SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Škoda vypľuť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Dobré...

Pravdivé...
A ten záver - krásny:
stádočko paroháčov vo svite mesiaca...
Tak: dovi...! / Strašné slovo... a nemusí byť ani vulgárne... Či je?!...
Vulgárne tým, že si nenecháme čas ani na to, aby sme priateľovi dopovedali "srdečné želanie", aby sme sa ešte videli.../
 
Hodnoť

 

KTOSI zaryčí??? žeby autor? :-)
ale inak má pravdu. dnes už aj slová devastujeme a strácajú svoj význam. aj vďaka kadejakým seriálom,...
 

pi

čo sa nepozdáva na "zaryčí"?
ryčať, ručať - viaže sa na dobytok, pren. expr. hlasno kričať al. plakať,
 

 

Súhlasím
 
Hodnoť

Velmi trefne !

Spolocenska objednavak je uz fcuuul taka a podlahol jej aj znamy spominany herec. Celkom by ma zaujimalo, ci jeho argumenty suvisia s osobnym presvedcenim, pocitom neomylnosti alebo to ma len komercny zaklad.
 
Hodnoť

oplatilo sa precitat,

uz len kvoli poslednemu odstavcu a linku.
 
Hodnoť

 

Reláciu som nesledoval, prečítal som si len článok. Citujem z neho:
"Ale herec je neoblomný, skáče telefonujúcim do reči a krúti si svoje: jazyk divadla je jazykom života, a keď na scéne mládež začuje, aký je vulgárny jazyk hnusný, spamätá sa a polepší - povedané v skratke."
Takže divadlo sa podľa dotyčného herca má prispôsobiť vulgárnemu vyjadrovaniu mládeže. Vraj sa potom spamätá a polepší sa. Ja si myslím, že by to bolo práve naopak. Veď keď už aj v divadle tak rozprávajú, prečo by sme aj my nemohli, no nie?
 
Hodnoť

je to smutné, ale pravdivé

len si myslím,keby sme boli vulgárni len rečou,tak by ma to nevytáčalo až tak,ako to že sme vulgárny aj svojím prejavom,myslením aj konaním a to veru už nerozchodím.Mám už len jednu výhodu svoj vek,lebo v mojej mladosti to fungovalo veru inak.
 

Veru tak,

súhlasím do bodky. Mala som rada tohto herca, ale ma svojím hereckým jazykom v poslednej dobe sprosto sklamal. A je to preveľká škoda. -
 
Hodnoť

 

Nuž hrádze sa trhajú. A nielen v Maďarsku. Keď nevychováva ideológia, tak sa ľudia vychovávajú sami. Kto neformuje, necháva priestor na deformáciu. Toto sú vedľajšie dôsledky slobody. Slobody slova, slobody myslenia, slobody hnoja. Kočka na pol električky opisuje kamarátovi ako ju spolužiak ***** Evidentne sa cíti v pohode a predstava, že by sa niekomu mohlo nepáčiť ako sa vyjadruje jej nie je súdená.... Aspoň sa teším, že sa zatiaľ vo verejných prostriedkoch bežne neprdí. Ešte máme čo stratiť...
 

 

Budeme pekne vyzerať, keď budeme chodiť s plynovými maskami... Dúfam, že sa to na nejakej hranici zastaví. Slobodu slova a myslenia by som za to nevinil.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre