SME
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Boj o politické prežitie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Zúfalá hystéria

je vlastná boju o politické prežitie súčasnej polepenej vládnej koalície na Slovensku. Novinkou je, že zistila, že sa už nemôžu spoľahnúť na 6-tich poslancov. Parlamentná matematika nepustí, vláda Ivety Radičovej je už menšinová alebo má k tomu veľmi blízko. Väčšinu v parlamente sa zatiaľ podarilo zabezpečiť rozpútaním psychického teroru. Na ako dlho sa z pravicových ľudských individualít stalo poslušné stádo??
 

nik dnes nevie, kedy sa koalícia

pošmykne na šupke z banána a padne na držku aj s Fígeľom, Radičovou a ďalšími.
Oni to vnímajú a Ficove preferncie im dvíhajú krvný tlak, aj keď sa tvária ako majstri sveta.
Preto sa správajú ako krysy na potápajúcej lodi...
 

re:Cimrman

Zo vy ste ten srandista Jára? Tak to totiž vyzerá. Preferencie mal Fico už dávno vyššie, ale horšie je, že stúpajú SDKÚ. Užmajú viac ako o 3% oiporotiu voľbách, sviniari?!? Pani Radičová pobila Fica, je najpopulárnejšia politička o 5%: Járo, Járo, z ktérého sklípku jste vylézl? Majstri sveta a krysy zárovň dnes sedia v opozícii. Majstri sveta- teraz radia, ako má táto vláda dať do poriadku ten bordel, čo tu nechali a krysy? Vidíte, ako vyvádza p. Fico, kúpil 6 poslancov a vyxhodené peniaze, lebo vo verejnej voľbe hlasovať nebudú!!!
 

 

To si nepomozes, v tajnych volbach je priestor na zakulisne hry a kupovanie poslancov. Zvlast s Ficom v opozicii nie je ziadne prekvapenie ze sa take zakernosti objavuju. Ostatne preto tak urputne bojuje za tajnu volbu.
 

Kupovanie poslancov Smerom?

Vieš dobre,že úspešní realizátori takejto záludnej činnosti sú v súčasnosti vo vládnej koalícii.
 

samozrejme nie smerom ;P

ale napriklad jeho sponzormi... :DD zvacsa... hej a sucasna koalicia si kupuje hlasy tych 6-tich.... to skutocne dava velky zmysel :-)
 

re:ipazi

Poznáme vás, že demgógia je vaša dobrá vlastnosť, že drístate, čo vás napadne?! Ale toto je veľa aj pre žiaka piatej triedy?! Kde je elementárna logika? Pravda je taká, Dzurinda kúpil Dvoch a Fico 6, hádam nie je horší ako Dzurinda?!
Podobným spôsobom ako vy sa ozývajú všetci súmračníci?! Nehanbíte sa, to vás tak slabo učia na Súmračnej klamať?
 

Kde je tu logika

Olegin ako skontrolujete, že Ste si skutočne kúpili poslanca koalície, keď je tajná voľba?? Kupovanie poslancov koalície sa ešte len rozbehne keď bude voľba verejná. Hm, koalícia sa usiluje a zamotáva sa stále viac.
 

Clear

kupovanie poslancov je Vaša parketa, tak nezvaľuj to na iných. Vy ani nemáte vedomosť o tom, že niekto to myslí s čestnosťou aj úprimne, ale Vám je také niečo na hony vzdialené a keď to vyjde najavo tak začnete so svojou taktikou, že bol niekto kúpený ako za Vašich vládnych čias. Nebuďte už s tým tvrdením trápni.
 

re:atlas

Dzurinda kúpil 6 poslancov, aby povalili vládu? Vidno, že logika vám veľmi nsvedčí a podobne myslenie. S tou čestnosťou, no to som sa zasmial, lebo vieme ako si Ficova vláda a parlament za posledné 4 roky počí nali, podobne prezident, skoro člen Smeru? Skúste to inak, lebo vyzeráte ako človek, ktorý má skutočne problémy s myslením?!
 

re:kuzlodobro

ak povie Fico zlepenec, všetci členovia ako vy hovoríte, červeného stáda, to opakujú donekonečna. Hoci vieme, že Fico "keď Dzurinda"kúpil" dvoch ploslancov, ako len vyvádzal.. Pán Fico nie je žiadny trochár, kúpil naraz 6! Ak by bola vláda p.Radičovej menšinová, už nevládne, nakoľko Fico sa trasie na to, aby sa vrátil, nakoniec nezaváhal aj poriadne investovať!! O psychickom terore by sme mohli hovoriť v parlamente za p. predsedu Pašku, keď tento svojvoľne zmenilo zákon. To, že sa Harabín protizákonne vrátil na NS?! Máte to riadne popletené. To, že sa na pravej strane spektra diskutuje je opačné svedectvo, ako vravíte vy, sú to individuality, ktorým treba dlhšie, aby sa dohodli. Vieme, ako bolo: Fico zavelil...takže, vieme, ako to s tým stádom je!
 
Hodnoť

Nečas je komická a směšná figurka

Nejkrásnější je, že žvaní, jako by přišel do politiky v pondělí, ale on se na tom marasmu za posledních 20 let podílel minimálně polovinu toho období jako politik ODS, či ministr. Nadává, hlupák, sám na sebe.
 
Hodnoť

veru veru

aj ODS aj SDKU museli na čelo postaviť relatívne populárne figúrky kvôli neoblúbenosti starých lídrov.
Prax ale ukazuje, že aj veľmi obľúbená Radičová má obrovský problém bez podpory straníckych štruktúr.
Paradoxne ich povalí nie opozícia, ale to že nesprávne vyhodnotili svoje možnosti a zožerú ich záujmy spolustraníkov.
 

re:gorduinko

Pán je asi čarodejník, ktorý varí z vody?! Ale, každý sme nejaký, niekto musí aj drístať. K pani Radičovej toľko, najobľúbenejší politik o 5% pred Ficom! To o čom tárate? Tie drísty na záver si nechajte, veľmi dobre si uvedomujú, čo by sa stalo. Zaujímavé, ako smeráci radi poučujú: napr. Fico, Počiatek, Kažimír?! Ešte pred cca 150 dňami mohli ukázať akí sú to frajeri, ale neukázali, žiaľ pre našu veľkú škodu. Naopak, ukázali svoju neschopnosť?!
 
Hodnoť

 

Ide o boj proti korupcii, očistu verejného života a nakladania s verejnými prostriedkami. Tak ako sa na Slovensku symbolom boja proti politickej korupcii stalo obsadenie postu generálneho prokurátora, je v Česku symbolom boj o to, kto povedie pražskú radnicu alebo osud niektorých veľkých štátnych zákaziek založených zjavne na tunelovaní.
...

obsadenie postu generálneho prokurátora - pan morvay to nemyslite vazne. Symbolom ma byt to, ze zmena je dobra vtedy, ked to je nadiktovany politicky nominant, ci uz v ramci koalicie alebo napriec a vynutenie si jeho volby? Dopredu porozdelovanie miesta veducich?
 

re:kolekcia

V akej strane je Čenteš? Pán drísta ako Fico, keď hovorí o obsadzovaní námestníkov generálneho prokurátora, akoby za jeho čias tam bol niekto z opozície. Asi tak je to s tou pravdou, myslím vašou, o ktorej ste tak presvedčený?!
 
Hodnoť

 

Ide o boj proti korupcii - celý život len bojujeme a bojujeme, uťahujeme si opasky, predlžujeme dôchodkový vek, zachraňujeme bezdomovcov, ktorí zamŕzajú, strachujeme sa čo bude ďalej, ako zaplatíme obrovské dlhy ...atď. dalo by sa takto pokračovať na min.na 10strán. Sú to všetko znaky, symboly tohoto režimu, ktorý nám vládne, bohužiaľ.
 

K+

zial.... to je pravda
 

vývrtka,

ten minulý režim (pred 20 rokmi) bol lepší?
 
Hodnoť

postoj

nečasa a radičovej je možné porovnávať, ale celkom určite nie je možné porovnávať dôvody, ktoré ich k tomu viedli. radičová podmienila nezvolenie trnku za gp celkom nezmyselne. to že vláda nepadla, nie je dôsledok jej 'zásadového' postoja. rovnako by to dopadlo aj bez jej hrozby demisiou. ohrozenie vlády pred prijatím štátneho rozpočtu bol neprimeraný hazard a koalícia z toho vykľučkovala len z odretými ušami a štastím. hádam platí, že čo ťa nezabije, to ťa posilní. poučiť by sa z toho ale jednoznačne mala. pretože šťastie je vrtkavé. štátnik by sa na neho spoliehať nemel.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre