SME
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stĺpček Petra Schutza: Kľúč (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

...so what..? :-)

Čo tým chcel básnik povedať..?
 

basnik chcel dat celemu svetu na obdiv

svoju bezbrehu korektnost, bohuzial miestami hraniciacu s masochizmom
 

 

Schutz podporí v zásade všetko čo rozkladá slovenskú majoritu.
 
Hodnoť

A návrh ?

Škoda,že autor nevymenoval dve-tri opatrenia,ktoré by zaručili zníženie kriminality v niektorých oblastich Slovenska ,vyhovovali by všetkým " demokratom "a všelijakým aktivistom ,boli by ekonomicky únosne a samozrejme aj efektívne.Neurobil to , lebo ich nepozná,podobne ako všetci ostatní,vrátane vlády i Bruselu.Jednoducho preto,že neexistujú.Lipšicovo opatrenie je tiež len preto,aby sa niečo robilo,ale žiadny trvalejší výsledok neprinesie.Naozaj účinné opatrenia,by automaticky porušili niektorú z horeuvedených podmienok,preto ich nikto neprijme a tak sa krútime stále dokola.
 
Hodnoť

Riešenie v článku je skryté

V prvom rade je potrebné odstrániť diskrimináciu normálnych ľudí, ktorí musia každé ráno ísť do práce, platiť dane, odvody, inkasá, ktorí nekradnú, nefetujú, nesúložia s príbuznými navzájom a majú len toľko detí, koľko sú schopní uživiť. Títo ľudia sú najhlbšie diskriminovaní v tomto štáte - nikto im nič nedá zadarmo, sú to oni, ktorí sa svojou prácou skladajú na sociálne dávky pre ľudí, čo celé dni nič nerobia, a dokonca aj na tých policajtov, ktorých chce štát vyslať na tých, čo nič nerobia, aby od samotnej dobroty nemuseli už ani kradnúť :-)
Odstrániť diskrimináciu týchto ľudí je riešenie, a odstrániť ju treba úplným zrušením sociálnych dávok pre hlavne bielych, ale popri nich aj čiernych darmožráčov. Na prísne nediskriminačnom základe.
 

Čo budú jesť ak nedostanú dávky ?

Už bola situácia za Palka, že im znížili. Čakali pred úradmi na svojú pravidelnú dávku a zrazu "menej". A začali rabovať najbližšie bezmocné prevádzky. Musela zasiahnuť armáda. Nie aktívne iba pozorovala a monitorovala hliadkami, ale musela.
Iba na okraj podotýkam, že teraz vo voľbach vyhrali 26 starostovia rómskí. O štyri roky ich bude 52 - minimálne. O ďalšie štyri roky 102. Atď.
A nikto nič nerobí. A nikto nič nerobí...
 

Ale skončilo to dobre

Musela zasiahnuť armáda a vzburu ROA sa podarilo potlačiť (kto čítal Klimáčkovu knihu Naďa má čas, vie, čo je ROA). Dávky sa úspešne znížili, kto vyskakoval, dostal po papuli. Podľa mňa takúto úlohu môže armáda plniť aj každý rok, v podstate to majú lepšie ako misie v Afganistane :-)
 

re: co budu jestked nedostanu davky

Vo Viedni ked napadne sneh, pridete na vybrane miesta, dostanete metlu/lopatu a cistite zastavky...
Po kontrole cistenia a odovzdani lopaty, dostanete CASH.
Mozno by sa stalo, ze vzdy po napadnuti snehu by majitelia domov nemuseli odhazdzovat sneh sami...
Taktiez s kosenim prietorov, kde nemozno pouzit strojove kosenie, zhrabuvanim sena, cistenim verejnych priestorov....
 

Urobil som taký pokus.

A dovtedy som mal metlu a lopatu.
 

re: metla a lopata

Tie lopaty a metly su jazne oznacene, takze na Slovensku ste mozno "cavo", co ma metlu a lopatu zo zapadu, v Rakusku by ste boli pre vsetkych susedov "looser" co si musi privyrabat takymto sposobom a suasne ZLODEJ (a nielen pre susedov, ale aj pre KAZDU policajnu hliadku... ). P.S. pokial si pamatam (na rozdiel o Vas som nikdy som nerobil, iba som sa bavil s miestnymi o systeme) tak za nocnu smenu bola celkom zaujimava suma, ktora PREVYSOVALA cenu metly a lopaty....
 

Dobrý nápad,

len má malú chybičku. S nedikrimináciou to asi nepôjde. Bude potrebné nájsť iný spôsob na umravnenie tých, čo nechcú platiť povinné platby, kradnú, fetujú, súložia s príbuznými a majú len toľko detí, aby z prídavkov prežili do najbližšieho berného dňa a pritom tímto ľuďom nikto nič nedá zadarmo, lebo "štát" je nikto. Dokonca aj taký prepych ako dať tam policajtov, aby ich chránili pred ostatnými diskriminovanými, ktorí sú umiestnení za múrmi si budeme musieť kúpiť.
Nebude to vôbec ľahké, lebo títo naši "drahí" spoluobčania, bratia a sestry majú veľmi obsiahly podnikateľský zámer, idú do všetkého a po všetkom. Sú nenažratí a bezohladní čo chcú to si vezmú, ako monopoly. jediný, kto nás zachráni je Dr. Fico, ešte zopár vlád pod jeho rukovoditeľstvom a už tu nebude nič. Kde nič nieje ani smrť neberie.
 
Hodnoť

 

autor je uplne mimo reality... nejde o etnicke rozlisovanie ale skutocne ohniska kriminality , to ze to je hlavne a to treba otvorene povedat pri ciganoch...to je kazdemu jasne..ti co tvrdia opak,si chcu len privyrobit svojim taranim...
takze sudruh Schutz prestahuj sa k ciganom a potom mudruj
 

re:stastni co sa narodili na lepsom

stastie narodit sa v prijemnejsom prostredi nemali ludia v Ostrovanoch, ci Jarovniciach, ale vo vilovych stvrtiach pod Slavinom, ci v historickych centrach, kde sidlia rozne nadacie a ... s.r.o., ktorych majitelia sa nezatazuju nejakymi odvodmi, ze pan autor ;-)
Ti ludia na druhej strane mura rano vstali, nakrmili hydinu, prasce, vypustili kozu, sli okopavat zemiaky, zeleninu, viohrad, starat sa o sad...
Preto KEDYSI nemali problem v zime, ze nebolo co jest.
DNES rano uz zuiadnu hydinu nenajdu, na chov prasiat a pestovanie zemiakov rezignovali. Stromy im "osadnici" obrali aj s konarmi... Kto tu ma "stastie" pan autor?
 
Hodnoť

Politická korektnosť je dobrá vec,

ale zároveň je to niečo, čo bráni pomenovaniu vecí pravými menami. A ak nevieme o čom hovoríme, hovoríme o ničom. A ak problém nepomenujeme,nemôžeme ho riešiť. Neprispôsobivý je pekné slovo, ale v podstate znamená darebák, zlodej, podvodník - doplňte podľa chuti a bez ohľadu na farbu kože. Že je najmä tmavšia, teda že sa jedná hlavne o Cigánov, je len fakt, ktorý neslobodno tajiť, ani skrývať za korektnosť. Meter má byť rovnaký na každého neprispôsobivého, bez ohľadu na to, či mal šťastie a na ktorej strane plota sa narodil... Tým, ktorí naozaj nemali šťastie, je možné a potrebné pomáhať - ale pomáhať neznamená tolerovať a už vôbec nie dávať zadarmo. Aktivisti a neziskovkári majú z princípu pomáhať nie len vypisovaním petícií a obracaním sa na ktoviekoho, ale najmä svojou vlastnou prácou v ohrozenom prostredí. Možno nesmelý krok tejto vlády, ktorým by sa mali odobrať príspevky za nechodenie detí do školy bude začiatkom bolestivého riešenia - znižovať sociálne dávky vyplácané za nič, (lebo napr.robiť poriadok okolo potokov, ktoré ich vytápajú, je možné celoročne) trestať aj za drobné krádeže, za sex s maloletými a blízkymi príbuznými (a bohužiaľ aj zatvárať)... ak len nezačnú svetoví aktivisti (ktorí cigánov vo svojej krajine nechcú - Kanada, Belgicko, Holandsko, Francúzsko, Taliansko a už aj Veľká Británia) vykrikovať o rasizme - a my sa budeme musieť "prispôsobiť".
 
Hodnoť

Len represia?

Súhlasím s autorom článku, že represia nič nerieši, rovnako ako nie je riešením zníženie sociálnych dávok. Už len chýba "originálny" návrh, aby sme znížili nezamestnanosť tým, že budeme zakladať súkromné väznice pre neprispôsobivých, čím dáme prácu stovkám dozorcov. A tam ich nebudeme musieť živiť? Uväznenie Róma žijúceho v osade nie je trest, lebo v "base" má zabezpečené slušné bývanie, pravidelnú stravu a nik mu neobhrýza uši, že deti nemajú čo jesť. Pred časom som zaregistroval návrh na zriadenie internátnych škôl pre rómske deti. Hneď sa ozvali kritici. Ale nenavrhli nič rozumnejšie. Lebo u nás sa všetko stane predmetom politického boja. Ak nevytrhneme aspoň časť rómskych detí z otrasného prostredia osád, nedáme im vzdelanie a pracovné návyky (a potom aj prácu!), tak problém nevyriešime ani za sto rokov. Je to beh na veľmi dlhé trate, ale žiadne rýchle riešenie sa neujalo. Treba dosiahnuť celospoločenský konsenzus ako riešiť tento problém - všetci sme jeho aktérmi, nielen divákmi!
 

Jajajaj, vidieť, že o veci nemáš šajn.

Dávať rady čo treba robiť? Máš s tým skúsenosť? Vieš, že kdesi na východe otvorili v septembri dve učňovky? Pre murárov a tesárov a podobné remeslá? Žiaľ sa neotvorili, lebo sa neprihlásil ANI JEDEN žiak. Boli určene špeciálne pre Rómov. A ty sa im vyhrážaš vzdelaním, pracovnými návykmi ba dokonca PRÁCOU. Hehehe.
Pre p.Schutza: Čo si to pre mňa, tvojho fanúšika tu zosmolil? Há?
 

 

Ty čo navrhuješ?
 

V dnešnom Korzári

píšu, že rómsky starosta mal problémy s prečítaním sľubu. A ostatní rómski poslanci tiež nevedia čítať ani písať. Vraj pripravujú špeciálnych školiteľov pre rómskych poslancov a starostov.
No spánombohom idem od vás....
Podľa nejakého zákona o menšiny, tam kde sa občania sloveskej národnosti dostanú na určitú hranicu už s nimi rómsky starosta musí hovoriť po slovensky. Bude si musieť zaplatiť nejakého tlmočníka do slovenčiny. Chlapci bude tu kopa srandy.
 

 

Súhlasím s tým, že tu ešte bude kopa srandy aj keď baviť sa budú hlavne naše všemožné celebrity, ktoré sú už "za vodou." A čo sa týka tej hranice, obávam sa, že sa bude pohybovať skôr opačným smerom. P.S. Priatelia, neviete o lacnom a dobrom kurze rómštiny?
 
Hodnoť

Su mozne iba krajne pristupy?

Ako keby represivny pristup automaticky vylucoval sucasnu realizaciu nejakych premyslenych dlhodobych vychovnych projektov. Represia je nahodou dobry vychovny prostriedok, ak uz to dospelo do sucasneho stavu, ked tzv. neprisposobivi spoluobcania su si vedomi beztrestnosti a poriadne to zneuzivaju. Popri tom by sa mali za pochodu vytvarat dalsie podmienky, aby bola praca a "slusnejsie" spravanie vyhodnejsie ako opak. Niektore problemy po ponechani bez povsimnutia mozno vyhniju, ale tento urcite nie. Doterajsia predstierana aktivita akychsi vladnych splnomocnencov, ani ojedinela uprimna snaha idealistov bola marna. Poucenie si vsak zda sa nikto nezobral - stale rovnake kecy od kompetentnych.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre