SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prišla ich chvíľa (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

"Tento kolotoč mal jedinú výnimku v roku 2006"? A tí v r. 1990-1992 sa tiež populisticki šetrili na ďalšie voľby? Tak to robili akosi nešikovne tí samovrahovia... :-)
 
Hodnoť

 

by ma celkom zaujimal ten priskum ktory si kazdy otoci podla seba a potom vyklada co je potrebne...
keby to s tou podporou tak naozaj bolo nebude tu mat fico taku podporu
 

 

pripadne by to odhalovalo schizofreniu velkej casti ficovych volicov.
 
Hodnoť

Mantra

Slovo reforma je mantra - posvätná formula tejto koalície. V skutočnosti ide len o postupy, ktoré majú zabezpečiť obchodné záujmy politických strán a ich sponzorov. Svedčia o tom aj posledné kauzy Uhliarika a Ďurkovského. Reformy by mali zmysel, keby to boli kroky smerujúce k naplneniu určitej vízie. Ale táto vláda žiadnu víziu nemá - okrem naplnenia partajných a vlastných pokladníc.
 
Hodnoť

Dakujeme , odidte

dost bolo tupych reforiem
 

Dosť bolo tupých populistov,

darmožráčov a zlodejov! Dosť bolo vševedúcich samozvaných mesiášov a v skutočnosti gaunerov v politike!

A dosť bolo Kerenských v diskusii!

Vpred útokom na Zimný palác! Aurora, nabíjaj! Páľ!
:-D
 
Hodnoť

 

Kerenski,ale že z tých "tupých reforiem"ti mohol Fico zvýšiť sociálku,to už by bolo moc abstraktné na teba,že?A to,že vdaka tým "tupým reformám" sme sa stali z diery v Európe,prosperujúca krajina,to ti tiež nedochádza.A ked nemajú vládnuť reformátori,kto potom,znovu tá tvoja zbojnícka družina zo Súmračnej?Dakujem,neprosím.....
 
Hodnoť

Obávam sa, že autor vyvodzuje úplne

chybné závery z chybne interpretovaných predpokladov.
Ak sa opýtame ľudí, či si želajú reformy a dáme to do súvislosti so zpepšením ich sociálnej situácie, znížením korupcie a pozitívnym vývojom v budúcnosti, tak asi odpovedia, že sú za.
Ale len menšina bola za, ak sa ich opýtali, či by súhlasili s reformami, ak by sa to finacovalo zvýšením daní a znížením sociálnych výdavkov...
Pochybujem, či táto vláda má ešte reformný potenciál, bude mať problém (ak sa nestane zázrak) vôbec prežiť a ďalšie voľby by sa pre nich asi skončili katastrofou.
Celé to klaňanie sa a vzývanie mantry reforiem je smiešne, radšej nech robia veci poriadne tak ako sú nastavené, aby sme sa zakaždým, keď zasadne vláda nemuseli obávať o svoje peňaženky!
 
Hodnoť

Vidí sa mi,

že autor trochu oneskorene reaguje na "prieskum".To čo platilo v septembri 2010 už nemusí platiť v januári 2011.Isteže po Ficovi a rozkrádačkách jeho ekipi tu záujem o reformy bol.Ale obecne /nie len na Slovensku/platí,že reformi ano,ale len dovtedy pokial sa negatívne nedotknu mňa či mojich blízkych.Potom obvykla nastáva zdesenie a hľadanie náhradníka,ktorý by si "zlízol za mňa"Dôvod prečo on a nie ja sa veľmi rýchlo nájde.Ani Grékom,Španielom či Francúzom sa chystané reformi "neveľmi"páčia.Možno,ale predpokladať,že ak sa reformi budu odvíjať od úspor štátu /teda štát bude menej mínať na seba/ a radoví občania budu zaťažovaní len nutnej miere,tak nenastane hromadný ústup obyvateľov od reforiem.Nakoniec posledné obdobie ukazuje,že aj táto cesta je možná a pokial ju vláda dotiahne do konca - podpora ostane "na jej strane"Ukazuje sa však,že nestačí "priehľadne" objednávať len zákazky zo strany vlády a ministersiev.Použijem parafrázu vyjadrenia niekdajšieho ministra vnútra p.Palka:"korupcia prerastá naprieč celým riadiacim systémom tohto štátu".A to chce zaviesť- -uzákoniť tieto postupy nie len na úrovni vlády,ale aj na úrovni žúp,okresov,miest a obcí.Asi pre desiatimi rokmi som v jednej debate povedal:"ak by som von oknom vyhadzoval plné kufríky penez - tak by som ich nestihol vyhádzať toľko koľko ich stihnu rozhajdákať vedúci činitelia nášho štátu.Tak "zatiahnime roletu "a prestanme už tie peniaze vyhadzovať .A čím skôr sa tak stane tým lepšie pre občanov,lebo peniaze ušetrené v štátnom rozpočte nebude treba doplňať daľšími daňami.Radový občan by mal byť ten posledný kto je reformami postihnutý.Viem že mi niektorí budete tvrdiť že opak je pravdou,že sme svedkami rýchleho rastu cien hlavne potravín a ropných produktov.Ale mám hneď pre Vás pripravenú odpoveď.Potraviny rastu pre nízku úrodu v roku 2010 a veľa voľného kapitálu v rukách špekulantov,ktorí práve sem za účelom zisku vložili svoj kapitál a ropa za posledné dva - tri mesiace tiež "riadne poskočila"na cene a toto je vládou prakticky /hlavne ropa/neovplivniteľné.
 

Inzinier..

Proasim ta co je to za reformu ked sa mi ma zhorsit socialna situacia?Zi jem uz dost dlho aby som sa vy...l na taketo blaboli o reformach,ktorymi ma krmili vlady skoro cely moj zivot a stale to stoji iba za vacsie h...o su pre naivnych.Tieto dristy su dobre akurat pre tich co su pri koryte.Ak mi niekto tvrdi ze som zil nad pomery a nerozmyslene hajdakal v rozpocte a mudrlant ktory to tvrdi vystavi rozpocet na rok 2011 o stovku milionov vyssiu potrebu na strane vydavkov a tvrdi ze on tym setri, tak je na case aby zbalil kufre a odisiel mimo hrant.To je asi taka pravda ako keby mi niekto tvrdil,ze nasa zem je od teraz stredom vesmiru.
Reforma ma za ulohu zlepsovat a nie zhorsovat. Ak to tak nie je, je to obycajny "bulshit".
 

"Re" qark qark !

Neviem či pamätáš toľko ako ja.Ja pamätám ešte dobu zavádzania tzv.Šikovej novej reformy z rokov 1967 /68.A musím s Tebou súhlasiť,že od vtedy ich bolo "požehnane".Aj s obvyklým výsledkom - úplne pravidelne sa minuli cieľu.Že tomu za komunizmu tak bolo je mi jasné - direktíva KSČ nepustí aj keď sa oficiálne za ňu postavila.A súhlasím aj v tom že hlavne v tomto období nemohol prakticky nik /až na pár vyvolených/ žiť "nad pomery".Ale prepáč za môj názor - dnes to vidím trochu inak.Ak by dnešná vláda chcela totálne zatiahnuť brzdu - zrejme by tie reštrikcie,ktoré vláda chválila boli nedostatočné.Aj keď ja si myslím a rozhadzovaní penez vládou svoje /viď "kufre von oknom"/,ale tieto úspory sa daju dosť ťažko dopredu určiť.A ja samozrejme vidím aj iné záležitosti - prepad eura a doplácanie poctivých na zlodejov v EMÚ a práve z týchto dôvodov /a ešte veľa daľších/ si myslím,že takto postavený rozpočet je prijateľný.Na jednej strane nesiaha až tak tvrdo do našich peňaženiek,na druhej strane nie sme tými na koho chrbáte sa bude EMÚ ťahať z krízi /my sme ju nespôsobili/.
 
Hodnoť

Aký prieskum?

83 % oslovených považuje reformy za dôležité?
Nehovorím, že ja nie, ale to tiež len niektoré. Zároveň veľmi pochybujem, že existuje relevantný prieskum, kde 83 % opýtaných považuje reformy súčasnej vlády za dôležité. Ibaže by sa bol vykonával v zasadačke SDKU.
 
Hodnoť

Až na to,

že nie každá reforma aj musí byť reformou, lebo sa nodborným, či úmyselným konaním zmení na deformu, viď tzv. reformy Zajaca a Kaníka !!!!

Tento zlepenec má tak expertné kapacity, keďže čerpá z rovnakých personálnych zdrojov, iba ak tak na deformy !!!!

Len tak mimochodom, ten prieskum musel byť robený veľmi účelovo položenými, nejasnými otázkami !!!!!

Výpovedná hodnota akéhokoľvek priekumu je daná poznaním presného znenia položenej otázky a aj jej jasnej konštrukcie !!!!!

Keď sa opýtate ľudí, či sa chcú mať lepšie, všetci odpovedia, že áno. Ale vždy je to tak, že všetci sa mať lepšie nemôžu, lebo aby sa niekto mal lepšie, niekto sa musí mať horšie.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre