SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Smer ide do vyhranej bitky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Hodnoť

 

Sudruh Fico je hrdina len tam, kde nemusi preukazovat svoje pravne diletanstvo.
 

diletanti sú tí,

ktorí konali protizákonne
P.S. Už ťa pustili?
 

 

skor protiustavne...
 

Ústava je

základný zákon štátu.
 

 

ale schvaleny zakon nemohol byt protizakonny, ale protiustavny...
 

 

Samozrejme,že Smer bude robiť nepríjemnosti dnešnej koalícii,presne tak ako to robila opozícia spolu s médiami jemu. Je v opozícii a má byť oponentom dnešnej vláde,nie bábkou s ktorou si koalícia môže robiť čo chce. Má kritizovať všetko protizákonné a nedemokratické čo táto koalícia robí. Je toho naozaj dosť. Domnieval som sa,že keď sa koalícia vymení,budete tak intenzívne pracovať a poukazovať na prešľapy dnešnej vlády ako ste to robili za vlády R.Fica. No zmýlil som sa. Pre Vás nie je dôležitý skutok ktorý minister alebo jeho námestník vykoná ale farba toho politika.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Trefa

ako mohol ked mu ide o ustavnost povolit stavat dialnice na cudzich, nevyvlastnenych pozemkoch a to bez poskytnutia nahrady voprad pred takymto zasahom? A ako ze to dnesna vladna koalicia este nezrusila... Proste dodrziavanie zakonov sa na SVK nenosi, Ustavy uz vobec a oportunizmus sme povysili na nabozenstvo.... Je mi jasne, ze priemerny jednoduchsi volic nebude brat na zodpovednost za dialnice Fica s Vaznym, ze to schvalili, Radicovu s Figelom, ze to nezrusili, ale bude hulakat na zlych a nenazranych sudcov.... Co tam po tom, ze vlada navrhuje potiustavne zakony, to je ok, lebo nam to prave teraz a takto vyhovuje.... Ze iny protiustavny zakon nemusi vyhovovat zasa mne? ..... Nad tym sa pri pivnych kecoch predsa nikto nebude zamyslat....
 

Vraj vopred prehraná bitka

indicator plus
A ja Vám zase hovorím, že na tomto stratí Fico ďalších niekoľko % voličských hlasov, pretože to sa už úplne demaskuje. A tak, ako postupne prichádzal o pôvodný ľavicový elektorát, ktorý nahrádzal prebehlíkmi od Mečiara a Slotu, tak ho opustí ďalšia časť úprimných a serióznych ľavičiarov.
Fico úplne prebral Mečiarovu rolu - a tak ako Mečiar aj skončí.
 

abaka máš pravdu len

KDH malo v programe predať Bratislavskú vodárenskú spločnosť už po voľbách do miest a obcí, majú program u p. Uhliarika ktorý urobil kšeft storočia pre seba, majú program spoločne s Dzurindom hoci ho Hrušovský nazval vierulomným, majú program ako zasa dať byty skoro zadara v Bratislave svojim známym kamarátom a politikom, Fígel má program ako ešte brať z EU 11000 EUR hoci už dva roky nie je v EU , Lipšic má ešte jeden program ako zasa zpískajú policajnú akciu keď zasa ohrozia vodiča kamiona pri ceste do Turecka, KDH-ci majú spoločný program ako zasa pomáhať SDKU teda Miklošovi pri privatizácii (po Slovensky napísané predaj štátneho majetku pod cenu za provízie). Brocka má program ako za každú cenu zachrániť 2 pilier a to preto, že asi má viac akcií DSS, skrátka KDH-ci majú také programy že všetko pre seba a na ostatných kresťanov kašlať. Hlavné že budú zabezpečený na 50 pokolení dopredu.
A ešte jedna otázka, čo tu stále tepeš o mýte, veď ak Uhliarik neporušil zakon -to tvrdí Radičová, tak aj Vážny neporušil zákon ohľade mýta. Keby bol porušený zákon mohlo by sa mýto zrušiť alebo zmeniť jeho nastavenie. No nič sa nedeje, dokonca aj to čo vybojovali dopravcovia pri Ficovi ohľade platenia úsekov ktoré na požiadanie dopravcov zrušil , Fígeľ to ide obnoviť a bude sa platiť aj tam kde to bolo zrušené. Tak to je program KDH. Ty samozrejme si asi jeden z nich tak tu budeš do roztrhania tela obhajovať neobhajiteľné. Česť tvojej pamiatke. A so súdruhom Fígeľom (pre mňa je súdruh pretože bol predseda fakultného výboru SZM) na večné časy.
 

re:leninoveoci

"Fígel má program ako ešte brať z EU 11000 EUR hoci už dva roky nie je v EU" no veď to nie je z našej kasy.... keď tam má EU bordel, že im to nevadí, tak to je ich problém.Ak by ti niekto dával 11 000€, tak ty by si zdvorilo odmietol..... si trápny
 

 

"no veď to nie je z našej kasy...."
si si istý? EU tie peniaze čaruje? alebo vyberá od štátov a tí od občanov?
 

Fogel Gabo

"Ak by ti niekto dával 11 000€, tak ty by si zdvorilo odmietol..... si trápny "
vidíš, a našli sa dve bývalé eurokomisárky, čo tie peniaze odmietli. samozrejme, neboli z kdh
 

 

Michal dík za reakciu....stále platí biblické ..kto má nadbytok, nech dá tomu, čo má nedostatok.Figeľ niečo naznačil,že pomôže iným..neviem uvidíme...kľudne napíš,že sa nedočkáme :-) v pohode, ale skúsenosť príliš často ukazuje, že tí najväčší kritici a krikľúni ak postúpia vyššie,tak sú horší ,ako tí ,ktorých kritizovali.
 

TO URCITE NIE

AK PARLAMENT ROZHODNE O NIECOM TAK USTAVNY SUD TO NEMA ANI LEN CO KOMENTOVAT LEBO VSETKA MOC V STATE PATRI LUDU, TEDA VOLENYM ZASTUPCOM LUDU.
 

POTVORA

je to nad Slnko jasné, lebo ústavu prijal parlament, v ktorom neboli zvolení zástupcovia ľudu :-)
 

fí-ha,

kto by to povedal?
 

 

Ústava je trhací kalendár sudcov. V ústave je aj napísané cit. vyvlastniť alebo nútené obmedzenie vlastníckého práva je možné iba v nevyhnutnej miere a vo verejnom záujme, a to na základe zákona a za primeranú náhradu. Som a bol som vlastníkom nehnuteľnosti. Na základe súdneho predbežného opatrenia v súlade zo zákonom som mal súdom obmedzené vlastnícke právo nesmel som na nehnuteľnosti stavať . Navrhovateľ ktorý ma žaloval a navrhol aj predbežné opatrenie neuspel. Súd mu žalobu zamietol po 28 mesiacoch. Ja som podal návrh na súd o náhradu za obmedzenie vlasníckeho práva. Súd konal 18 rokov a moj návrh zamietol s odôvodnením že som nepreukazal výšku škody. Zároveň ma zaviazal zaplatiť odporcovi náhradu trov konania vo výške 18 000 Eur. Súd ignoroval ústavu, ktorá jednoznačne definuje náhrad za obmedzenie vlastníckeho práva ale vec posudzoval ako vzniknuté škody. Toto je spravodlivosť podľa slovenských súdov. Ak sa jedná o ních tak je porušené aj to čo nieje napísané ale ak sa koná o ľudí bez kontaktov na sudcov tak správodlivosť nejestvuje.
 

 

A radil si sa aj s advokatom?
Pretoze, podla popisu sa mi zda, ze skutocne neslo o obmedzenie vlastnickeho prava vo verejnom zaujme.
 

Súhlasím, SR nie je právnym štátom,

v tejto krajine neplatí princíp právnej istoty, spravodlivé rozhodnutia súdov sú často len nereálnym snom, domáhanie sa spravodlivosti je náročné až nemožné.
 

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre