SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Naše cunami (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

Nablblí v SME

O čom je tento článok?
1. O nabolblosti - keď psychiater píše o geofyzike, o stavbarine, o vodohopodárstve
2. O úrovni SME - ak poskytuje priestor pre takéto amaterizmy
3. O úrovni Maďarov- o svojicj inžinieroch, keď ich mená nemôžu zverejniť, o menení názorov...
4. O Slovákoch, že to dovolia amaterérskym maďarom v slovenskom médiu
5. Sú aj iní Slováci, ktorý tvoria jadro: ak sa bude rozprávať o zemetrasení, tak si osvoja názor odborníkov- spýtajte sa prof. Mocza, ktorý je sveto uznávaný odborník, ak sa to bude týkať vodohospodárstva tak sa spýtajú a osvoja si to čo celý život tvoril a hovoril - prof. Danišovič, a keď budú hľadať rozhodného človeka, tak ocenia toho, ktorý rozhodol okrem iného o začatí budovania Gabčíkova. Po rokoch možno vidieť kto je kto.
Pýtam sa v mene čitateľov SME kto rozhodol o tom, že p. maďarón Hunčík môže mať uverejnený tento článok v SME? To už nikomu nezáleži na úrovni SME? Alebo čo je zlé pre Slovensko, to je dobré pre SME.
Protestujem ako platiteľ SME, aby takéto oblbováky boli uverejňované!! Dôrazne protestujem!!!
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

"Preco nenadavas na slovaka najvyssieho,pana Markusa"
lebo v článku sa o markušovi nič nepíše, kým o gabčíkove a hunčíkovi áno.
normálne verím, že slováci majú veľký problém s čitateľskou gramotnosťou
 

Klídek

Celá táto zúrivosť diskutujúcich je spôsobená tým, že nejaký Maďar si dovolil povedať niečo negatívne o Gabčíkovskom vodnom diele. Povedal to úplne normálnym jazykom a ešte sa to aj dobre čítalo. Čo je na tom vecnej pravdy, neviem a zjavne to nevedia ani diskutujúci (keďže sa ani nesnažia argumentovať). Ale to, že väčšina reakcií je skôr na psychiatra, vidím dosť jasne a vidia to aj iní, čo si čítajú diskusiu. Načo robiť zo seba debilov, ľudkovia?
 

Nejaký Maďar,

a k tomu ultranacionalista, zverejní článok, ktorým možno iba chce naštvať. A SME má tieto isté dôvody. Na nezmysly nemá zmysel argumentovať. Ale ak chceš: nejaký maď. kom.. inžinier niečo naplánuje a v NSR to vyhlási za blbosť. Takého mali nemci vydať na trestné stíhanie. Kom. maď. inžinier, ak už bol v NSR mal socializmus chváliť ? Veď by umrel hladom...Ktovie, tento maďarský inžinier možno projektoval i elektráreň v japonsku. Zlaté maďarské projektovanie a ručičky... Za fľašku sa predával betón, videl to psychiater na vlastné oči. Gabčikovo stojí. Videl psychiater ako sa stavala hrádza na kal ? Videl, totiž Šándor báči, nie že odniesol betón domov, ale aj doma trošku betónu vyrobil a priniesol na stavbu,ale hrádza sa nakoniec pretrhla.
-
Ešte napíš ako nejaký Maďar povedal niečo pozitívne o Gabčíkove. Najviac nás zaujímajú názory: psychiatrov, filozofov, literárnych kritikov, operných spevákov a názor maďarskej superstar. Klidek.
 

Bucko:-)

Vďaka za zaujímavú reakciu, nestáva sa často... Ale zo dve otázky na domácu úlohu: 1. Čo je zlé na tom, ak sa človek z miestnej samosprávy domáha podrobnejších informácií o bezpečnosti veľkej stavby v jeho okolí (a nemusí to byť len Maďar zo Žitného ostrova, ale napríklad Slovák z Pezinka - pričom odpoveď neobsahuje slovo "cvokhaus", ale "Ficova skládka")? 2. Vskutku je pointa článku v príbehu maďarského inžiniera, ktorý odišiel do SRN , v príbehu strýka zo Žitného ostrova, ktorý ukradol niečo zo stavby, alebo v niečom inom (v odpovedi možno zvážiť slová "komunistický bordel" , "seizmická zóna", "Maďari za Dunai", "pán inžinier Slota to všetkým jasne vysvetlil")?
 

Úloha vypracovaná.

1. Nič nie je na ničom zlé, ak sa to robí s dobrým úmyslom. Nadáva sa tomu dobrá vôľa. Hunčíkovi nejde o stavbu, ide mu o provokovanie. Poznám jeho články v SME a viem o koho ide.
2. Nie ja som si vymyslel maď. komun. inžiniera. Inak platí bod 1.
 

Za socializmu boli 2 mýty:

1 - ľudový, totiž: je tu nejaký geniálny nápad, za ktorý by západniari zaplatili milióny, ale z ideologických dôvodov je v zásuvke
2 - ideologický, totiž: boli filmy, knihy, že o geniálnu československú technológiu majú záujem západné rozviedky a nepoctivý vedec im to chce streliť, bráni mu v tom poctivý komunistický vedec, ale nakoniec tohto agenta dolapí Major Zeman.
Hunčík tieto mýty zmixoval. Na zdravie !
 
Hodnoť

Na smiech

Celý tento článok je úplne na smiech a väčšiu blbosť o Gabčíkove ako časovanej bombe na ktorej sedí Žitný ostrov som už dlho nepočul, teda ak nerátam tú úbohú konšpiračku s Harpom. Nedokážem pochopiť ako sa niektorí ľudia snažia zviditeľniť takýmto trápno-komickým spôsobom. A redakcia sme im k tomu ešte dá priestor v komentároch!
 

 

Okolie Komárna je naozaj seizmicky aktívna oblasť, mali sme tu dosť vážne zemetrasenia v nedávnej minulosti. Čo sa ti vlastne nepozdáva?
 

 

dá sa súhlasiť s tvojimi argumentami akurát prečo na tomto fakte madarsko nezaložilo svoju obhajobu ked neoprávnene porušilo medzinárodnú zmluvu a ohánalo sa radšej ekologiou
 

Čistý amaterizmus a zneužitie top témy

Čistý amaterizmus a zneužitie top témy, to je to čo sa mi nepozdáva! Už názov témy "Naše cunami" si autor vypočítavo vybral. Vedel, že je to top téma a ľudia sa na to chytia. Prirovnávať bezpečnosť vodnej elektrárne k nešťastiu v Japonsku je podľa mňa dosť úbohé. Neviem čo autor článku vyštudoval ale s prírodnými vedami to asi nemalo nič spoločné a tobôž nie s krajinným alebo stavebným inžinierstvom. Splieta ta tam jednu vec s druhou bez toho aby išiel do hĺbky alebo to niečim podložil. Príde mi to na spôsob jedna pani povedala, je to smiešne a podobá sa mi to na nejakú trápnu konšpiračku, ešte k tomu aj zle napísanú. Akože mám rád konšpiračky, ale toto mi príde ako ostuda žánru.
 

 

Podľa mňa to nie je konšpiračka, ale ani vedecký článok, je to publicistika a na publicistiku je to v poriadku. Ináč autor je lekárom, teda asi má nejakú šajnu o prírodných vedách.
 

Lekár :D

Presne tak ani konšpiračka, ani vedecký článok a už vôbec to nepatrí do komentárov. No psychológia s prírodnými vedami moc spoločného teda nemá :) To či tento autor má nejakú šajnu o prírodných vedách sa dá zistiť z tohto článku... a ja vravím, že je úplne mimo a tomu článku sa dá len zasmiať, nič viac. Tie reči ohľadne ultranacionalizmu neviem posúdiť... nemám rád ani hej slovákov ani echt maďarov a narodňarsko šovinistické drísty sú mi na smiech tak isto ako pseudoodborné články samozvaných expertov.
 

blbosti

ktoré sa píšu v SME...
 
Hodnoť

Pán Hunčík , chápem túto Vašu reakciu

v zmysle toho čo sa udialo v Japonsku.
ALE.
Reakcia na návrh maďarskej ústavy z Vašej strany nebude ?
Keď už FIDESZ navrhol odstrániť z názvu štátu aj republiku.
Prečo im republika tak vadí ?
Je to jeden z najlepších gréckych vynálezov !
 

 

To naozaj veľmi úzko súvisí so zemetrasením v Japonsku...
 
Hodnoť

 

Huncsik ur,
mam pre Vas dve informacie:
1.Voda netecie do kopca
2.Stavba,resp. projektovanie priehrad sa neriadi komunistickym ci antikomunistickym presvedcenim projektanta
 

voda do kopca

voda moze tiect do kopca, ak jej to umozni sklon hladiny ;)
 

A to je čo za nezmysel?

Zamysli sa nad tým, čo si napísal!
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre