SME
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dá sa zachrániť odvodová reforma? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

hmmmmmm

udaje spred 2009 sa do kritiky nehodili?
 

Údaje spred

roku 2009( od roku 2005) nájdeš v tom materiáli, ktorý MF dalo do verejnej diskusie. Z nich zistíš, že až do roku 2009 rástol počet zamestnancov aj živnostníkov, samozrejme aj dohodárov. Prosto bola konjunktúra. Ľudia si viac trúfali samostatne podnikať a bolo viac práce aj na dohodu (kým nevieme, aká je príjmová štruktúra dohodárov, tak sa nedá povedať, kto to vlastne je a či absolútnu väčšinu netvoria študenti, prípadne matky na materskej, ktoré si takto prizarábajú). Teda v týchto rokoch sa žiadny masový exodus zamestnancov medzi živnostníkov tiež nekonal.
 

 

s ( o )( o ) sa nema velmi cenu bavit o TYCHTO veciach.
On je schopny prehlast ze v roku 2003 bola SDL vo vlade a ze preto zakon o socialnom poisteni vyzera tak ako vyzera.
http://www.sme.sk/diskusie/dpl...


A len tak na okraj ( o )( o ) nevie ani aky je rozdiel medzi interpunkciou a diakritikou :-)))
http://komentare.sme.sk/diskus...

( o )( o ) - to je taky Sulikov pionier v zelenej pionierkej koseli :-)
 
Hodnoť

ponúkam pointu

Vážený pán autor, dovolím si s Vami nesúhlasiť. V článku píšete: "Výhodnejšie podmienky pre SZČO sú vykúpené znášaním oveľa vyššieho rizika, absencie právnej ochrany a sú odmenou za ochotu postarať sa o seba." Môj pohľad na vec je, že znášanie oveľa vyššieho rizika, absencie právnej ochrany sú vykúpené možnosťou dosahovať zisk. O inom odmeňovaní či odškodňovaní hádam hovoriť nebudeme. Či zahrnieme do tohto, prepáčte za výraz, diabolského plánu aj klientov nebankoviek?

Podčiarknem a zhrniem: Zamestnanec má plácu zo závislej činnosti, vďaka čomu je výrazne limitovaná. Nepreberá na seba žiadne riziká, ale ak firme zarobí za mesiac milión € a má mzdu 1000 €, dostane tú tisícku. Nezávisle zarábajúci dostane všetko, čo zarobí, s nikým sa o to nedelí, rovnako ako sa nikto nedelí s ním o prípadnú stratu. N e z á v i s l e od vyššie uvedeného, vysvetlite mi prosím, prečo má byť 1 € zarobené zamestnancom alebo szčo zdanené/zodvodnené inak?
 

Jediná možná odpoveď:

skús si to ako živnostník. Potom uvidíš, aké to je fajn, mať možnosť získavať zisk.
 

ďakujem

myslíš, že po ôsmich rokoch "živnostníčenia" s 15 zamestnancami viem dostatočne, "aké je to fajn"? Ale prosím, daj na stôl argumenty.
 

 

preto, lebo riziko je všade platené.... vo vyšších úrokoch, vo väčšom strese, vo väčšej strate.
Prirovnať SZČO ku klientom nebankoviek je mimoriadne stupídne!
Myslím, že hlavne nízkopíjmoví SZČO sú obrovským prínosoom pre štátny rozpočet, pretože nežiadajú podporu, a nestoja štát fakticky nič. A preto ich treba podporiť, napr. tým, že budú mať nižšie odvody! (Paralela s investičnými stimulmi....!!!)
A k tvojej otázke - prečo by mal štát platiť za svojich zamestnancov nižšie odvody?
Prečo by € zarobené milioníárom, malo byť zdanené inakšie, ako bezdomovcom?:)
Prečo by € ktoré dostane ktokoľvek, malo byť zdanené inakšie, ako € kohokoľvek iného? LEBO MEDVEĎ!!!!
 

 

Už už, som chcel napísať vesmírčan, že občas aj rozmýšľaš. Nehrozí. "Rozmýšľaš" presne ako tí Vaši pravicovo modrí z úradu vlády.
A@V Mária. Zdravím.
 

 

mistaken identity?
transvestita?
anapo leon?!
 

 

IGEN, a Vampír ... iba Ty si zostal rovnaký t....
 

 

nooo, joooo.... aspoň nemám problém s identitou...., chudáčik
 

 

S identitou problém nemáš, to je pravda.
 

To on Veľký Chaplin!

Irtenem, vieš akých živnostníkov vyrobil dzurindistan? Počul si niečo o živnostníkoch z donútenia? Socialistickí kapitalisti donútia pracovníkov do živnosti, za prácu ktorú robili ako zamestnanci im dajú napr. polovicu ako by zarábali ako zamestnanci a ... a ďalej si domyslí sám. A ešte dnes bez hanby rôzni vraj politici povedia, že ľudia zo špekulačných dôvodov, aby si optimalizovali svoje príjmy odchádzali do živnosti. Tvoji spoluobčania, ktorí ako zamestnanci mohli mať "úžasné" dôchodky vďaka dzurindistanu a podobným barbárom budú v budúcnosti mať minimálne. A to mohli robiť 30-40, 50 rokov ... Ináč pekné riešenie ako riešiť problém z dôchodkami. Pred dôchodkovým vekom donútiť otrokov k živnosti.
Apropo. Tesilkovi kapitalista, ktorý podniká vo vysoko sofistikovanej výrobe drevených paliet. Jeho "zbíjači" paliet" sú všetko podnikatelia-živnostníci.
 
Hodnoť

Predvolebne sluby

1.2.14. Licencie pre živnostníkov namiesto daní a odvodov 100 DNÍ
SDKU - Riešenia na prvých 100 dní
Zásadne zjednodušíme administratívu živnostníkom zavedením možnosti jednorazových ročných licenčných poplatkov, ktoré nahradia platenie daní a odvodov.
Štát týmto nástrojom nepríde o finančné zdroje, ale výrazne sa zníži zbytočná administratíva na strane podnikateľov aj štátu.

http://sdkuonline.sk/content/r...
 
Hodnoť

Výborný

článok.

Najmä dodanie čísel, ktoré ukazuje na bežné výkyvy, ktoré nič neznamenajú.

V tejto súvislosti dávam do pozornosti, ako tieto bežné výkyvy zneužila tá dobrá pravicová vláda - klamaním a nafukovaním údajného problému so živnostníkmi nahuckala zbedačovaných zamestnancov proti živnostníkom, dohodárom, autorom a ďalším - pričom neustále brnkali na struny závisti - Sulík s Miklošom a Mihálom hrá na týchto strunách vyložené koncerty.

Počas týchto koncertov úplne pre zamestnacov zanikli otázky, prečo majú tak vysoké odvody, a ako vláda hospodári s verejnými zdrojmi, a ako systémovo zabepečila trvalé znižovanie zbytočných výdavkov štátu.
A to bol vlastne účel týchto koncertov.

Zmysel konania Mikloša a Sulíka je naozaj nejasný.
Majú dieru v rozpočte, a riešia to decimovaním okrajových skupín.
J&T a Pentu s Palackovcami naďalej nechávajú kšeftovať v miliardách so štátnymi peniazmi.
Nenapíšem, že nie sú normálni, lebo by mi niekto zjedol raňajky a vymaľoval izbu na zeleno.

Taký zúrivý politicky samovražedný boj za podružné ciele sme tu nemali.
Vrátte situáciu do stavu pred rokom 2011, a riešte naozaj len zjednodušenie, úspory vo výdavkoch na pokrytie deficitov, znižovanie odvodového zaťaženia zamestnancov a potom si zaslúžite svoje platy.
Inak .... sory.
 

Dobre si to vystihol,

ja by som len dodal, ze sa uz uplne vytratila snaha tejto koalicie o skutocne reformy v statnom aparate, ktore by priniesli vyrazne vyssie uspory ako dalsie zdieranie obcanov.
 

Vážený KM

myslím, že máš celkom dobré nápady. Možno by stálo za to podeliť sa s nimi aj ne-anonymne s tou hŕstkou ľudí, ktorí proti svistvu otvorene bojujú (Aspoň zatiaľ. ak ich podporí dosť ľuidí, azda vytrvajú).

Podrobnosti tu:
http://www.oks.sk/article.php?...

a tu:
http://www.oks.sk/article.php?...
 

Čo už?

Prečítam si neskôr, ale tí dvaja "lúpežníci" na fotke ... pekné trápne. Myslel som si, že sú vzdelaní. O Dostálovi som si nikdy nemyslel, že je aj múdry. A@V Mária
 

TO ti vadí? Nežartuj.

TENTO sa nám rozhodol zväčšiť dane a odvody, lebo sám má malé...: http://www.cas.sk/clanok/19098...
 

 

Žart bol tých, ktorí volili Dospála.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre