SME
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nie je hymna ako hymna (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Pán Porubjak,

ona je sovietska, aj keď sa spieva. Po zápase s Kanadou ju "ruskí" fanúšikovia odspievali pekne, po "sovietsky". A nechýbali ani dresy "CCCP" s kosákom a kladivom. Ak hovoril kedysi Havel, potrvá to zopár generácií. Myslím "revolúciu" v hlavách.
 
Hodnoť

 

och mne sa táto hymna páči či už bez slov alebo so slovami a je jedno z akými, bez toho aby som trpel nejakými komplexmi. Patrí medzi medzi vydarené rytmické hymny
 
Hodnoť

Pán Porubjak,

v roku 1968 vojská Sovietskeho zväzu a ďalších krajín Varšavskej zmluvy okupovali Československo nie na základe pozývacieho listu. Vpád týchto vojsk do Československa by sa uskutočnil aj bez pozývacieho listu. Dôvod okupácie nebol pozývací list. Ten len poslúžil Brežnevovi na jej ospravedlnenie. Keď sovietske vedenie videlo reakciu československého obyvateľstva na okupáciu, pozývacím listom sa radšej prestalo oháňať.
Prosím, nestotožňujte terajšie Rusko s bývalým Sovietskym zväzom. Nezáleží na tom, že ich hymny majú rovnakú melódiu. A prečo by sme si pri ruskej hymne aspoň dodatočne nezapískali? Lebo - ako sám hovoríte - sa to nepatrí!
 
Hodnoť

 

moja žena tvrdí že Ruská hymna je najkrajšia na svete.:-) V každom prípade si myslím že vypískanie ľudí ktorí sa narodili v Rusku bolo nefér. Áno. Aj naše vojská za Slovenského štátu okupovali ZSSR a konkrétne sa aj podieľali na dobytí niektorých mies. Kto to kedy z Rusov vmietol Slovákom do očí???!!! Slováci zabíjali Rusov, To je O.K.?

http://www.youtube.com/watch?v...
 
Hodnoť

 

Pán Porubjak, hymna je symbolom štátu ergo všetkých jeho obyvateľov. Pískať pri nej je urážkou tých ľudí, ak to robíme ľuďom, ktorých sme k sebe pozvali, je to už na diagnózu. Ak to nedokáže pochopiť dramaturg prvej slovenskej scény, muselo sa stať sa čosi zvláštne.
 
Hodnoť

 

Nie nadarmo pán Porubjak ste v SND vaše pubertálne názory to dosvedčujú. Čo keby ste si viac všímal ten bordel , ktorý je tam aj vašou zásluhou. Tie vaše názory ohľadne pískania pri ruskej hymne si strčte viete kde. Ako by sa vám páčilo keby Slovensko dnes prirovnávali k slovenskému štátu, alebo ku socialistickému Slovensku.
 

 

pána porubjaka už dávno zo snd vyhodili
 


Najčítanejšie na SME Komentáre