SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Step, púšť a NBÚ (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Veru step a púšť.

A keď sa to tak vezme, je to stále o tom istom.S trochou zlomyselnosti by mal človek chuť povedať , že táto krajina sa nikdy nemala stať samostatným štátom pretože jej tzv. elity nedisponujú ani po temer 20 rokoch dostatkom politickej vyspelosti a politickej ( ? ) morálky, ako najdôležitejším predpokladom pre spôsobilosť viesť štát. Svedčí o tom ich neschopnosť dohodnúť sa takmer na čomkoľvek ale, čuduj sa svete, ohromný ťah na bránu ak sa jedná o premiesťovanie financií z eurofondov do rôznych firiem s „neznámymi“ i známymi majiteľmi alebo získavanie štátnych zakázok pre ne atď. Tým sa takmer nelíšia od cigánskeho zastupiteľstva a starostu v Žehre,ktorých prvým krokom po získaní mandátu spravovať veci verejné bolo to, že rozkradli obecnú kasu.Myslím, že netreba mať ani extrémne vyvinutý pozorovací talent aby po toľkom čase slovenskej politickej reality prestali niektorí z nás mať čosi ako ilúzie.
 
Hodnoť

Súhlasím s článkom

a rovnako súhlasne si pripomínam vyjadrenie politológa v nedávnej reakcii na katastrofálny úpadok preferencií koalície spolu s rovnako katastrofálnym vzostupom preferencií Smeru.
Politológ vyhlásil že súčasnej koalícii sa podarilo v priebehu prvého skoro-roka vládnutia nahnevať skoro každú skupinu obyvateľstva - buď opatreniami, alebo svojimi nekonečnými a nechutnými vnútornými naťahovačkami.
Dodala by som, že oproti minulým dvom obdobiam pravicového (Dzurindovho) vládnutia sú na čele rezortov bohužiaľ v prevažnej väčšine neodborní, a neschopní ministri a to naprieč celým štvorkoaličným spektrom.
Jediný minister Mikloš je skutočne odborník na svojom mieste, ale zišlo by sa mu dôkladné školenie u kvalitného imidžmakera, aby sa zbavil svojich arogantných a nafúkaných manierov - tak sa totiž nespráva skutočný odborník, ale iba skutočný "sedlák".
Dzurinda bol síce šikovný politik a úspešný premiér (po Mečiarovi!), ale je niečo iné robiť úspešnú zahraničnú politiku na diplomatickej úrovni a chodiť sa fotografovať s hlavami štátov.
Tretí do partie - MŠ - je z nich najslabší. Nielen, že problematike školatva vôbec nerozumie, ale zrejme nemá šťastnú ruku pri výbere poradcov a jeho rozhodnutia sú v príkrom rozpore s proklamovaným zlepšením kvality (najmä VŠ) školstva.
Ministri za SaS pracujú systémom "poku/omyl" a metódou postupných aproximácií, čo by nebolo zlé, keby svoje vyhlásenia ponechali až na koniec každého procesu a nie na začiatok.
Ani ministri za Miost/Híd nemajú čo národu povedať. MŽP má ku odbornosti asi tak ďaleko, ako minister Jurzyca ku školstvu a Chmel je asi tak úspešný zastrešovateľ menšín, ako bol úspešným ministrom kultúry. Jedine minister Simon je ostrieľaný praktik, ale prílišné preverovanie na klientelizmus by jeho ministerstvo asi tiež neznieslo.
Ministri za KDH sú absolútne na chvoste s nulovou odbornosťou a nulovou snahou niečo ako odbornosť získať a prejaviť (s výnimkou ministra Lipšica, ktorý sa snaží).V prípade ministar Figeľa platí to isté, čo u Dzurindu: známosti v EK ešte neznamenajú úspešné vyrokovanie podmienok (aj keď faktom je, že zdedil najhorší rezort po superzlodejskom bašovaní ficoministra Vážneho!). O ministrovi zdravotníctva ani hovoriť nehodno - čo krok, to blamáž a neodborné rozhodnutia jedno horšie ako druhé.
Premiérka to všetko nezachráni - namä keď jej podráža nohy vlastná strana, ktorá by bez jej voličov a pri totálnej neobľúbenosti dvojice Dzurinda - Mikloš nikdy nebola získala také preferencie, aké získala.
Nezainteresovaný divák by povedal, že keby chcela koalícia zámerne dosiahnuť absolútne minimum preferencjí, nesprávala by sa ináč.
Takže Ficovi - pri súčasnom spôsobe vedenia politiky koalíciou, netreba robiť vôbec nič - iba trpezlivo čakať. Nádejné je už iba to, že trpezlivosť nieje jeho silnou stránkou a unáhlené kroky môžu byť niekedy kontraproduktívne.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre