SME
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Odhalenie blufu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Žeby sa nemýlil ?

Ktorýsi veštec, či čo, predpovedal, že v roku 2012 bude koniec sveta !
 

 

Nie, bol to Opihe zo stredozeme, a predvídal apokalypsu na 31.12.2012
 
Hodnoť

Niet cesty bez prekážok

Ani ruže bez tŕnia. Ľudia prešli už v histórii ľudstva kdečím, aj teraz už očakávajú krach, ukončenie pyramídovej hry vedomo, alebo voľným pádom. Nepustí ich zdravý( sedliacky) rozum.
Aj preto zodpovedné vlády (na rozdiel od populistických machrov a snílkov) by mali ošetriť vlastné poľnohospodárstvo a potravinovú sebestačnosť. Podporiť vlastných farmárov a posilniť sieť ekofariem s mimovládnymi org. a aktivistami s možnosťou zamestnať nezamestnaných, študentov cez prázdniny a týmto smerom orientovať aj pracovnú výchovu ako súčasť výchovno-vzdelávacieho procesu.
Zároveň by sa takto kompenzoval nezdravý sedavý štýl života s nedostatkom pohybu a fyzickej práce, plný stresu a nervozity, nespokojnosti.
Mimochodom, príroda lieči zdarma, aj ventiluje agresiu a transformuje násilné myšlienky.
 

 

Chudák štát. Nechcel by som byť v jeho koži, čo všetko má robiť a podporiť. Tu poľnohospodárov, tam ekologov, pridať učiteľom, zdravotníkom, železničiarom, obciam, samosprávam, podporiť menšiny, ale aj väčšiny, baníkov, dôchodcov... Jedného by z toho šlak trafil, toľko úloh, a lova neni..
 
Hodnoť

 

Komentátor si iste všimol článok Kateřiny Šafaříkovej v čerstvom Respekte: vyzýva českú politiku, aby sa poponáhľala s prijatím € práve v tejto chvíli, lebo tak si to teraz želajú Nemci... okrem toho sa v týchto mesiacoch formuje európska finančná politika na nových inštitucionálnych základoch. Poliaci a Česi sú skrátka pod tlakom, lebo bank treba súrne navýšiť, a už niet z čoho - takže treba pribrať nových hráčov s čerstvými peniazmi. Odmenou im bude ilúzia, že o niečom budú spolurozhodovať nielen tí bezvýznamní Slováci, ale aj oni... :-) A bude to nakoniec tak, ako chcú Nemci. Potom do hry ešte dokopú Dánov a Nórov, a nakoniec možno aj Bulharov. A bude ešte veselšie, ako je.
 
Hodnoť

keby grecko skrachovalo toto sa nestane

trhy su zaplavene hotovostou, ktoru centralne banky pumpuju do obehu. investori za ne kupuju zlato, komodity a pod pretoze len to povazuju za bezpecny pristav. keby grecko riadne skrachovalo, mohol byt pokoj. sukromne banky - vysoko ziskove, by prisli o cast kapitalu, takto je to vsetko iba predlzovanie letargie. ziadny euroval nic nezachrani, iba oddiali problem, kym sa nenabali ako snezna gula.
 
Hodnoť

 

autor dava vysoku stavku svojho renome na federalizaciu. ale nie je jasne, ze ci nejaky europsky dlhopis je viac, ako euroval
 


Najčítanejšie na SME Komentáre