SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rinčanie dejinami (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Janka,

jednu vec ste nepochopila. Chlapi sú veľké decká a tak ako my chlapci sme sa hrávali na vojnu s drevennými mečmi a tí šikovnejši s drevennými samopaľmi, tak sa dospelí chlapi hrajú na vojnu s reálnymi zbraňami so slepými nábojmi animujúc významné bitky II. Svetovej. Jednoducho zábava a "Rusi a Nemci" po napínavej hre idú spolu na pivo a guláš. Decká lezú po dobových bojových transportéroch an tankoch s radosťou kričiac ratatataratata. Janka nechajte chlapov hrať ich infantilné bojové hry. Majú to v génoch. Takto aspoň možno strasú stres z nervóznej manželky a jačiacich detí. Svet funguje inak ako Váš poetický príspevok.
 
Hodnoť

Mierová nuda

naozaj môže omrzieť - pozerať celebritné smotánky, čítať o zmanipulovaných tendroch, sledovať spravodlivo rozhorčeného Fica...

Čerešničkou na vojnovej torte nie je tá vybuchujúca munícia. Vojna odhaľuje skutočný charakter človeka - niekto sa zbabelo schová, iný sa obetuje za druhých. Niekto arizuje, iný skrýva židov v pivnici. Niekto sa vzdá zo zbabelosti, iný preto, že nechce bojovať na nesprávnej strane. Niekto zastrelí spolubojovníka od chrbta, iný ušetrí protivníka, ktorého má na muške.

Vojna je asi naozaj svet, ktorý chýba hlavne mužom. Lebo obnažuje charakter a rýchlo ide priamo na podstatu vlastností, ktoré sú naozaj dôležité.

Ženy naproti tomu majú poväčšine radšej náznaky, tajomno, predohry, farebné - nie čiernobiele - veci.
Skrátka, vojne nerozumejú.
 
Hodnoť

Neviem,

či sa dá rozumieť takému nezmyslu, ako je vojna. Ale je fakt, že muži sa radi hrajú. Niekto na vojakov, niekto v posteli. Beriem to druhé.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre