SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čakanie na prezidenta (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Hrabko = odborník na ústavné právo ???

Je zaujímavé s akou ľahkosťou pán Hrabko konštatuje, že voľba GP je vlastne skončená. Vie pán Hrabko, že Trnka podal ústavnú sťažnosť v ktorej poukazuje na fakt, že voľba 17.6. nebola platná pretože platilo predbežné opatrenie US SR o zákaze voľby až do času kým sa nerozhodne o podaní Tichého ??? Vie pán Hrabko, že posledné rozhodnutie Ústavného súdu sa platnosťou voľby nezaoberalo ? Vie pán Hrabko že Ústavný súd môže Čentéšove zvolenie vyhlásiť za neplatné práve z dôvodu platnosti predmetného predbežného opatrenia ? Vie pán Hrabko že ak by prezident dnes vymenoval Čentéša do funkcie a následne by US vyhlásil jeho zvolenie za neplatné ak všetky Čentéšove rozhodnutia by boli neplatné ? Vie pán Hrabko že túto situáciu spôsobil Sulík, ktorý nerešpektoval rozhodnutie US ? Vie pán Hrabko že pán Sulík vlastne nič nevyriešil akurát narobil právny galimatiáš ? Vie pán Hrabko že keby Sulík s voľbou počkal do minulotýždňového rozhodnutie US, tak by dnes mohla prebehnúť voľba bez problémov ? Vie pán Hrabko že keby pán Sulík nebol hŕŕŕ, tak by dnes určite nevolili neschopného Čentéša ? Vie pán Hrabko že pán Čentéš mohol podať ústavnú sťažnosť len do 60 dní od voľby, t.j. do 17. augusta ? Vie pán Čentéš že tára sprostosti, keďze si pre....al lehotu ?
Vedia vôbec niečo iné ako balamutiť mozgy bez toho aby sa zaoberali faktami ??? NEVEDIA !!!
 

vie pan kontroverzny,

ze predbezne opatrenie patilo az od 20.6. a volba bola 17.6.? vie, ze predbezne opatrenia ani ine pravne predpisy nemozu patrit spatne???
Vie pan kontroverzny, ze pan centes neplanuje namietat volby gp na ustavnom sude, ale nevymenovanie ho za gp prezidentom, na co sa 60 dnova lehota nevztahuje???
 

samozrejme tam maju

byt slova platilo, platit
 

Vie pán mirel čo píše ?

Predbežné opatrenie platilo v čese voľby t.j. VOLIŤ SA NEMALO ! Neviem čo teda nemalo platiť spätne ? A čo sa týka pána Čentéša a lehoty, tak ak mieni namietať svoje nevymenovanie, tak ok, na to lehota nie je, ale môže to namietať až vtedy, k prezident povie, že ho NEVYMENUJE !!! A US SR môže povedať že prezident nie je povinný ho vymenovať a Čentéško bude v prdelkoviciach ! A z toho má kako, takže nič nepodá...
 

rozhodnutie ustavneho sudu plati

az od zverejnenia v zbierke zakonov. to sa stalo az 20.6., volba bola 17.6. chces to este podrobnejsie alebo si to uz pochopil?
centes moze namietat hoci aj hned porusenie svojho prava na vykonavanie funkcie do ktorej ho zvolili. v ustave je jasne napisane, ze kandidata vymenuva a nie ze moze ale nemusi vymenovat. je tam len moznost vymenovat, takze ziadnu inu moznost prezident nema. tie jeho vyhovorky ze pocka na rozhodnutie us alebo na dorucenie rozhodnutia (to ani neviem akeho, kedze nebol stranou sporu) je len porusovanie svojich povinnosti podla ustavy.
prezident je povinny ho vymenovat, uklada mu to, aj ked nepriamo, ustava sr.
 
Hodnoť

Nie Hrabko,

Gašparovič, teraz Ficov poslušný....
 


Najčítanejšie na SME Komentáre