SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zaslúžia si Rómovia naše peniaze? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

A to fakt?

"Všetky opatrenia na pomoc znevýhodnených Rómov niečo stoja. Lenže stále je to lacnejšie, ako by mali doživotne prijímať podporu od štátu."
Všetky podobné sociologicky motivované kecy majú jednu chybu - nesedia čísla.
Stačí sa pozrieť na to, koľko peňazí išlo za 20 rokov na "opatrenia" na pomoc "znevýhodnených" Rómov, a aký bol ich skutočný prínos vo vzťahu k počtu prijímateľov podpory od štátu.
Peniaze išli na kadečo. Počet prijímateľov v rámci tohto etnika neklesá, ale stúpa. Záver: Nie je to náhodou naopak, ako hovorí autor? Že čím viac dávam, tým viac rúk sa natrčí? Lebo podľa čísel to tak vychádza...
 

 

Nie sú to sociologicky motivované kecy.
Zato tvoje úvahy sú etnicky motivované kecy, ba niečo horšie...
.........
Peniaze išli na kadečo..... Vždy rádovo menej, než nakradli Mečiarovci, Ficovci....
 

 

"Zato tvoje úvahy sú etnicky motivované kecy, ba niečo horšie..."
PRAVDA :-)
Tá býva veľmi často najhoršia.
 
Hodnoť

 

Našich tristo tisíc Rómovia neurobilo na Slovensku ani zďaleka toľko škody, čo za rovnaké obdobie naši politici. A tým platíme iné dávky. Podotýkam, že nie som rómsky vajda ani obhajca.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Všetko so všetkým súvisí. Ľudia ktorí majú zamestnanie, príjem a určité sociálne zázemie, tak nepotrebujú kradnúť a prepadávať na ulici.

S Rómami si zatiaľ neporadil nikto iba komunisti, ktorí vytvorili dostatok pracovných miest a zaviedli pre všetkých pracovnú povinnosť. Vyhýbanie sa zamestnaniu bolo trestné. Tak si cigáni (rómovia)museli na seba zarobiť a získali pri tom pracovné a civilizačné návyky.

Počas "demokratických" 20 rokov došli bezpracne k podporným dávkam ale prišli o to cennejšie - pracovné a sociálne návyky. Slota a iní hrdinovia tu 20 rokov vykrikujú o malých dvoroch a dlhých bičoch ale nedosiahli v tejto oblasti absolútne nič.
 
Hodnoť

Rómovia

Problém Rómov vidím v týchto rovinách:
1.zdraví a v produktívnom veku musia mať prácu v blízkom okolí osád, práca by mala byť povinná,primeraná ich vzdelaniu(viac menej nekvalifikovaná,pretože nemajú vzdelanie skoro všetci),
2.kto odmietne pracovať,nemôže dostávať sociálne dávky
3.zákon musí platiť rovnako tak na bielych ako aj Rómov
4.deti musí škola vychovávať najprv v základných zvyklostiach, ako čo je mydlo,čo je toaletný papier,kde sa robí bežne veľká a malá potreba,čo je lyžica,tanier a pod. Až potom čítať a písať.
5.otcov a matky viesť k tomu,že deti sa nerobia len z potešenia a chtíču,ale je to celoživotná zodpovednosť
6.zverejniť,koľko peňazí stála za 20 rokov prevýchova Rómov,ktoré inštitúcie koľko peňazí premárnili,mená ľudí na úradoch,ktorí s týmito peniazmi manipulovali a aké sú výsledky ich práce
7.nerobiť stále nové projekty a štúdie,ale konkrétne stanoviť cieľ-osada tá alebo tá,čo v nej sa urobí za kalendárny rok,zverejniť sumu peňazí,kto je zodpovedný za úlohu a stanoviť verejne kontrolu na webe Obecného úradu. Pri nesplnení úlohy,odvolať napr.starostu a vymáhať náhradu škody.
8.z Bratislavy dať adresne peniaze na obec a kontrolovať a vyúčtovať peniaze.
Ak kompetentní budú ignorovať denno-denné ciele,tak pri tejto demografii za 20 rokov,bude aj prezident Róm
v parlamente bude 10% bielych a kto bude pracovať vo fabrikách a na poliach a tvoriť HDP je vo hviezdach.
9.Kto nikdy nepracoval,nemôže dostávať akékoĺvek dávky. Prácou je aj rodenie a výchova detí,ale detí vychovaných, vzdelaných aspoň základne a s pracovnými návykmi. Dnes mnohí rodičia(aj bieli) by sa mali hanbiť za to, aké (ne)vychovali deti.Rodičia,ktorí nevychovávajú svoje potomstvo,nemajú nárok na rodičovské príspevky! Za erekciu a orgazmus by štát nemal platiť! (Prepáčte mi tak tvrdý názor).
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

ta autorova matematika

Y a X je vskutku cudna.
Vraj "celoživotne nezamestnaný občan stojí štát na dávkach a zdravotnej starostlivosti za desiatky rokov X eur. Financovanie obedov, asistenčných služieb či individuálnejšej výučby v škole stojí pre jedného žiaka Y eur. X je mnohonásobne väčšie ako Y,..." To su take bachorky. Stat da Y, a potom bude davat aj to X, lebo to Y z cigana lepsieho cloveka nevychova.
Jedina ako-tak humanna cesta je metoda cukor-bic. Bud budes makat, alebo zdochnes od hladu. Ziadne X nedostanes za ziadnych okolnosti, maximalne tak Y, ale aj to Y si musis zasluzit svojimy vysledkami...
 


Najčítanejšie na SME Komentáre