SME
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Krízová dilema (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Cisárovi a Bohu

Cisárovi, čo je cisárovo, a Bohu, čo je božie. Milosrdenstvo a solidarita patria ľuďom, nie štátu. Táto snaha o spasenie prostredníctvom štátu sa môže autorovi vymstiť. A stane sa, že po pravici božej bude sedieť slovenský štát, ale práve preto tam pre neho už nezostane miesto.
 
Hodnoť

Predseda...

...zboru poradcov p.Radičovej zrejme nedostal slovo vo funkcii a týmto článkom sa "vyrovnáva" so svojím svedomím, inak sa toto vysvetliť nedá :
"Prvou významnejšou reakciou na krízu trhu práce bola flexibilizácia práce. Pri nej sa však značná miera neistoty prenáša na pracovnú silu. Flexibilizácia práce zdanlivo bola riešením, prispela však k väčšej sociálnej zraniteľnosti, k ohrozeniu nižšej strednej vrstvy a k zvýšenej krehkosti rodiny.
Rozšírenie neplnohodnotných foriem práce síce krátkodobo zvyšuje zisky firiem, ale znižuje prostriedky na fungovanie štátu. To, čo pôvodne bolo mimoriadnym opatrením, sa stalo štandardným prostriedkom. Pre štát a spoločnosť to nie je dobrá situácia.
Niekdajší, pôvodne nemecký model sociálne orientovaného trhového hospodárstva poukazoval na to, že sociálne ciele sú rovnako dôležité ako hospodárska prosperita. Štát má zladiť princíp trhu s princípom humanity, respektíve solidarity. Sociálne orientované trhové hospodárstvo pred časom síce narazilo na svoje medze, ale ukázalo, že hospodárska politika nemôže obchádzať dôležitosť sociálnej spravodlivosti a solidarity."
Alebo radil jedno a píše druhé ? Takže novela Zák. práce z dielne Radičovej cechu je ZLÁ !
 

 

Kecy. Na vyber bolo bud flexibilita alebo nezamestnanost. Tretie bolo uz len zamestnanost v statnom sektore, co by urobil Fico. No a to je grecka cesta. To ale socialistov netrapi, oni tuneluju Tipos na Cyprus
 


Najčítanejšie na SME Komentáre