SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hugenoti vs. katolíci (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Deti učte sa nemecky, ani netušíte, ako sa vám to raz zíde ... naša nemčinárka tak vravela ... hmm ... asi mala pravdu ...
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

kazdy dalsi napad euroretterov

je vacsim a nebezpecnejsim ohrozenim europskej myslienky a dosiahnutej integracie
 
Hodnoť

Aj ruža ma trny

Jasný vhľad. Že sú prekážky na ceste k cieľu - je jedna vec. Ale dôležité je riešenie. Inými slovami: preskočiť prekážky je o slobode, voľbe psycho-sociálneho rozvoja, nie o konformite (napodobňovať iných), prameň existenciálnej prázdnoty a stagnácie.
Od stagnácie je už krôčik k subhumánnemu násilnému správaniu. A naopak: od demokratizácie a slobody, vzájomnej dôvery je iba krôčik k integrácii osobnosti, spoločnosti, k nenásilnému dialógu, k napredovaniu, k rastovej spoločnosti.
Hospodárstvo a finančná sféra sa nedajú oddeliť od duševnej a morálnej sféry. A kto týmto smerom tlačí ( a dnes sú to hlavne investori, ktorým ide o ich peniaze, zisky, nie rozvoj osobnosti, dobro ) , tak nevedomky miesia na vojnový konflikt, aj keď si myslia, že "fiškálna noha" mu predíte.
Čo s tým? Obávam sa, že prichádza doba, kedy sú nebezpečnejší politici - konformisti, robiaci to, čo iní v eurozóne, resp. čo sa od nich vyžaduje, než politici - populisti( tí aspoň v kríze dokážu stiahnuť ručnú brzdu a oprieť sa o referendum).
Reálpolitika je aj o tom reflektovať dnešnú situáciu, že viac-menej o všetkom neformálne rozhoduje Merkel-sarkozy a pár ďalších ľudí. Aj preto je pomýlené udržovať kvantitu eurobyrokratov, dokonca zvyšovať ich budget, namiesto jeho značnému zoštíhleniu v časoch, kedy niet a nebude čo a z čoho v jadre rozdávať. Z astronomických dlhov? Aj tento megalomanický prístup k EÚ len dokazuje, akú "nepomazanú" zaslepenú hlavu, otočenú chrbtom K Bohu, svedomiu, morálke, etickým princípom, zdravému rozumu - Božiemu daru, dnes v Európe máme.
 
Hodnoť

Ak

sa europrojekt rozpadne, bude to z jediného dôvodu - neschopnosti dohody.
Každý je múdry a zabúda sa prihliadnúť na to, čo ten "múdry" skutočne v realite dokázal.
Bohužiaľ, v dobe falošnej morálky, falošnej solidarity, falošnej sociálnosti a falošnej korektnosti sa slová ako "buď radšej ticho, pozri ako si rozdrbal svoju vlastnú krajinu" - nehovoria.
 
Hodnoť

Euro - prenášač nákazy ?

euro iba odkryva nakazu, ktoru by vlastna mena dokazala ako-tak kamuflovat, ale urcite nie liecit.
Pricinou choroby je velka zadlzenost statu. Ked uroky treba splacat v tvrdej mene a naklady na dlh rastu, tak to nie je vina tej tvrdej meny.

Euro je dobre pre zodpovedne staty, euro je zle pre nezodpovedne staty.

Je euro dobre alebo zle?
 


Najčítanejšie na SME Komentáre