SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zomrel náš prezident? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

Áno zomrel náš prezident

a celkom bez emócií nedokážem pochopiť otázniky tohoto druhu.
Áno, zomrel prezident nášho štátu. To je fakt. Neodškriepiteľný.
Nepochopila som, prečo včera vedľa Nečasa nekráčala i Radičova.
Tiež sme pozostalí.
Áno, zomrel náš prezident, ktorý sa nám prihováral v novoročných prejavoch.
Prezident, ktorý zmenil náš neslobodný svet.
Iste je teraz vecou histórie a jednotlivcov ako narába stýmto faktom.
Tu už je široké pole možností. Hlavne keď umrie veľký človek. Poskytol celú paletu svojich skutkov, myšlienok, vízií.
.................
Áno zomrel náš prezident , pre mňa však MOJ PREZIDENT
 

Pohľad z druhej strany

na to čo vraj dokázal ten vraj veľký človek
http://www.dfens-cz.com/view.p...
 

Václav Havel nikdy nebol môj prezident.

Vždy to bol pre mňa len český prezident. V článku sa píše:
"Jeho prezidentská amnestia či deklarácia nepodporovať zbrojársky priemysel sú príkladom skutkov, za ktoré ho opakovane napádali a kritizovali, pričom sa preceňoval ich negatívny praktický dosah a takmer vôbec nebral do úvahy ich morálny étos."

Havel prepustil v amnestii tisíce zločincov čo potom kradli a vraždili. To sa nedá ospravedlniť. V Hlohovci prepustený amnestovaný väzeň znásilnil a zavraždil mladé dievča.

Čo sa týka zbrojoviek tak to bola snaha hlavne Havla oslabiť ekonomiku Slovenska. Havel v krátkom čase zrušil zbrojovky na Slovensku ale napríklad Semtézia Brno (vyrábajúca semtex ktorý často zneužili teroristi). Ospravedlňoval žo presne ako v článku že vraj je "nemorálne vyrábať zbrane". No v Čechách a vo svete sa zbrane stále vyrábajú. V ČR mimo smetézie Brno sa vyrábajú samopaly a pištole. Havel chcel ČSSR premenovať len vypustením slova socialistická z názvu na ČSR. Až pod tlakom SNR a demonštrácii na Slovensku súhlasil nakoniec s vložením slova federácia do názvu štátu. Potom prebiehala tzv. pomlčková vojna či sa bude písať Česko-Slovensko s pomlčkou či bez nej. Havel vystupoval dosť tvrdo voči Slovensku.
Čo sa týka Mečiara spravil dosť chýb ale pre mňa je to stále vyznamnejšia osoba ako Václav Havel. Mečiar bol spolutvorcom samostatnej Slovenskej republiky. Havel bol akurát hrobárom slovenských zbrojoviek a vytvoril armádu nezamestnaných. Jozef Tiso robil čo sa vo vojnových časoch dalo aby ochránil Slovensko a slovenský národ. Za to bol po vojne popravený a prehlásený za vojnového zločinca. Jozef Tiso obetoval za Slovensko vlastný život. Pre mňa je Jozef Tiso určite viac ako Václav Havel.
Keď SNR 17. 7. 1992 prijala deklaráciu o zvrchovanosti tak hodinu na to V. Havel podal demisiu na protest proti tejto deklarácii. Pred svetom chcel Havel predstaviť Slovákov a nacionalistov alebo komunistov. Myslím si že pre Slovákov nič Václav Havel dobré neurobil. Myslím si že SR vôbec nemala vyhlasovať štátny smutok za Václavom Havlom. Jeho hry vôbec neboli také dobré ako sa o nich píše. Jeho politické pôsobenie bolo dosť kontroverzné. Václav Havel určite nie je mojím prezidentom.
 

suhlas

myslim, ze nie je co dodat. Z vlastnej skusenosti viem, ze vo velkom sa zbrane v Cechach vyrabaju dodnes... Ozaj viete, ze Nepela bol Cech? Tak to bolo vtedy vo svete...
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

No ako komu

Vidíte, a pre mňa zasa bol Havel prvým a posledným prezidentom, ktorý bol tak trochu "aj môj". :-)
 

Aj pre mňa

Pretože ani jeden s tých troch chumajov čo došli po nom mu nesiaha ani po kotníky, drísty že Havel zrušil výrobu tankov sú fakt úsmevné, nakoľko ešte aj cela garnitúra ZŤS Martin pred revolúciou vedela že ukončenie výroby sa pripravovalo už v roku 1987.
 

Nespochybňuj SME

inak sa postarajú o také hodnotenie tvojho komentára aké máš...
 

Henrich

Ty jsi ukázkový případ krčmového kecala. Bludy o nějaké Symtézii Brno která nikdy ani neexistovala a podobné nesmysly nemá cenu ani komentovat. Možná jsi měl na mysli vynález trhaviny Semtex, který vynalezl pan Stanislav Brebera v VCHZ Synthesia Pardubice Semtex, nyní přejmenována na Explosia tam vyrábí semtex pro průmyslové použití dodnes. Popletl jsi to asi se zbrojovkou Brno která zkrachovala a areál odkoupila Slevenská J&T.
"Až pod tlakom SNR a demonštrácii na Slovensku súhlasil nakoniec s vložením slova federácia do názvu štátu. Potom prebiehala tzv. pomlčková vojna či sa bude písať Česko-Slovensko s pomlčkou či bez nej. Havel vystupoval dosť tvrdo voči Slovensku."
Co myšlenka to perla.
Jinak.
Třeba jen namátkou: SOUKROMÁ firma http://www.alfa-proj.cz/ vznikla až po rozdělení v roce 1993. I ty máš možnost dneska možnost využít své vědomosti a vyrábět cokoliv. Věřím že při tvých vědomostech něco v krčme vymyslíš.
 

 

100 % súhlas.

Zastarané tanky vyrábané na Slovensku brali ešte za komunistov už iba krajiny ako Sýria. A to brali je doslova - na sekeru. Od polovice 80. rokov to došlo ak komunistov a sami tlmili výrobu a pripravovali konverziu na iné produkty. Toto sú fakty.

A že dnes šikovní ľudia vedia byť úspešní aj v zbrojárskom priemysle na Slovensku dokazuje pán Jaroslav Kuracina s vlastnou firmou Grand Power http://www.grandpower.eu/ vyrábajúcou vlastný podel pištole K100
 

Rytier Kádoš pomazaný český Dalajláma VH

Apropos, "náš prezident", kto ho vlastne volil? 100% hlasov dostal iba od komunistov, ktorí ho tak utlačovali, že sa vozil na Mercedese a písal svoje trápne podpriemerné divadelné hry kým naozajstný buriči proti komunizmu potili krv v Jáchymove. Mučil ho niekto niekedy? Pochybujem. Langoša mučili, Havel si najviac sám škodil svojim nekonečným fajčením.

V novembri 1989 sa kričalo na námestiach DUBČEK NA HRAD, Havla namiesto Dubčeka doslova zo dňa na deň nanominovali do podvedomia občanom privilegovaní Chartisti, Slobodná Európa a Hlas Ameriky.
Veľmi to pripomína to, ako Barack Obama bol nominovaný na Nobelovu cenu mieru 10 dní po nastúpenia do úradu prezidenta USA, keď vlastne pre mier v USA či kdekoľvek vo svete nič nespravil (v porovnaní napríklad s Nelsonom Mandelom) a hneď ako ju dostal, pomyselne fackoval mier ako len mohol . Asi to bude tým, že aj Obama sa bratríčkuje s tou istou bandou v humanistických zásterách.
Havel bol zázračne jednohlasne zvolený komunistickým parlamentom v decembri 1989 (nik sa ani len nezdržal, aj keď hlasovanie bolo tajné), v 1990 v po-totalitnom federálnom parlamente už dostal len 114 zo 139 hlasov v Snemovni ľudu plus 100 zo 145 v Snemovni národov. V 1992 vo federálnom parlamente už neprešiel.
Ale nehádžme vinu na Slovákov - v českom parlamente v 1993 dostal už len 109 hlasov z 200 a v 1998 dal počas voľby prezidenta parlamentom zavrieť protikandidáta Sládka, čím získal potrebných 50% plus jeden hlas iba presne o ten jediný Sládkov hlas = 99 hlasov zo 197. To je všetko s kostolným poriadkom, pán "Pravda a láska musí zvíťaziť nad lžou a nenávisťou"?

Takže koho prezident? Možno takých obracačov kabátov ako pisálkovia SME = rodičia veľkí komunisti, následne šikovní privatizátori a deti vypiplaní pseudohumanisti ktorým nadácie pána Sorosa platia štipendiá a následne ich zamestnávajú šírením ich tendenčnej verzie pravdy, kde len vytrubujú do sveta lož o božskom Vaškovi, českom Dalajlámovi, vynálezcovi humanitárneho bombardovania. Už si dajte pohov, ste to isté čo Kim Čong Il-ovi pisálkovia, len v inej farbe.

Inak to, že jeho otec a strýko dokázane kolaborovali za protektorátu s fašistami, osobne mučili odbojárov, mnohých osobne poslali do koncentračných táborov, ututlával Václav Havel roky. Ale on sa ospravedlní Nemecku, vybaví si výnimku z časovej hranice týkajúcej sa reštitúcií majetkov a hrá sa na chudáčika milionára, lebo je hlava pomazaná, rytier Kádoš v zástere z lóže najvyšších. Prach si a na prach sa obrátiš - nič menej, nič viac, tak ako každý iný smrteľník.
 

Štatistika a údaje k príspevku

pre tých, čo radi rýpu, že údaje si prispievajúci často vymýšľajú, nech sa páči:

http://cs.wikipedia.org/wiki/V...

http://cs.wikipedia.org/wiki/S...
 

este treba dodat to,

co dnes spusta podobnych bud ani nevie, netusi, alebo ak ano, vedome tu idiotsku demagogiu o zastaveni zbrojneho priemyslu na sk rozsiruju. totiz...

kedyze nam opice zaplatia tych 77 milionov dolarov + prislusenstvo za cele desatrocia, za NEZAPLATENE dodavky zbrani zo slovenskych zbrojoviek? fakt, ze tento tunel existuje, potvrdil prednedavnom aj samotny fico, ktory vycestoval za kaddafim pod zamienkou, ze ide tento dlh vybavit. ten ho tri dni nechal stat pred svojim stanom a ked sa uz rozhodol ohrdnuty vratit, nechal mu otocit konvoj spred letiska a prijal ho v siatri, aby spolu opiekli ovcu. ovcu zozrali, len tie miliony k nam nejako dodnes nedorazili. takze ak aj niekto zastavil tento idiotizmus so zadarmo dodavkami nasich zbrani opiciam, patri mu za to len vdaka.
skutocnost je vsak omnoho prozaickejsia. s utlmom zbrojnej vyroby totiz uz davno predtym zacali komunisti, od roku 1985 a od podpisania odzbrojovacich zmluv salt1 a salt2. aj ak by prevrat neprisiel, zbrojny priemysel by na sk zdochol - jednoducho neboli peniaze. uz ani na mandarinky, ci na suroviny na vyrobu hajselpapiera a damskych vloziek. aj to vsetko bol v socializme nedostatkovy tovar.
pytam sa teda: dokedy sme mali platit nasich robotnikov v zbrojovkach dvojnasobnymi platmi , aby sme nasledne vyrobene zbrane darovali opiciam zadarmo? alebo za vagon bananov... nestacilo nakradnutych 77 milionov dolarov, bolo im treba darovat este viac? a kolko, 100, 200 ci miliardu?
no a nakoniec - od roku 93 im predsa ziadny havel uz nemohol zabranit vyrabat a predavat tanky ci bvp, sudruh móricz zo sns si na to dokonca zriadil armex. preco to teda nerozbehol? teda okrem toho, ze by zistil, ako o tie ruske smejdy nema nikto okrem rozvojovych opic ziadny zaujem. alebo ak, tak len zadarmo. no za take ksefty pekne dakujeme a lacnejsie je to naozaj zrusit.
 

noooo

Ty asi nebudeš strojár,ze? Inak by si vedel preco to nik nerozbehol. A len na okraj si nevedel ze jeden predany a zaplateny (neboj krajiny platia) tak ti da viac ako milion predanych bicyklov :)
 

 

ale chod...
pytal som sa, kedy opice zaplatia tych darovanych 77 milionov dolarov. ak ani nepocitam uroky za cele desatrocia.
odpovedas mi, ze jedna predana a ZAPLATENA ruska zgerba mi da viac, ako milion bicyklov. iste, suhlasim, ale sustred sa na to slovo ZAPLATENA.
tak dokedy sme im to tam mali posielat zadarmo, ci za vagon bananov alebo za bambusove predlozky?
 

ads

suhlasim s tebou

zial, na kazdej strane je podobnych individuii ako Henrich az privela, to sa, zda sa, nikdy nezmeni, vzdy sa rodia aj prostejsi duchom.
skoda, no, keby na to existovali nejake tabletky..
 

pekne napisane

V tychto dnoch som extremne citlivy na prejavy, na ktory si reagoval. Havel cely zivot aktivne vystupoval proti klamstvu a zlu. Som ti vdacny za to, ze si sa odpovedal na lzi a hluposti, pretoze ja na to nemam silu. Dnes uz viem, ze krasne Ceskoslovenske a Ceske hesla "Nebat se a nekrast", "Pravda vitezi", "Pravda zvitezi na lzi a nenavisti", su len vznesenym idealom. Realita ako v Cechach tak na Slovensku je ina, avsak ak sme sa od Havla nieco naucili, tak predovsetkym to, ze zacat treba od seba, ze byt spravodlivym a dobrym je viac odmenujuce a ludsky vacsie, ako stat vzdy na prihodnej strane a zapredat svoju cest za osobny prospech. Velmi smutim, pretoze Havel pre mna drzal korunu dobrym, statocnym Cechom, Slovakom, ako i vsetkym narodnostiam zijucim v dnesnom Cesku a na Slovensku. Bude ju drzat na vzdy, otazkou je kolko nas bude a ci nas ti ostatni neuslapu. Prajem si, aby medzi nami bolo co najviac ludi, ktori nebudu lahostajni k lziam, zlobe, nenavisti a budu nan reagovat razantne, zasluzenym sposobom.
 

Nemôžem za to , ale pre mňa bol

nevýrazný , zajakavý,s kratkými gaťami, nezrozumiteľnými výrazmi, samé "e" a " hm " bez súvislých viet.Nič to nezmenilo ani keď ho trochu vycepovali. Najlepšie sa bude hodnotiť za pár rokov. ako napísal v článku
http://www.dfens-cz.com/view.p...

Ne, ne, já nevidím nic pozitivního, co by nám tady zůstalo po éře Václava Havla.

Pravda je bohužel jen jedna. Pravda je ta, že skutky každého z nás budou jednoho dne nemilosrdně sečteny a podtrženy bez řiťolezectví a předstírané piety, bez státního smutku, pohřbu i letiště. Málokdo z nás si bude moci dovolit ten luxus, aby jeho nečitelnost, morální rozplizlost a podrazy spáchané na vlastní zemi i kamarádech chartistech byly velkoryse přehlédnuty a zasuty za diskuse o přejmenovávání ulic a letišť.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

vitéz

ach, ty nezakomplexované a vzdelané svedomie národa slovenského, ty predstaviteľ všetkého inteligentného, úspešného, ty iba maličký šovinistík, ktorý s presnou určitosťou vie aké vzory má tento národ a ktorý ho šovinisticky bez hanby osie ra.
Vďaka, že ešte žiješ a píšeš, bez teba a tebe podobných by tu bolo smutno.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre