SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Alchymista v zime (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Nezmysel

SMER-DS na čele s Ficom má veľmi dobre prepracovaný scenár ako zostaviť funkčnú vládu. V prípade jeho ústavnej väčšiny vo voľbách mu stačí koaličná vláda SMER-SD a KDH. Vieme už roky, že KDH to má isté v parlamente i vo vládach. Podobnú, zdanlivo nemožnú koalíciu po parlamentnej a vládnej kríze pred rokmi vykonali Václav Klaus ODS a Miloš Zeman ČSSD. Ostatným vytreli kocúra a štát fungoval normálne. Neskôr až kmotri ODS "spáchali" takzvaný Sarajevský atentát, kde za pobytu Klausa ako predsedu vlády a ODS v Sarajeve ho odvolali z funkcie predsedu ODS.
 
Hodnoť

Balamúti,

ale je opatrnejší, lebo v r. 2002 už pred voľbami zostavoval vládu a ako to dopadlo, všetci vieme. Aby aspoň čiastočne vrátil požičané, išla Monika do europarlamentu, aj keď na E55 by jej to svedčilo viac. Celkom prednedávnom vyhral z koláča dieru, ale predtým vyhlasoval, že ON si do opozičnej lavice nesadne, no a čuduj sa svete, on tam v tej opozičnej lavici stojí ešte aj dnes.
Naj super by bolo, keby ostal za dverami s mečiarom aj so slotom. Mám taký sen.
 

Gratulujem a súhlasím!

"I have a dream...!
The same have I ! :))
 
Hodnoť

skvelé, že

fizzov "myšlienkový metabolizmus" :)
 
Hodnoť

Moze sa stat ze sa niektora mala strana

ulakomi (necha obalamutit) a vstupi do koalicie so Smerom. Pravdepodobne skonci ta strana podobne ako v Madarsku liberali, ktori isli do koalicie so socialistami, a doteraz sa z toho nespamatali.
 
Hodnoť

Nuž

ktokoľvek zo spomenutých vlád, snáď s výnimkou SDKÚ, ktorí už majú pozadie pre stranu vyriešené, by šiel so Smerom. Nemajú hodnotové rozdiely, a spája ich rozkrádanie. Fico by z takéhoto spojenia ťažil partnera, na ktorého sa prípadne dá dačo zo zistených káuz hodiť. Fico sa neodvažuje niesť zodpovednosť sám - pri gorilizme v tomnto štáte to je pochopiteľné.

Ústavnú vačšinu nechce len preto, lebo to je záruka udržania súčasného stavu systému rozkrádania a papalášistanu - ústavnou väčšinou sa dá napríklad zrušiť poslanecká imunita. Ako by ju mohol nezrušiť, keby mal ústavnú väčšinu? O poslaneckej imunute sa len kecá pred ovečkami.
A iné zásadné zmeny, na ktoré je potrebná ústavná väčšina. Fico nemá záujem o zásadnejšie zmeny, súčasný gorilí systém mu plne vyhovuje rovnako ako tzv. "pravicovým" stranám.
 
Hodnoť

Fialový kvet, alebo (lepší) kvietok?

Ten inak dobre formulovaný článok má jeden kaz. V skutočnosti tá fialová koalícia Smer, SDKÚ, KDH vládne už teraz. Pôvodne mi napadlo, že fotografia Fialový kvet je práve o tejto zostave, ale priliehavejšie by asi bolo Fialové "kvítko".
 
Hodnoť

 

Jaj, zosuvereny vychodniar mal opat komentacny meteorizmus!
Tymto bezvyznamnym taranim sutz len pomaha SMERu SD.
 
Hodnoť

Dobre zanalyzované.

len sa môže naozaj stať, že niekto obetuje stranu, za krátke trvanie vo vláde - investícia ako BMG. Ale na Slovensku je všetko možné.
 
Hodnoť

...urna je guľatá...

Väčšia hlúposť v článku je už iba polemika o tom, čo povedal Fico.
 
Hodnoť

Osobne

si dovolím tri krát pochybovať,že Fico ak dosiahne nadpolovičnú väčšinu v parlamente,že sa bude unúvať zostaviť nejakú kalíciu.To sú len politické tanečky pre prípad,že sa tak nestane..........A pravdu má autor aj v tom,že tá strana,ktorá sa k tejto koalícii odhodlá si vlastne svojim neuváženýmkonaním vlastne kope hrob.Ale "parlamentné počty "nepustia.Ak Fico nezíska parlamentnú väčšinu ,ale ani súčasná koalícia a ani Sulík s Matovičovcami,tak potom je jediným východiskom koalícia Fica zo všetkými súčasnými vládnymi stranami /teda okrem Sulíkovcov a Matovičovcov/.Ak by aj táto fialová koalícia,ale bo snáď priliahavejšie nazvaná - kočkopes mala aj ústavnú väčšinu -je menej nebezpečná ako koalícia Fica s jednou stranou.Sili by totiž boli temer vyvážené /+,-/ a teda nejaké veľké ústavné úlety prakticky nemožné................
 
Hodnoť

Prepáčte !

Existuje aj druhá možnosť - nezostaviť vládu či vysloviť novomenovanej vládu nedôveru a vyvolať tak nové voľby.To by prinútilo voličov jasnejšie si vybrať.Ale kedže aj to prinútenie je len slovné - teoreticky sa môže situácia zopakovať a vlastne aj opakovať do nekonečna...............
 

 

Coho si ty "inzinier", asi ekonomnie, vsak?
 

"Netrafil"

Ale udelujem výnimku pre "lampasíákov" - môžeš skúsiť ešte dva krát................
 

 

No nic, ale hl upy si ako ekonom.
 

Dobre si mu to natrel,

čo už taký inžinier132, keby sa písal 123, potom je u mňa inžinier. Ale na plka z KGB nemáme ani ja ani inžinier. Treba nám ešte poštudovať.
 

 

Tak, synku, treba a vela postudovat.
 

No - pobavili ste ma,

ale teraz každý spapá svoju tabletku a hajde na svoju izbu,inak zavolám ujov s kazajkou...........
 

 

Hmm, tak toto je husta autopsia, len pokoj, pokoj...
 

Starý otec, senilnejú

na staré kolená či ako?
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre