SME
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čierna diera na mape (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

najlepsia reakcia bola od slotu nech sa stara od svoju ciernu dieru :D
 
Hodnoť

 

kazdopadne madarsko je velmi zle na tom a bude to horsie podla udqlosti poslednych dni
 

nie je to také zlé,

aby na to upozorňovala ministerka zahr.vecí USA p.Clintonová. Denne sledujem vysielanie verejnoprávne vysielanie M1 z Budapešti a v žiadnom prípade nemôžem potvrdiť, že je to T.č. dobré, ale ani to že to bude horšie...Jedno je isté, že to čo terajšia vláda V.O. sleduje je nič iné ako plnenie predvolebného programu t.j. vyviesť maďarské hospodárstvo, ktoré FIDESZ zdedil od predchádzajúcej vlády MSZP a že spôsob akým to V.O. a jeho spolupracovníci to chcú realizovať je viac chvályhodné ako hodné na zatracovania..(Výjmúc dvojitého občianstva, ktoré do tejto činnosti - vylepšenia hospodárskej situácie MR nezapadá). Voľba nového prezidenta, oklieštenie právomoci ÚS, peňažných ústavov a to hlavne tých, ktoré sú vo väčšej miere v zahraničných rukách. Dobrovoľný prechod pracujúcich do štátom riadeného zabezpečenia dôchodku donútenie novinárov, aby pravdivo informovali verejnosť to je to čo sa p. Clintonovej nepáči ? A čo tak 3 miliónov dôchodcov, z ktorých veľká časť nie je schopná zaplatiť v dôsledku tak nízkych dôchodkov, že nie sú v stave zaplatiť ani len naj základnejšie životné náklady - náklady na bývanie, stravu, lekárska starostlivosť, lieky ap.(platí za ne štát) to bolo vo volebnom programe FIDESZU sľúbené, že sa to napraví, že iný spôsob nie je, než aký sa to teraz realizuje to muselo byť každému jasné a to bez ohľadu či sa to niekomu páči alebo nie. Obrovská zadĺženosť krajiny sa riešilo zdanením bánk - na čo protestoval MMF i Brusel, zdanenie veľkých obchodných reťazcov čo predávali poľnohospodárske produkty zásadne z dovozu zo západu, zdanenie mobilných operátorov, škrty vo výdavkoch na obranu - zrejme to sa najviac nepáči pani ministerke... To že sa to nepáči terajšej opozícii, ktorý to všetko zapríčinili a ktorým oponenti spôsobu riešenia tejto krízy V.O. sa nepáči a využívajú kdekoho to sa ani nedá nevšimnúť. A či to sa prenesie aj na ostatné post-komunistické štáty z toho majú najväčšie obavy na západe. Zrejme to im vyhovuje, že napr. na Slovensku je 12% občanov žijúcich v totálnej chudobe, aby ako tak prežili tak im podávajú zadarmo múku a cestoviny ! A na záver niečo o bojovníkoch za " ľudské práva " medzi tieto práva patrí zrejme aj byť bezdomovcom, nezamestnancom človekom bez lekárskej starostlivosti a liekov a to nie iba z vlastnej viny. Nemôžem nespomenúť ani na tú absurdnú nespravedlivosť, že ľudia s menším vzdelaním predávajúcim iba vlastnú fyzickú pracovnú silu ( robotníci v stavebníctve,hutníctva v poľnohospodárstve atď a majú ísť tiež v šesťesiatke do dôchodku ..) majú tak nízke príjmy, že na eventuélne založenie rodiny si musia počkať kým im nezomrú starí rodičia, nebodaj rodičia, toto zrejme ani ministerke ani Bruselu nevadí, ale Tí, ktorí sa rozhodli to riešiť podľa svojich možností, čiže bez príkazu "zákonov" novodobého poddanstva, nebodaj otroctva- veľkokapitálu, tak od takých otrokári - globalizátori musia mať strach, že sa to rozšíri aj na iné štáty.Tomu sa nedá čudovať!!.
 

nie je to také zlé

1 EUR = 314,580 HUF
 

iné nevidíš?

Politické ovládnutie prokuratúry, najvyššieho súdu, ústavného súdu, centrálnej banky... A to všetko takým spôsobom, že je to nadobro zabetónované ústavnými zákonmi a dlhými volebnými obdobiami??? A zadlženie vzrástlo na vyše 80% HDP a pri tomto kurze HUF ich dlh stále bude rásť už len tým, že si požičiavajú v cudzej mene a v HUF je ten dlh stále vyšší? Podĺa teba dobrovolný prechod k štátnym dôchodkom? Skôr znárodnenie úspor :-)
 
Hodnoť

u vas,pan morvay,

ten orbanovsky "problem" uz nie je len obycajnou fobiou...uz sa z toho vyvija obsesivna paranoja...skuste teraz v novom roku prezit jeden-dva dni bez orbana,hadam sa vam ulavi...
 


Najčítanejšie na SME Komentáre