SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aspoň jeden rozumný dôvod (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Autor má pravdu,ale

neísť voliť v tejto situácii sa prakticky rovná tomu,ako by som svoj hlas dal priamo Ficovi a jeho smeru. Pre občanov by asi bolo najlepšie ak by musel ísť Fico do koalície so Sulíkovcami a OLaNO,ale to by asi aj Fico skôr spáchal samovraždu ako išiel s nimi do koalície........... Tak koho teda voliť ? Dnes si slovač nevyberie.Mám jeden návrh.Keď prídete do volebnej miestnosti a prevezmete hlasovacie lístky,odložte na bok lístok Smeru a potom od SNS až po 100 -1 %.Zavrite oči a z tých ostávajúcich vyberte jeden lístok vložte do obálky a vhodte do urny...........Nemusíte ani pozerať koho ste to vlastne "vytiahli".Máte však istotu,že ste nedali ani milimeter svojho hlasu Ficovi a to bude v budúcich voľbách pre pravicových voličov hlavné.............
 

 

Dat hlas KDH, SDKÚ alebo Mostu tiež znamena dat hlas Ficovi (KDH sa tým uz ani vobec netají). Ešte jednu poznámku k článku. Autor tam hovori čosi o vytrestaní pravice volením nohami (tj nevolenim). Preboha, ved ked nám tu zas bude vládnut fico, to bude pohroma pre nás všetkých! Čo je to za stupidnu úvahu trestať pravicovych politikov tým, že ublizime predovšetkým sebe?
 
Hodnoť

Vážený pán Gális

To, čo ste teraz predviedli vo svojej "hlbokomyseľnej" analýze, nie je nič iné, ako úzkoprsé, krčmové reči.
Ďaňový úrad, Fígeľov byt a trošku kopať do Dzurindu, keď máme na stole platinové sitká.... fuj.
......................
Predovšetkým, aj v našej "mladej" demokracii je predsa len jasne rozlíšiteťné smerovanie jednotlivých strán. Mali by sme si všimnúť, kam "ľavicové" vlády dostali svoje krajiny a kam nasmerovali tie "pravicové" svoje krajiny.
Mali by sme si všimnúť hlavne ich programy, ich činy a štýl ich vládnutia.
Súdny človek ani nepotrebuje novinárskych gigantov na to, aby rozlíšil napr. výsledky zahraničnej politiky Dzurindu od zahraničnej politiky, ktorá nás čaká pri vláde Fica umocnenej kontextom Orbán.
Súdny človek fakt nepotrebuje komentátorov na to, aby postrehol, kto zo slovenských ekonómov niečo znamená, tí v Smere nie sú.
Aj keď je pravica rozhádaná teraz, nevieme aká bude v marci. Ale presne vieme, aká vláda nás čaká s Ficom.
.....................
Paškovo zdravotníctvo nie je Fígeľov byt...
Lexov pobyt v Južnej Afrike, únos prezidentovho syna a vražda Remiáša, nie je Daňový úrad v Košiciach.
......................
Jednoducho, nemôžeme podľahnúť infantilným novinárom, ktorí do zblbnutia budú vyťahovať problém presluhujúcich politikov, namiesto toho, aby jasne definovali, čo nás pravdepodobne čaká pri vládnutí typu Fico a čo pri vládnutí SDKU-MOST-KDH.
 
Hodnoť

Súhlasím

Súhlasím s inžinierom132, že volič by si mal vybrať iba jeden volebný lístok. Bude však viac takých, ktorý nemusia zatvoriť oči a vyberú si vedome volebný lístok strany SMER-SD. To budú potom občanmi druhej kategórie, ktorí pre tých iných občanov a teda aj pre seba chcú iba pohromu ? Mali by sme sa viac opýtať tých voličov, ktorí nechodia na tieto diskusné fóra, alebo nemajú možnosť diskutovať, aký majú názor na túto otázku...
 

Dobre si to napísal,

kenpelem. Ešte napíš ako osloviť voliča čo nechodí na tieto fóra alebo nemá možnosť diskutovať. Pomýlený si len Ty. Voliči Smeru nech si volia ako voli, presne si napísal, že chcú pohromu pre tých iných občanov a nedochádza im, že si to odserú sami. S tým nickom by som opatrne narábal, aj to máš zle.
 
Hodnoť

Ako sa poučiť z vlastných chýb?

Ide to. Aj podľa sociálne-kognitívnej teórie osobnosti popredného amerického psychológa A. Bandura. Človek nie je ani autonómny aktér, ani jednoduchý mechanický transportér oživený vplyvmi prostredia a mlátený silami prostredia, ale má vyššiu schopnosť , ktorá mu umožňuje predvídať výskyt udalostí a vytvárať prostriedky kontroly nad tým, čím je ich každodenný život ovplyvnený.
Je tu kontinuálna vzájomná interakcia osobných faktorov (skúseností, očakávaní, reflexie,) dispozícii jedinca-ov a situačných faktorov(politická situácia, medzinárodná situácia, environmentálne vplyvy, atď.)Ľudia sú aj hercami, aj režisérmi volebného dejstva.
Ako spoluvytvárať voľbu "vačšieho dobra"? Alchýmiou ako Ježiš, ktorý spojil "ľad" s "ohňom", usilovnú ženu s lenivým mužom? Či poučením sa, výmenou premiérky a absorpciou zlepenca?
Máme schopnosť predstaviť si budúce dôsledky a výstupy. A vkladať ich do súčasných motivátorov správania. Chce to však využiť tieto vyššie mentálne procesy , schopnosť nadhľadu a predvídanie.

Ak budú tieto voľby o zostavení najlepšieho "tímu", ktorý odohraje kľúčové zápasy za Slovensko v eurozóne, tak treba týmto smerom pozvrtať kandidátov a konfrontovať ich s osobnosťami a mozgami V.Británie, Ruska, Nemecka, Francúzska, Grécka , atď. Lebo sa píše nová história a mapa Európy. Tu nepomôže ďalší zlepenec z ľudí, ktorí sa neznášajú ani na vlastnej straníckej platforme a ak vôbec spolu komunikujú, tak cez média násilne a povýšenecky. A chcú si prihriať polievočku na tejto kríze a ukazujúcom sa rozpade EÚ.

Ako európski občania po vstupe do eurozóny je potrebné brániť "vovnútri" naše záujmy a tvoriť nové riešenia, medzinárodné pracovné skupiny od V-4 počnúc, šíriť nové vízie. Nie je čas pre divadelné predstavenia, kto má väčšie svaly a ďalej dočúra...
 


Najčítanejšie na SME Komentáre