SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stĺpček Petra Schutza: Úpadok (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Kam Slovensko kleslo

Naco by chodila Bubenikova za Hascakom, ked moze chodit Hascak za Radicovou. No a Sulik tu organizuje volbu Generalneho prokuratora cez SMS s Kocenerom. Boze ako hlboko to Slovensko kleslo.
 
Hodnoť

hm, hm ...

žeby naozaj nebolo o čom inom písať ?
A keď sa Gorila vyšetrí, budú chleba a banány lacnejšie ? Alebo bude niekto naozaj sedieť v base ? Ani jedno, ani druhé !
 
Hodnoť

presne tak,

volil som SaS, potom pod vplyvom SaS-anky som prehodil výhybku k OLaNO, ale teraz vravím: SaS!
:-b
 

vravím,

že SaS!
 
Hodnoť

Inflácia udaní,

to je to, čo sa teraz deje.
Treba ukázať, že každý sa s niekým stretol, aby boli pre národ všetci sťaby rovnakí. To je inak obľúbená Ficova taktika, ale teraz mu s ňou kadekto rád pomôže.
Už len treba zistiť, s kým sa stretol Matovič, a je vymaľované.
Lebo veď Gorila je o tom, kto sa s kým stretol, a nie o tom, kto s kým robil špinavé kšefty, pravda, milý slovenský volič....
 

 

A to ešte tak ľud vedel s kým sedel pán X.Y. v 2. triede ZŠ v jednej lavici.
 
Hodnoť

Gašpar(ovič)

Súhlasím s komentátorom. Mám tak trochu pocit, že organizátori neočakávali takú masívnu podporu a ich požiadavky sa mi zdajú byť zbúchané na kolene len tak narýchlo. Myslím, že je esenciálne premyslieť ich ešte raz. Odloženie volieb nič nevyrieši, masívne odstupovanie funkcionárov je nereálne. Organizátori protestov by mali ľud predviesť pred prezidentský palác a zahádzať ho banánmi až po vlajku. Zdá sa mi (aspoň takto z diaľky), že je tam dostatočný potenciál na vytvorenie verejného tlaku, ktorému už prezident nebude tak ľahko odporovať. Ak ho príde 10.000 ľudí pekne slušne požiadať, aby vymenoval zvoleného generálneho prokurátora, nebude už môcť predstierať, že to nevidí. To je predsa efektívne otvorenie cesty k vyšetreniu Gorily.
 
Hodnoť

Treba zatvárať sociálne nožnice

Cieľavedome. Všetky tie sms-ky, stretnutia len dokladujú Gorilu, že politici sú len bábky a volili sme, volíme bábkarov.Každý človek má svoje prednosti a nedostatky. Ale nevedomosť je klinec do hrobu demokracie. A naopak. Voliči majú právu vidieť, koho v realite volia a vypočuť si priamo z úst oligarchov kam pod ich vedením smeruje Slovensko - a potom sa rozhodnúť pre koho. Ak by vydržal tento klon kapitalizmu, že niečo sa podhodí aj ľudu.
Ono je fajn vyrábať miliardárov, aj riadiť štát, vládu, priamo či nepriamo rozhodovať, ktorí vyštudovaní mladí ľudia zostanú na ulici po vytunelovaní štátneho podniku, alebo po skončení školy, lebo sa prepúšťa, aby bol väčší zisk a niet sa kde zamestnať. A čo ma po získavaniu nejakých pracovných zručností teoreticky fundovaných čerstvých maturantov, ktoré zostanú nezamestnané....

Už dávno neplatí predsudok, že nezamestnaní sú leniví, hlúpi, neprispôsobí, paraziti! A tak sa zobuďme. A nechajme mladej generácii vziať život a svoju budúcnosť do vlastných rúk! Dlžíme jej to. Lebo síce sme vyviedli ľudí na trabantoch z lokálnej socíkovskej cesty na medzinárodnú dopravnú sieť, ale nemôžeme očakávať, že sa nechajú mladí ľudia zvalcovať cestnými pirátmi, ktorí sa množia ako huby po daždi. Jazdiaci bez pravidiel, v protismere aj v jednosmerke.
O čom je ich volanie po systémovej zmene pravidiel cestnej premávky? Aby sa uzákonila povolená rýchlosť, ktorá v kapitalizme je u tých "hore" bezbrehá. Ničiaca nielen mladé životy. Okrem dodržovania demokratických pravidiel.
Dnes je reálny kapitalizmus vybudovaný na materialistickej paradigme neodarwinizmu. Silní a veľkí požierajú ostatných 99%.
Aby sa vôbec dodržovala uzákonená povolená rýchlosť a rešpektovali pravidla hry, to chce novú paradigmu. Namiesto konzumnej, gorilej - ľudskú, s vyváženou hmotno-duchovnou rovinou. A tú vytvoria ľudia (nie zdegradované gorily, ktoré sa boja vyliezť zo svojich brlohov na svetlo)- aj preto sme odišli z väzenia socíka, aby sme akcelerovali ľudskosť, kreativitu, vzájomnú pomoc a spoluprácu dvoch odlišných svetov. A búrali predsudky. Aby sa dobré a múdre, pekné veci šírili éterom do všetkých kútov sveta.
O tom bolo" pravda, láska zvíťazí nad lžou a nenávisťou".
Aby si neprivatizovali výsledky tímovej tvorivej práce mozgov sveta kdejakí obchodníci, kšeftujúci s myšlienkami (z jedného celostného Zdroja) a nekasírovali za "nič", čo poletuje éterom pre dobro nás všetkých - stamiliony za ukradnuté "recepty" a vsunuté do analýz a podobných produktov.
Ak trestať kohosi za krádež tohto tovaru, tak tých, čo si "spoločné " privlastnili a tvrdo na tom zarábajú. Anonymous patrí na námestie. Veď od koho sa inšpirovali dnešní hudobníci, spisovatelia, vedci, atď.? Len od svojich predchodcov v danej sfére. A akú časť sa dá zaplatiť už nebohým autorom jednotlivých fragmentov puzzle? A dalo by sa ísť hlboko do minulosti.
Anonymous pomáha zatvárať sociálne nožnice a dematerialiizovať spoločnosť, aby čo najviac ľudí pochopilo novú paradigmu, že nadanie je Dar- pre všetkých. A iba oči vytvárajú zdanie mnohosti. Jeden svet- jedna ľudská rodina.

A
 

 

no len pomaly s tým dematerialiizovaním spoločnosti... v Sev.Korei tiež maju takých vizionarov a kapú tam od hladomoru. Aby ťa ešte slovenskí ľud nehnal aj s vidlami
 
Hodnoť

Monitoring

súkromného styku?
To sa týka skôr tých, čo organizátorom protestu v noci volajú a zmemeným hlasom hovoria niečo o tom, že majú rodinu. Čiže niečoho, čo nikoho nezaujíma.

To, že premiérka sa kamarádičkuje s Haščákom nie je monitoring súkromného styku. To je prevalenie ďalších právd o údajne výbornej premiérke, ktorým by jej fanúšikovia neboli inak schopní uveriť.
Kým je vo verejnej funkcii, sú to veci verejné. A keď ide o špinu, má sa zverejniť.
 

Takže

keď sa pred trebárs desiatimi rokmi, kedy o vstupe do politiky ani neuvažovala, stretala s Haščákom, pretože potrebovala sponzoring pre nadáciu, tak je teraz podozrivá? A z čoho?
 

Z toho

ze sa styka s ludmi typu Hascak. Tie peniaze nie su ako pozicka z banky, a maju dalsie vplyvy.
 
Hodnoť

ked 2 dni pred volbami

vytiahli na Fica nahravku, tak som vas takto pisat nevidela ;)
 


Najčítanejšie na SME Komentáre