SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stĺpček Juraja Javorského: Obeta (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Olli REHN(Fin) vs. Iveta Radičová...

....Fínsko a Grécko počas zasadnutia uzavreli separátnu dohodu o zárukách pre fínsku účasť na druhom balíku medzinárodnej finančnej pomoci.
Fínska ministerka financií Jutta Urpilainenová a jej grécky rezortný kolega Evangelos Venizelos už na začiatku zasadnutia Euroskupiny podpísali dvojstrannú dohodu. Tá je vnímaná ako podmienka pre účasť Fínska na dohodnutom balíku finančnej pomoci pre Grécko.
Fínsko-grécka separátna dohoda o zárukách predpokladá, že v prípade potreby grécke banky vyplatia Fínsku potrebnú sumu v hotovosti alebo vo forme vysoko ohodnotených aktív...
Olli Rehn (Fínsko) - podpredseda EK pre hospodárske a menové záležitosti a euro...
Iveta Radičová - autorka knihy - Som za slušnosť (aj) v politike...
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť

Protektorat ako hlavny ciel?

Pôzicky Grecku su nesplatitelne alebo splatitelne len v pripade, ze helensky stat bude na dlhe desatrocia protektoratom EMU. V tomto mam nazor ako Vaclav Klaus. Bolo daleko rozumnejsie nechat Grecko RIADENE padnut a vylucit z EMU, a nasledne dotovat a majetkovo ovladnut statmy europske banky, pre toxicke grecke dlhopisy. Peniaze do GR su vyhodene peniaze a nikdy ich nebude dost. Je to cierna diera bez dna. EMU nema sanovat staty, ale staty maju sanovat svoj bankovy sektor... Mozno je ciel zasvatenych ale iny, nie pôzicky pre pôzicky. Politicke vazalstvo tak velkej krajiny je lakave susto...
 

Gréci sa usporia k smrti...

Solidarita s Gréckom zo strany EÚ však podľa denníka ukazuje, aká hrozná môže solidarita byť, pretože krajine naordinuje drsnú kúru. "Navyše sa musí vyzliecť donaha, odhaliť svoj majetok, odovzdať suverenitu do Bruselu. Vo finančnej politike sa Grécko na mnoho rokov stane protektorátom EÚ," napísal Berliner Zeitung na svojich internetových stránkach. Členovia eurozóny poskytli Grécku pomocný balík s vedomím, že v sebe obsahuje zárodok stroskotania, dodal...
http://finweb.hnonline.sk/c1-5...
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť

greci musia byt potrestaní za to, že

volili hlupákov
potrestaní, zbankrotovaní, obraté o uspory
musia, lebo inak to nokdy nepochopia slováci, čo volia fica
nikdy, tak ako gréci
 
Hodnoť

práve takéto opatrenia euro ničia.

Ak by Grécko konečne vypadlo z eurozóny, uľavilo by sa najmä samotnému Grécku, pretože devalváckou vlastnej meny by mohlo zvýšiť vlastnú konkurencieschopnosť a nastúpiť na rastovú tendenciu, čo nové a nové pôžicky iba zdržujú.
Toto by konečne prebudilo aj ostatných, ako Španielsko, Taliansko a Portugalsko, aby začali ubažovať o svojich verejných financiách.
A veľa by sa ušetrilo. Jednak by sa neťahala celá Európa za nohu do gréckej čiernej diery a euro by bolo bez zapáleného slepého čreva silnejšie.
 
Hodnoť

 

Podľa pána Javorského jeden z dôvodov, prečo nebyť šťastnými zo schválenia pôžičky Grécku je pocit nespravodlivosti, že hasíme oheň, ktorý sme nezaložili,....
..................
Myslím, že povolanie byť hasičom znamená permanentne byť nešťastným.
Obvykle hasia oheň, ktorý nezaložili
 
Hodnoť

Naša "obeta" naozaj nie je

pre gréckych boho. Bohužiaľ je pre nemecké a francúzske banky, zbrojársky priemysel a na sanáciu totálnej neschopnosti lídrov EÚ.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre