SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Chuť vracať (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Výborne pani Kompaníková,

článok výborne vystihuje drahú, mimoriadne rozšírenú a nepochybne voličmi málo sledovanú predvolebnú bilbordiádu. Až na tú záverečnú stať o chuti zvracať s čím teda tiež súhlasím, ale to skôr evokuje neísť voliť a s tým zásadne nesúhlasím. Naozaj a ja zastávam názor, že každý máme vo voľbách jeden hlas a 4 krúžky, prípadne aj prázdnu obálku vhodenú do volebnej urny, ale iba účasťou na voľbách.
V každom prípade v tomto súčasnom politickom a až neuveritľnom gorilskom marazme, máme ako voliči a nie ako nevoliči jedinečnú možnosť pripomenúť partokratom, čo si o ktorom čo myslíme a to sa dá jedine účasťou na voľbách a ich krúžkovaním. Zdôrazňujem to sa dá zatiaľ, podľa mojej mienky, len účasťou vo voľbách, ale aj vytváraním tlaku podporou a účasťou na antigorilských demonštráciách, za podpory médií a novinárov. Len tak bude možné zmeniť nevhodný partokratický volebný zákon, zrušenie trestnoprávnej imunity poslancov, presadenie vymožiteľnosti práva a vyvodzovania trestných sankcií voči verejným a politickým činiteľom súdnou cestou, teda sankciami a odsúdením.
Príklad? Hádam 12 či aj viac rokov sa viedla bezobsažná polemika o priestupkovej imunite poslancov bez výsledku, dokonca s rozšírením imunity. Stačila jedna antigorilská demonštrácia a zo 142 prítomných poslancov 142 poslancov zrazu bolo za zrušenie tejto imunity.
Jednoducho občania musia byť aktívni vo voľbách, ale aj po nich. A potom postupne, pomaly sa dostavia aj výsledky, teda lepšie zákony, pravidlá a predpisy. Zdá sa, že bez tlaku to zatiaľ nešlo.
Dostavilo sa len znechutenie a chuť zvracať. Jeden by povedal, že tak nám treba.
 
Hodnoť

 

K+
Ešte pár slov : "Lepší život. Bezpečnejšie Slovensko. Silnejšie Slovensko. Zmena zdola. Zodpovednosť. Stabilita. Dôveryhodnosť - páni a dámy, gorily -samce a samičky, A TO čo hlásate teraz, DOTERAZ NEPLATILO, TO CHETE až po 1O marci 2012 ???
Však ste to boli VY čo ste nám to vtlkali do hlavy v predchádzajúcich 22 rokov a zrazu toto- no skutočne niečo úplne nové, doteraz nepočuté- zaslúžite si NOBELOVÚ CENU za objav typický a platný pre Sllovensko- krajinu zázrakov.
A práve preto VÁS milé GORILY VOLIŤ NEBUDEM a možno že sa najde aj dostatok ostatných voličov, ktorý sa priklonia k tomuto ČINU
 


Najčítanejšie na SME Komentáre