SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zametanie percent (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

tak takyto

ideovo-politicko-propagandisticky maglajz sa vysoko vymyka aj z beznej autorovej produkcie ostatnych troch-styroch mesiacov :)
 
Hodnoť

Rozdiel medzi umelcom a novinárom

Je v tom, ze umelec sprostredkúva verejnosti svoje dojmy a pocity. Novinar naraba s faktami. Lukas Fila je umelec.

Ministerstvo vnútra nedostatočne preverilo registráciu strany 99%? Autor asi mysli podpisy? A počul uz majster Fila o tom, že štátny úradník moze robiť len to, čo mu zákon výslovne umožňuje? Kde a v ktorom zákone dáva zákon ministerstvu vnútra oprávnenie kontrolovať pravost podpisov? Nemá túto pravomoc iba polícia v prípade podozrenia, že došlo k spachaniu trestného činu? A nekoná polícia? A nemala by polícia informovať až vtedy, ked bude mat vsetky podpisy prevedené?

Osobne aktualne umelecké dielo majstra Filu chápem ako snahu pomstit zosmiesneneho kolegu Cikovskeho. Asi preto v závere svojho kopu do Lipsica cituje záver Lipsicovej reakcie na Cikovskeho komentár.

Majstre, rad prídem na vernisaz Vašich umeleckých instalacii. Ale ak sa doteraz snazite prezentovať ako novinár, zistite si najskôr fakty.

Lucim sa s patricnou úctu.
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

nie len on. VŠETCI sme

neuveriteľní +++++ ! Lebo neuveríme tebe a tobož nie Filovi (inak, takú žurnalistickú prostitútku, že aj Kapusta sa môže pýriť, môže zamestnať len "nezávislý" denník, ktorého ešte aj editor sa pustil po politickodemagogickej ceste verejne)!
"na paragrafy kašlem"... typický prístup "pravičiara" s dvadsaťdvojkou... Zaujímavé, že ako sa viete zákonmi, súdmi a paragrafmi oháňať, keď sa spomenie Gorila, platina, vláčiky, Gabo a iné "paragrafové" skutky KSS DKU DSS...
 
Hodnoť

Myslím že v tomto Idiotistane

je možné všetko . Okrem toho aj to, že statrana klamárov a podvodníkov má skoro 40 percent a druhá strana že 99 nesedí kompletne v base. Nejaké "kvazipršľapy" sú vlastne len folklórom.
 
Hodnoť

Súhlas! Predvčerom tu hnojil bývalý...

...redaktorko Roľníckych novín - K. Čikovský a dne stu vypomáha opätovne Gorilí ombudsman - L. Fila...
Predmetom pokračujúceho predvoleného hnojenia je - ako ináč - LIPŠIC...
Podozrivo - D. Lipšica si nepraje ani Gorila, ani Boľševik, ani Harabín a ani Trnka...
Pán generálny riaditeľ - Alexej Fulmek - netušíte NÁHODOU, čo je za tým?!
 
Hodnoť

Politické zneužitie trestného konania.

Predmetom vyšetrovania "podvodu" verejne oznámeného prezidentom PZ J. Spišiakom je zdokumentovanie koľko zberač podpisov (asi podvodník) sfalšoval podpisov a koľko zato od členov prípravného výboru zinkasoval peňazí. Vôbec nie je a ani nemôže byť cieľom vyšetrovanie zistenie koľko podpisov v zoznamoch občanov predložených k registrácii politickej strany bolo sfalšovaných a teda aj nejaký "verdikt" či týchto podpisov k registrácii spĺňalo požadovaných desať tisíc. Výsledky vyšetrovania "podvodu" nemôžu slúžiť ministrovi vnútra SR, aby verejne oznamoval či táto politická strana môže alebo nemôže vo voľbách kandidovať.

PS : neviem si vôbec predstaviť, ktorý orgán činný v trestnom konaní po návšteve občana policajtom a zbežnom spýtaní sa či podpísal daný hárok alebo nie (bez riadnej svedeckej výpovede), urobí jednoznačný záver a daný dôkaz vyhodnotí ako zákonný a jednoznačný. Pritom podané vysvetlenie podľa § 17a zákona o PZ ako ho nariadil vykonať prezident PZ J. Spišiak nie je dôkazným prostriedkom pre trestné konanie. Nečudujem sa, keď z trestného konania robí J. Spišiak politický guláš, že redaktori ani občania tejto fraške nerozumejú.
 

 

mne je teda jedno, kto a preco, falsoval podpisy - mal by za to kazdopadne prevziat zodpovednost - takisto, ako strana, ktorej sa to tyka... ze sa vam to nepaci, chapem, ale nikto ma nepresvedci, ze by len na okamih mal z "nepravneho" konania vzniknut "pravny" narok... odhliadnuc od otravnej pred-pred a predvolebnej kampane... asi nie som 99%
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

 

Je to asi naozaj tak. Také kvalitné zákony totiž na Slovensku máme.
A nejaká morálka či zdravý rozum je už dlho beznádejne v menšine, tak na súdoch, v politike, ako aj u nás obyčajných ľudí.
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

 

A pritom by pomohlo tak málo - zaviazať sudcov, aby nemohli rozhodovať podľa ľubovôle, svojho "právneho názoru", ale podľa precedensov - "v podobnej veci podobne".

Harabin totiž nie je najväčší problém slovenského súdnictva, je to iba najviditeľnejšia špička ľadovca. Hlavným problémom je sudcovská skorumpovanosť a právna neistota.
 

Politické zneužitie trestného konania 2

To čo som chcel "povedať" to som aj napísal, takže to je treba si dobre prečítať. Polícia zo zákona nemá právo "preverovať" 15 tisíc podpisov slúžiacich pre "registráciu politickej strany", toto je povinný urobiť správny orgány poverený zákonom ešte pred jej zaregistrovaním. Polícia je tu nato, aby vyšetrovala prípadný trestný čin napr. podvodu, že zberač podpisov si uľahčil svoju prácu a sfalšoval zoznam občanov, pričom si vypýtal zato peniaze, pričom poškodenou je dotknutá politická strana. Výsledok vyšetrovania tohto podvodu však nemôže slúžiť ako podklad pre ministra vnútra SR, aby sa prípadne vrátil k právoplatnej registrácii politickej strany. Orgán činný v trestnom konaní vykonávajúci vyšetrovanie prípadu podvodu je podriadený len dozorovému prokurátorovi a v tomto nie je podradený J. Spišiakovi, prezidentovi PZ ani D. Lipšicovi, ministrovi vnútra SR. J. Spišiak ako prezident PZ vydal v rozpore so svojou právomocou príkaz podriadeným policajtom, aby v zmysle § 17a zákona o PZ vykonali celoplošnú previerku všetkých 15 tísíc podpisov, čím vstúpil do kompetencií orgánu činného v trestnom konaní vykonávajúceho vyšetrovanie konkrétneho prípadu, bez právomoci "rozšíril" hranice dokazovaného skutku a súčasne zapríčinil, že v trestnom konaní sú vykonávané úkony - podanie vysvetlenia od občanov - ktoré nemôžu byť použité ako dôkazy.

Za tento chaos a zneužitie trestného konania pre politické účely je zodpovedný prezident PZ a jeho priamy nadriadený minister vnútra SR. Na základe týchto zjavných právnych pochybení vyplýva závažné podozrenie, že daná kauza (sfalšovanie zoznamov občanov) bola štátnymi orgánmi v rámci volebného zápasu politicky zneužitá.
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

pán Šátek!

pačo si Vás voľakedy vážil! Teda, kým ste nezačal rýpať do Gorily a iných "aktivít" spojených s SDKU a kým ste držal aj ich ideologickú líniu! Tak sa uvedomte a prestante s tým! Vypisujte si na bloggoch, lebo pača, klammmmma, čokokoko.a a iných "správne uvedomených" Vaše analýzy preda nezaujímajú...
Ještě větší blbec než jsme doufaly...
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

piano - would it be worth the money?

fila, fila .. da sa na tento clanok napisat slusny komentar?
http://sk.wikipedia.org/wiki/D...
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre