SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Matka všetkých reforiem (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

Macocha je to, žiadna matka...

"Súkromné sporenie je vôbec najlepšou reformou vlády Dzurinda II. A to preto, lebo v schválenej verzii veľkého odklonu (deväť percent) a povinného vstupu znamená odštátnenie polovice zabezpečenia v starobe."
Takýto zničujúci EXPERIMENT nemá ani jedna krajina EÚ, To je fakt. POVINNÁ ÚČASŤ v neistom investovaní, je najväčší výsmech Demokracii a Slobode rozhodovania. V súčasne neistej dobe, ktorá potrvá "doneviemkedy", nazývať RIZIKOVÉ INVESTOVANIE "...súkromným sporením...", je nielen nevhodným, ale priamo "klamárskym" počinom. Je samozrejmé, že autor "horlí" za MAXIMÁLNE ODŠTÁTNENIE všetkého, na čom sa môžu "BEZPRÁCNE priživovať" finančné inštitúcie, ide len o to, aby im "ZLÝ ŠTÁT" takýto spôsob PRIVATIZÁCIE priklepol zákonom.
"Čo najmasívnejšia diverzifikácia systému, ..." , zaujímavé, že pri "lákaní" automobiliek na Slovensko, o DIVERZIFIKÁCII autor MLČAL, tam riziko "jednostrannosti" nevidel a nevidí ho ani teraz v čase KRÍZY.
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

Goliri vás predali všetkých

a ešte sa vám škeria z parlamentu - súdov - inštitúcií.
 

autor praveze trafil

klinec tam kde treba. Snaha zastavit tuto reformu je navacsim hazardom z buducnostou krajinky. Odstatnit naozaj znamena znizit vpliv zleho statu a to ci to bude v prospech bank a financnych instituci alebo v prospech obcana je to o co sa politici starat maju. Vies o tom ze narodna banka je nezavisla od statu? Preto lebo stat moze svojim nespravnym rozhodovanim polozit sam seba na lopatky. Preto co ma stat robit je ucit ludi o tom co je to investovanie a co jednotlive institucie ponukaju. Toto absolutne nerobi a keby si tuto ulohu plnil nemuselo par tisic nariekat za par miliardami v nebankovkach, nemuseli ludia nariekat za bytmi o ktore prisli koli pozickam od nebankoviek atd atd. Sme prave v tej dobe kedy sa to da a to ze to v nemecku ci inde v europe nefunguje nie je dosledok toho ze to je zle ale toho ze u nich uz ten cas presvihli. Skratka nemaju inu moznost iba kompenzovat prilevom cudzincov pretoze ak sa raz nemec rozhodne ze chce mat dve deti tak si stat nepomoze.
 

Keby sa dalo pripojiť video,

bolo by to jednoduché. Takto to musím vyjadriť slovne - bolo by na ňom vidieť môj útrpný úsmev nad tvojou naivitou a bezmyšlienkovitým prežúvaním mainstreamového mediálneho sena. Pomôže (možno) len jediný liek - permanentne sa vzdelávať, čím sa však nemyslí zdokonalovanie sa v plynulej reprodukcii neoliberálnych mantier.
 

 

Nechápem teba , čo autor poznámky na ktorý si reagoval napísal zlé a podľa teba hlúpe. Neoliberalizmus je určite lepší smer ako regulovaný kapitalizmus , ktorý sa tu niekto bude pokúšať 4 roky implantovať a ktorého sympatizantom si asi aj ty.Tretia cesta neexistuje .
 

II. Pilier = sloboda

Vdaka II. pilieru maju ludia sloodu, pomaha ekonomike a dava do sukromneho vlasnictva ludom peniaze, ktore by sa nak topili v Soc poistovni. Uvedomme si to konecne.
 
Hodnoť

asi takto,

s nadšením som privítal II.pilier. Aj som doňho vstúpil. V tom čase som bol už aj v III.pilieri.
Som všetkými za ! Za viac zložkový pilier dôchodkov. Ale...
1. Do II.pilieru som vošiel za určitých pravidiel, ktoré sa postupom času menili a zmenili pôvodný charakter II.piliera.
2. Zhodnocovanie v II.pilieri sa má diať na finančných a kapitálových trhoch sveta, ktoré sú v kríze...
3. Dôchodková renta, jej spôsob a prevod dodnes nie je známy ani po 7-mich rokoch fungovania sporenia.

Takže suma sumárum:

1. Dnes Fico na STV otvorene povedal, že II.pilier otvorí...
2. Bankroty krajín sú otázkou času, a rozpad finančných trhov veľmi blízko.
3. Záchrana finančných trhov a najmä bánk pôjde len cez hyperinfláciu peňazí, ak sa budeme naďalej klamať a tlačiť peniaze ničím nekryté.

Ja osobne už zvažujem výstup z III.piliera a obetujem 20%-ný poplatok z hodnoty, ktorú tam mám. Zhodnotenie smiešne a možnosť odpočtu z dani príjmu už tiež nie je (?). A taktiež vystúpim z II.piliera, lebo pribudlo mi ďalších sedem rokov života a už som stredná generácia, a neistota neustálych zmien znehodnocuje celý II.pilier. A výnosy v II.pilieri nepokryjú nikdy ani poplatky s infláciou (aj s ohľadom na situáciu vo svete finančných trhov). Takto to je doteraz za sedem rokov sporenia v II. pilieri a 12 rokov v III.pilieri.

Nie, žeby som bol netrpezlivý, ale už nie som taký mladý, aby som sa neustále prispôsoboval zmenám, ktoré v konečnom dôsledku mi neprinesú viac istoty a lepší zajtrajšok, ktorý tu počúvam už od roku 1993. Postarám sa a budem sa starať o svoju budúcnosť efektívnejšie sám ! A nejaké drobné v podobe dôchodku potešia, vlastne nivelizácia dôchodkov je úspechom všetkých porevolučných vlád na Slovensku !
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

Všetko je to nanič,

aj druhý aj tretí pilier.
Druhý preto, lebo ECB a všetky vlády v Európe nám dávajú najavo, že prichádza inflácia. Fico to vie, len to nemôže nahlas povedať, iba takto nepriamo odhovára ľudí z druhého piliera. Zároveň ZAKÁZAL ochrániť prostriedky pred infláciou v druhom pilieri zákazom nákupu striebra (20 % je smiešna suma). Je už takmer isté, že hodnota nasporených peňazí v priebehu nasledujúcich 5 rokov klesne o polovicu. Zvažujem návrat do 1. piliera, je to beznádejné, iná možnosť je nevýhodná.
Tretí pilier je takisto závislý od rozhodnutí štátu, čo ak sa štát rozhodne predĺžiť vek výplaty dôchodku z 55 na 63 rokov? Je to všetko nanič, mení sa to každú chvíľu. Isté je ozaj len dane a smrť.
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

re : pačo

Sedí ako ***** na šerbli.
To 9 : 9 od začiatku smrdelo. Takže nanajvýš tak 15 : 3. Obdobne ako uvažujú v Česku.
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

Palino,

nič nie je dokonalé.
Lenže ja neuznávam polovičné riešenia. Toto by chcelo oddelenie II. piliera od prvého cugrunt, čiže odvádzať pre dobrovoľníkov 100 % do druhého.
A ich písomný záväzok, že berú riziko na seba a v prípade krachu nebudú žiadať z prvého (štátneho) ani cent. A nemožnosť po prekonaní halucinózy prestúpiť naspäť do prvého.

Samozrejme zmeniť by to mohla jedine dajaká Veľká socialistická revolúcia uskutočnená po vzore Ježiša Krista Nazaretského, keď tento onehdá
krátko, ak nie ihneď, po triumfálnom vstupe do Jeruzalemu urobil niečo, čo bolo v rozpore s jeho učením, čo bolo v rozpore s ním hlásanou aplikáciou lásky k blížnym a nepriateľom, vedený nenávisťou, (ktorá bola v antagonistickom rozpore s jeho "Evanjeliom" dobrým posolstvom, Ježišovou doktrínou, filozofiou) a s bičom v ruke, surovo zbil a vyhnal z chrámového vestibulu peňazomencov, bankárov, predavačov obetných zvierat a suvenírov, čiže ranný predobraz budúcich ziskuchtivých, liberálne demokratických kapitalistov.

Dôvodom jeho opakovanej činnosti môže byť to, že Ježíš aktom vyhnania bankárov, obchodníkov, DSS-károv, dá signál na začatie novej ekonomickej reformy na báze spoločného vlastníctva výrobných prostriedkov, čiže zabojuje za beztriednu spoločnosť bez delenia ľudí na kasty, triedy, vykorisťovateľov a vykorisťovaných.

A ziskuchtivé banky, nebankové finančné, či dôchodkové no aj rôzne zdravotné ziskuchtivé organizácie budú mať po pyči.

V tom nech mu Otec aj Duch Svätý pomáhajú.
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

 

Z daní zo zisku.
napr. v Rakúsku táto daň je okolo 70 % - ná. A pri pripomienke o našej rovnej medzi krivými sa tvária dosť nechápavo. A klopkajú si prostredníkom po čele. Akože uznávajú chochmes Sulíka, či Mikloša. Ale nechceli by ich doma.
Ktovie prečo?
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť

? ? ?

"Voľby ukázali niekoľko zásadných trendov. Na ľudí prestáva platiť pravicová demagógia. Ak si doteraz pravicoví politici mysleli, že môžu donekonečna ľuďom s príjmom okolo 400 eur tvrdiť, že sa majú uskromňovať, že si prejedajú budúcnosť a že očakávať od štátu niečo ako základné istoty je zvrhlosť, tak takéto zaklínadlá už prestávajú účinkovať."
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

Volby dokazali dve veci

44 percent populacie na Slovensku su idioti.

A ze pravica je skupina trapnych a nazorove roztriestenych tarajov ktory nemaju veducu osobnost.
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre