SME
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pápež a disidenti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Nuž to že naši slovenskí

cirkevníci sú pokrytci je vlastne len odrazom oficialneho pokrytectva RKC vo svete.
 
Hodnoť

Presne ten isty scenar

ako pri navsteve Busha v Bratislave... a vsade inde.
 
Hodnoť

politika

clanok nedava zmysel. na jednej strane sa odsuzuje to ze sa sprava ako politik, a na druhej strane sa odsuzuje ze nespravil politicke gesto. preco sa pokusate za kazdu cenu rozvirit protinabozenske vasne?
neustale sa pozaduje oddelenie cirkvi od statu, to jest aby nabozensky predstavitelia nehovorili do politickeho diania o svete. ked ale predny predstavitel nezasahuje do vnutornej politiky statu tak je to zrazu problem?
 

 

ale on prave tymto zasahuje do vnutornej politiky a to jednostranne.
 
Hodnoť

 

Komentár nedáva zmysel. Na jednej strane hovoríte, že pápež nemá politizovať, na druhej že má. Má sa podľa vás jednoznačne postaviť na stranu "disidentov" a rozprávať pred zapnutými kamerami proti svojmu hostiteľovi Castrovi - no potom by nič dosiahol vyjednávaním a vytvorením pozícií pre svoju cirkev, ktorá aj jeho zásluhou a diplomatickým úsilím bude môcť na kubánsky režim a jeho vedenie naďalej pôsobiť. Inak povedané, keby pápež robil to, čo mu navrhuje autorka, tak by sa ani nedostal na Kubu a nemohol by vlastne s režimom nijako vyjednávať, resp. keby tam už bol, tak by pozíciu cirkvi a v konečnom dôsledku aj disidentov len zhoršil.
Z toho vyplývajú dve veci. Buď autorke nejde o zmenu pomerov na Kube a sústavné uvoľňovanie komunistického režimu, ale o vyhrocovanie napätia a novú kubánsku revolúciu - alebo jej ide len a len o kritiku pápeža.
Chyba teda nie je v pápežovi, ale v zlej vôli pani Zsilleovej.
 
Hodnoť

Miriam, brzdi svoju drzosť!

"Benedikt XVI. by nemal politizovať, ale chrániť tých, ktorí sa nevedia domôcť spravodlivosti."
Benedik ich chráni, len Ty tomu nerozumieš.
 
Hodnoť

"

redaktori sion-svetoobčianskeho platku maju za úlohu vždy prefikane zautočiť na kresťanstvo,na Cirkev, na pápeža.Len tento chudak to pomotal.Vyčíta papežovi,že sa nestretol s dámami v "bielom".
 
Hodnoť

Veru

ťažko je byť dnes pápežom, nevďačná to úloha, stretne sa pred kamerami s disidentmi a neskôr mu to budú vyčítať, nestretne sa s nimi, vyčítajú mu to teraz.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre