SME
Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stádostrana (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Neviem, ale tohto autora som mal zafixovaného akosi inak než sám seba prezentuje týmto článkom. V prvom rade nehovorí nič objavné len to, čo si mnohí uvedomujeme už dávno a čo valná väčšina z nás vníma prinajmenšom intuitívne. No a namiesto filozofického postoja, s očakávaním ktorého som sa pustil do čítania vidiac nad článkom jeho meno, vulgarizmus. To ma tiež nijak neuchvátilo i keď nemám pred menom a z menom po dva akademické tituly. Dúfam, že to bolo len tým, že mal zlý deň.
 

No neviem,

ja z clanku vidim poukazanie na temu, co s politickym systemom zalozenym na stranach. Strany uz nehaja ideove vychodiska a nazory na usporiadanie spolocnosti, ale sa stali nastrojom organizovaneho zlocinu a lupeze, na ktore vyuzivaju infrastrukturu statu - policiu, sudy a danovy system.
 

ad: actuate

Poukázanie na tému, čo so systémom založeným na politických stranách, je práve tým čomu hovorím nič objavné. Od niekoho, kto má ambíciu stať sa pilierom morálky tejto spoločnosti, je plácanie latou po rybniku primálo. Od spisovateľov a mysliteľov sa očakáva čosi viac. Ako hovorí klasik, sú svedomím národa. Oni sú tí, ktorí na rázcestiach histórie ukazovali, ktorým smerom sa uberať ďalej. Hevier sám tvrdí, že sme schopní vygenerovať aj efektívnejšiu formu správy vecí verejných než je systém politických strán. Tak teda von s tým. Na konštatovanie a nadávanie je tu dosť aj nás ostatných.
 
Hodnoť

Aj mňa seklo pri nejemnom výraze

obľúbeného spisovateľa.
Nechcela by som, aby aj pán Hevier začal podliezať latku slušnosti v našom národe.
Sedíme všetci dosť hlboko ponorení v hnoji svinčíka, ktorý sa rozprestiera navôkol. Načo ho zväčšovať, vŕtať do neho, aby ešte viac jeho zápach sa rozniesol do našich nosov.
Teda: "Aj Ty, Brutus?"...
Ináč, úprimne - vždy sa teším na jeho príspevky.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre