SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dúhová vláda (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Ak by výsledkom garantovania požadovaných "práv" tejto menšine bolo, že konečne zmizne zo všetkých médií aj so svojimi dúhovými pochodmi, tak som všetkými desiatimi za. Ale obávam sa, že toto nikdy nebolo cieľom.
Tie pochody samotné a vynucovanie si pozornosti sú cieľom, boj za nejaké práva je len prostriedok. Ak by tento prostriedok nebol funkčný, nájde sa iný.
 

Presane to isté

som chcela povedať.
Som všetkými desiatimi za, aby sa ich vzťahy zrovnoprávnili so vzťahmi heterosexuálov a prípadné problémy, týkajúce sa adopcie detí aby sa vyriešili nie nafúkanými negáciami zo strany KDH fundamentalistov, ale zrelou diskusiou odborníkov z radov psychológov, psychiatrov a pod.
ALE súčasne by som očakávala, že ušetria všetkých ostatných od exhibicionistických prejavov typu Dúhových pride, či Love parades, ktoré nesvedčia o presadzovaní racionálnych požiadaviek, ale skôr o trucpodnikoch typu "my si to môžme dovoliť a vy to MUSÍTE strpieť, ináč ste homofóbi a treba vás zavrieť do basy a pod."
Nedokážem si predstaviť, že by sa realizoval napr. každoročný pochod "mladých rodín", kde by si účastníci verejne prejavovali svoje city podobným spôsobom a čo najviac viditeľne, prípadne predvádzali v polovyzlečenom prevedení rôzne lascívne párové brušné tance. Bolo by to rovnako odpudzujúce - a pritom nikto z nás nepochybuje, že tento štát má v demokratickom režime voči mladým rodinám (napr. v porovnaní s našou diskriminovanou "sociálne odkázanou" menšinou) obrovské podlžnosti.
Existujú racionálne a decentné spôsoby poukazovania na zákonité potreby ľudí a obávam sa, že prevážna väčšina tohto národa by ich uprednostnenie prijala s vďakou a hlbokým porozumením.
 

To, čo si napísala

je absolútna pravda. Ono totiž aj v krajinách, kde tie svoje "práva" majú v pohode legislatívne ošetrené a viac-menej teda nemajú za čo "bojovať", ani proti čomu "protestovať", tieto divadielka typu PRIDE/ODIDE predvádzajú veselo ďalej. Na druhej strane, poznám osobne zopár chalanov, ktorí sú homo, ale v sobotu namiesto dúhy dali prednosť zmysluplnejším veciam a vzťahovo-ekonomické a právne veci majú v pohode vyriešené. A navyše, považujú napr. adopciu detí za čistý prejav teatrálnosti.
 

Predstav si situáciu:

Ide mama s cca 4 - 5 ročným fafrnkom po ulici a narazia na podobný Dúhový pochod. Malý sa s údivom pozerá na pestré podujatie a vzápätí nasleduje prirodzená otázka:
"Maminka a čo tí ujovia a tety robia?"
"No vieš - oni robia takú srandu!" odpovie maminka troška rozpačito.
Ale rozumček pracuje a pýta sa ďalej:
"A maminka -prečo sa tamtí ujovia takto oblizujú?"
"No - asi sú šibnutí!" povie maminka rezolútne, ťahá ratolesť opačným smerom a v duchu si sľubuje, že už sa podobným street events bude vyhýbať.
Myslím, že rovnaká otázka by padla aj vo variante:"Maminka a prečo sa tamten ujo s tetou v tom sprievode takto oblizujú?"
A odpoveď by musela byť úplne rovnaká:"No - asi sú šibnutí!"
A v tom je ten pes zakopaný.
 

No, totsi ešte

viem predstaviť. Horšie by bolo, keby sa dieťa, adoptované homo dvojicou, stretlo v škole/škôlke s otázkou - a ktorá/ý je tvoja mama/oco?
 

Práve preto

som povedala, že otázky súvisiace s adopciou detí v týchto rodinách by mali riešiť nezávislí odborníci a nie hysterickí zástancovia principiálnych "pre a proti" názorov!
 
Hodnoť

Dúfam,že si stále môžem hovoriť,

že som dostatočne tolerantný ku všetkým osobám bez ohľadu na to či sú zamerané heterosexuálne,alebo homosexuálne.Myslím si ,ale,že tieto vystúpenia vlastne nemajú ako cieľ dosiahnuť ich tolerovanie v spoločnosti.Pri prezeraní fotiek k článku :"Dúhový pride vyfarbil Bratislavu" som sa predsa len musel pozastaviť.Na v poradí ôsmej fotke je muž,ktorého oblečenie mi predsa vyráža dych.Nemôžem inak -musím napísať ,že tu ide o verejný exibicionizmus extroverta.Ako by sme sa na túto osobu dívali ak by sa takto oblečený pán prechádzal po Bratislave vo všedný den ? Keď už sa homosexuáli cítia "odsúvaný" - tak prosím - prídite v pracovný deň pred parlament a predložte svoje požiadavky.A nebudem mať námietky ak vyhlásia,že ak sa do roka nič nezmení - tak tam prídu opäť.Ale toto tu mi vychádza ako exibiionizmus za každú cenu a vynútenie si tolerancie opäť za každú cenu. Aj keď sa vlastne touto "manifestáciou" nič nedosiahlo. Žiadny zákon sa v tomto smere v parlamente za posledných 4 - 5 rokov neschválil .Nakoniec ako sa ja pamätám na manifestácie - vždy boli bezobsažné a zbytočné...........
 
Hodnoť

 

vynikajuci clanok, neda mi nesuhlasit s autorom.

cele zrovnopravnenie je o tom, ze tieto pary tu su, tvoria rodiny a chcu len a len rovnake prava (kedze povinnosti rovnake maju). cele je to o tom. nikomu tym neublizuju, nikoho neobmedzuju...

jednej veci nerozumiem... preco sa do toho tak miesa cirkev... to aj ked by mal vyjst nejaky novy zakon o ja neviem... cestnych komunikaciach aj v tedy bude chodit cirkev do diskusii a miesat sa do toho? a reci typu tradicna rodina... ach jaj, to ako ked budu registrovane partnerstva, tak sa budu hetero ludia menej sobasit? ved tymi partnerstvami a zrovnopravnenim sa nikomu neublizi, prave naopak, casti ludom sa ulahci zivot. to je tak tazke pochopit?
 


Najčítanejšie na SME Komentáre