SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Shooty (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

 

Už som sa nemohol ďalej dívať na to, ako všetci kritizujú euroval a európskych politikov obecne, tak sem píšem tento apel na Vás, občanov Slovenskej Republiky:

Euroval schválili, lebo sme ich zvolili my v slobodných voľbách. Tak funguje demokracia. Komu sa to nepáči, nech sa odsťahuje na Kubu alebo do Číny. Ja som s tým spokojný. Ide o záchranu Európy ako takej a tá nám za tie peniaze predsa stojí.

Teraz musíme veľa pracovať a trochu sa uskromniť, aby sme našim deťom odovzdali lepší svet a verím, že aj s pomocou eurovalu sa to podarí.

Len dúfam, že blázni a iné živly nevyjdú do ulíc proti tomu protestovať. Treba si uvedomiť, že štát nám dovoľuje pracovať, rozvíjať kultúru, stará sa o seniorov a chorých... a keď si štát niečo na oplátku žiada od nás, musíme ho podporiť a pomôcť mu v ťažkých časoch, keď bude potrebné cez euroval zachraňovať našu vlasť.

Ak sa zopár šialencov postaví na odpor, tak jednak to bude vopred odsúdené na nezdar a za druhé štát sa môže oprávnene nahnevať a začať s represáliami voči ľuďom, aby ich prinútil k tomu, čo je ich svätou povinnosťou a čo by mali robiť dobrovoľne a s radosťou - budovať zajtrajšok pre naše deti! Som rád, že protesty gorila boli potlačené a chuligáni rozohnaní. Ľudia súdia politikov počas volebného dňa a nie na námestiach o polnoci!

Táto zvrátená doba však v ľuďoch podporuje individualizmus, ktorý počas histórie privádzal civilizácie do záhuby. Títo individualisti nechápu, čo znamená spojiť sa v ťažkých časoch, aby sme odvrátili hrozby súčasnej ekonomickej a dlhovej krízy. Začína to prácou a nie je to len bezduchý slogan.

Apelujem na občanov tejto republiky aj celej Európskej únie, aby si toto uvedomili a nestavali sa do pozície rozmaznaných detí, ktorým sa nič nepáči a všetko kritizujú. Viesť Krajiny, veľké banky a firmy nie je ľahké a robia sa pri tom chyby, taký je už svet. Keby to pospolití ľudia vedeli lepšie, tak prečo politikov, bankárov a riaditeľov veľkých firiem nevymenili sami? Lebo rozprávať o niečom a niečo robiť je veľký rozdiel. Skôr než odsúdite euroval, uvedomte si prosím toto. Svet nikdy nie je taký jednoduchý, ako si ho obyčajní ľudia predstavujú. Prezidentov a iných významných činiteľov si treba vážiť, lebo bez nich by sme sa mohli rovno vrátiť do časov barbarskej anarchie.

Poslušnosť nie je slabosť, ale sila ľudstva!
 

ty co si sa

Nahodou

Nahodou ma pravdu.
 

 

Trošku to preháňa s koník s tou štátomilnosťou. Pravdu má tak v prvej polovici príspevku.
 

Blbosť

Nemá pravdu ani v prvej polovici svojho príspevku.

1. Euroval by stačil, ak by bol minimálne 4 násobne vyšší ako je jeho súčasný objem a to berieme do úvahy iba záchranu španielských bánk

2. 90% ľudí nesúhlasí so škrtmi kvôli eurovalu a kampaň pred voľbami bola zámerne nasmerovaná inam - slovenskí politici nevysvetľovali svojim voličom čo to bude pre nich znamenať, po Estóncoch sú Slováci v tomto smere druhí najmenej vzdelaní spomedzi všetkých občanov eurozóny. V tomto smere vláda SR jednoducho nemá legitimitu - bohužiaľ má na to mandát.

3. Navyšovať kapacitu Eurovalu nejde do nekonečna, každým bianco šekom zhoršujeme svoje vlastné úverové podmienky. V konečnom dôsledku strop záruk predstavuje objem akcií ktorými disponuje SR.

niektorí z vás už asi tušia, že táto "záchrana" kadekoho sa nezaobíde bez výraznej pomoci ECB, ktorá tento problém začne riešiť zvyšovaním cenovej hladiny. Čiže v konečnom dôsledku bude euro oslabené z akéhokoľvek pohľadu sa na to pozrieme. Avšak len súčasné riešenie nám prinesie novú fiškálnu úniu, väčšie právomoci pre Brusel a väčšiu poslušnosť pre protektoráty krajín. Môžeme povedať, že sa splnil francúzsky socialistický sen o centralizovanej EÚ a tým pádom eliminovanie vplyvu Nemecka.
 

 

1:ano
2: odkial mas 90%? lebo potom by jasne vo volbach malo SaS ovela viac, ale nemalo. vacsine obyvatelstva je to jedno, alebo su skor eurooptimisti
3:ano, v podstate pravda. euroval ako taky je ale uz de facto mrtvy a dnes sa schvaluje to s cim sa v berline/bruseli pocitalo uz pred pol rokom a dnes sa vymysla ine.

nakoniec budu aj eurobondy, ECB bude reagovat este masivnejsiou emisiou eur. inflacia je najelegantnejsie riesenie ako znizit dlh skrz na skrz a "vycucat" peniaze na to bez hociakej ratifikacie alebo referenda. vzladom na politicku situaciu to vidim na nevyhnutnost, aj ked nemecko sa tomu brani zubami nechtami. ale uvidime po dalsich nemeckych volbach.

ci euroval alebo nie, bolo uz rozhodnute, prideme o peniaze
 

 

mohli by sme sa o tom baviť viac, ale pravda je taká, že 90% a viac ľudí je jednoducho proti. Či už volia SMER a nasmerujú svoju nespokojnosť na diktát EÚ, alebo sú z generácie, ktorá vnímala vstup do EÚ ako ochranu pred Mečiarom a podobnými a súčasné opatrenia a la Euroval vnímajú ako nutnú daň a nevyhnutnosť, alebo ako každý bežný občan, ktorý denne zápasí s klesajúcou kúpnou silou eura - ľudia väčšinou nasmerujú svoju nespokojnosť tam, kde ich to najviac tlačí, to že nevedia identifikovať príčiny je vec druhá.

samozrejme, závazky krajín v bianco šekoch len dokumentujú celkom racionálny postup : vyzbierať čo najviac peňazí z členských krajín, uhasiť čo sa dá socializovaním strát - pretože ak by začala intervenovať ECB surovo od začiatku, hrozba hyperinflácie by bola príliš vysoká,... dá sa povedať, že súčasný postup vzišiel z nemeckého tlaku
 

 

tu na sme je anketa o spojenych statoch europskych. je to 50 na 50. a to na strankach pravicoveho dennika. tvojich devatdesiat percent je hlupost. samozrejme ze nikto nie je rad ze musime zachranovat euro z nasich penazi ale vetsina ludi, neviem aka velka ale urcite vetsina si tuto nutnost uvedomuje. vysledky volieb hovoria sami o sebe. v izolacnu politiku sas nikto okrem jej smesackej uderky nema doveru.
 

3/3

je to uhol pohľadu... strany ako KDH, SDKÚ, MOST-HÍD sú pravicové len teoreticky, čiže jedine predvolebnou rétorikou... z praktického hľadiska sa radia k socialistickému internacionalizmu a rozdiel medzi nimi a SMERom je len v radikálnosti.

Každý má právo na názor a ja ho nikomu neberiem. Spomínaná anketa je položená príliš jednoducho, pretože neseparuje od seba ľudí, ktorí by USE prijali s entuziazmom od tých, ktorí to vnímajú ako nútené zlo. Samozrejme pri referende ( pozn. prečo vlastne nebolo pri tak dôležitej otázke vypísané? Takisto ako pri rozdelení Československa rozhodlo iba pár ľudí...) by to nehralo žiadnu úlohu, no poukázalo by to na podiel ľudí, ktorí vplyvom politickej rétoriky nevidia iné východisko. A to je práve ten problém, pretože toto riešenie je predkladané ľuďom ako jediné možné - pokiaľ túto ilúziu neprekonáme, tak sa nemôžeme baviť o danej problematike z ekonomického hľadiska, či sa skutočne jedná o nevyhnutné riešenie, alebo je toto riešenie iba predĺžením agónie k dosiahnutiu úplne iných cieľov ako sú predkladané verejnosti.

Samozrejme, môžeme pristúpiť k Vami navrhovanému princípu legitímnosti väčšiny. V tom prípade by bolo irelevantné naslúchať všetkým iným názorom vo všetkých iných oblastiach, ktoré by nevyšli z dielne SMERu, pretože práve s názormi tejto strany je stotožnených najviac ľudí, ktorým záleží na osude krajiny.
 

 

KDH, SDKÚ, MOST-HÍD nie su pravicove teoreticky ale naozaj. ty posuvas hranicu medzi pravicou a lavicou prilis do prava. kto nie je uplny tvrdy kapitalisticky orech u teba do pravive neprejde. a tu je ten paradox nasej sas. predstavuje sa nam ako liberalna strana, pritov liberalne strany vsade na zapade su proeuropske a v usa su demokrati povazovany za lavicu. v europe len fasisti vo finsku nacionalisti vo francuzku a poloblazni z ukipu v anglicku su otvorene protieuropsky. liberali v uk su dokonca posmesne obvinovany z eurofilie. ako sa nasa "liberalna" sas dostala do zostavy ultrapravicovych fanatikov? sulikovci vzali tvrdu nacionalnu vieru v kapitalizmus a prelepili to duhou a marihuanovym listom v domneni ze to staci aby sa volali liberalmi. to vsak nestaci. prava tvar tej strany je republikanska a nacionalisticka. za jednu vec sa vsak musim saske podakovat a to ze vzala volicov snske a vdaka tomu uz nemame dementnych ozranov v parlamente. nacionalizmus prezleceny na euroskeptizmus totiz dava volicom krajnej pravice legitimitu.
 

 

ja nechápem, odkedy sme začali nazývať strany podporujúce štátne intervenovanie v trhu s typickou ľavicovou agendou pravicovými. Taktiež nechápem, ako môže niekto nazvať národnosocialistické strany krajnou pravicou. Krajná pravica je ekonomicky postavená na kapitalistickom princípe rakúskej ekonomickej školy a liberálnom trhu a nemá nič spoločné s robotníckymi nedemokratickými hnutiami typu Hitlerovskej NSDAP. To je myslím si dostatočná odpoveď.

Kritický postoj voči EÚ môže byť samozrejme určitými zvláštnymi kruhmi vysvetľovaný ako nacionalizmus. Čisto z pragmatického pohľadu, ak manažér podniku z 10 rozhodnutí 10 krát rozhodne zle čím vytvorí stratu, zvykneme takého človeka nazvať nekompetentným a neschopným riadenia firmy. U politikov by mal byť tento tlak oveľa vyšší, no ľudia z prazvláštnych dôvodov k jeho krokom kritickí nie sú. Argumenty sú v tomto prípade úplne zbytočné, pretože národ je ekonomickým analfabetom, čiže nedokáže vytvoriť odbornú oponentúru, takže sa zaoberá väčšinou otázkami typu : "je SDKÚ pravicovou konzervatívnou a proeurópskou stranou?"...resp. podobnými nič neriešiacimi blúdmi
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

pre Slovana

Myliš sa, prenho to predsa nie je zabitý cas. On je v práci, za dlhsie príspevky s "myslienkou" majú brigoši zo súmračnej príplatok.
 

poslúchali sme

41 rokov - komančov!
 

 

A za pár rokov sa potom všetko vybudované stihlo zničiť. Nevravím, že komunizmus bol po ideologickej stránke ideálny, ale pre človeka poskytoval lepšie možnosti na život. lenže komunizmus bol v tomto smere až príliš úspešný a Západu bol tŕňom v oku. Kým tam sa to hemžilo bezdomovcami a narkomanmi (viď aká hudba bola na Západe populárna) u nás mal každý prácu. Preto na Západe robili všetko preto, aby komunistický blok padol. Nepadol pre to, lebo nefungoval, to je iba propaganda. I keď na komunizme bolo čo vylepšovať. Napríklad nemalo zmysel bojovať proti cirkvi, aspoň v Poľsku to bolo ako tak v tomto smere dobré.
 

Tak takúto

rozsiahlu iróniu som už dávno nečítal. Ale mal si na konci dať smajlíka, lebo nie každý to pochopí. Ale ak by si to nejakou náhodou myslel úplne vážne, tak každá reakcia na tento výplod je zbytočná. Diskutovať s veriacim je strata času.
 

vlastne si priznal

že Smer je potomok KSS
 

 

Komunistická ideológia:
1) Zvrhnúť vykorisťovateľských kapitalistov a imperialistov
2) Nastoliť diktatúru proletariátu (Podľa železného zákona oligarchie rozumej obyčajnú diktatúru)
3) vytvoriť beztriednu spoločnosť: To sa dá metódami aké používali Hitler, Stalin, Mao. Operujeme stále s tým, že moc má v rukách diktátor.
4) Utópia o krásnej spoločnosti kde budú všetci pracovať naplno a uspokoja sa s tým, čo naozaj potrebujú.
Treba ešte niečo dodať?
 

 

clovece (alebo kone?)

pozri sa, kolko sa za 40 rokov vybudovalo v Rakusku, Zapadnom Nemecku a inych krajinach, a kolko sa "vybudovalo" v CSSR, vo Vychodnom Nemecku a inych krajinach RVHP.

Kym pred vojnou bola CSR jednou z najvyspelejsich krajin Europy a sveta s vysokym HDP na hlavu, a kym po vojne bola zivotna uroven Rakuska nizsia nez zivotna uroven v CSR, dnes tisice zien z vychodneho Slovenska chodia opatrovat dochodcov do Viedne.

Ano, za komunizmu sa nieco "vybudovalo", ale tuhla za rohom v Rakusku maju aj bez budovatelskeho usilia niekolkonasobne viac, nez my.
 

 

1. Rakúsko nie je tak strategická krajina ako Slovensko.
2.V Rakúsku sa ani z polovice nevybudovalo toľko, ako v SR počas existencie ČSSR.
3. Bež do Rakúska
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre