SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Po Bezákovom odchode ostávajú otázky a pachuť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Bohužiaľ perfektne vystihnuté.
 

nie stádo,

realita,...utiekajú sa k tomu,čo sami porušujú...a myslia si,že tzv. "odpustky" to vyriešia...či pospolitý ľud.či ich katolíckky management.....škoda.že sa to deje už niekoľko storočí.....toto ohlupovanie tzv.religionity národa........a to som farárska dcéra )))
 

Farárska dcéra?

Evanjelička? Alebo? :-)
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

hm...

"Po Bezákovom odchode ostávajú otázky a pachuť"
.
otázky:
-kto organizoval "osobnosti" ako kocúr, hríb, pastyrčák, kaščák... na podporu bezáka, ktorého nazývali jedným z nich, no so sofistikovanejčím vystupovaním? napr. tu:
(Nezmenili sa veci ani príchodom arcibiskupov Zvolenského a Bezáka?
Ostali v línii svojich predchodcov, len sú kultivovanejší, absolvovali lepšie štúdiá, majú skúsenosť s inými vecami. Čo sa však zmenilo v praxi? Že sú verejnosti sympatickejší?
viac na:http://www.aomega.sk/sk/spoloc...)
-kto financoval mediálnu kampaň za vraj podporu bezáka, ktorý zostal podľa kocúra v línii sokola?
-kto organizoval "petičnú" akciu
-kto kto organizoval a financoval koncert blave?
-aký bol dôvod uvedených mediálnych tancov?
.
pachuť.
- z novinárskych praktík ako z pred roku 89
-s praktík zopár katolíkov v trnave ktorí reptali proti pápežovému rozhodnutiu a zároveň nešli proti pápežovi, :-), niečo ako správanie sa "psa dvoch dvorov", niečo ako pacem in terris, len s rozdielom, že dnes na týchto aktérov typu dzurianin, či tomašovič netlačí štb.
-z toho, kto vôbec bezáka podporuje.
-z toho, ako sa ignorujú kresťanské stretnutia od 10 tisíc zúčastnených do 2 milónov
-z toho, ako sa neinformuje, že v afrike mohámedáni zavraždia počas liturgií desiatky až stovky kresťanov
.
 

výstižné

Áno, myslím si, že toto dobre vystihuje celú histériu, ktorú rozpútali "nezávislé" média a "mienkotvorné najsvätejšie celebrity" na malom Slovensku. Ešte šťastie, že nie vštko na zemi sa riadi predstavami novinárov a médií. Cirkvi a dianiu v nej venujú pozornosť len vtedy, keď si do nej môžu kopnúť. Nuž tak teda. Ak by sme sa naozaj seriózne chceli pozrieť na objektívnosť jednotlivých príspevko tlače k tejto "kauze", museli by sme priznať, že nevychádza zo žiadnych relevantných faktov okrem jedného jediného - arcibiskup Bezák bol svätým otcom odvolaný zo svojej funkcie, do tkorej ho pred tým ten istý svätý otec ustanovil. Všetko ostatné sú dohy, reakcie na reakcie ale chýba to podstatné - presné informácie. Tie nie sú a tak zostáva priestor na dohady, fabulácie, jednoducho výmysly. To nie je najlepšia vizitka denníka, ktorý sa chce prezentovať ako "mienkotvorný". A na záver, vyjadrovať sa k "Lampe" a neomylnému "všeumelcovi a najvzdelanejšiemu z najvzdelanejších, neomylnému" Hríbovi sa škoda vyjadrovať. Kedysi som to pozeral. no dne je to už len strata času.
Pekný deň všetkým.
 

Všetci chcú vedieť dôvod odvolania

Tu je vysvetlenie:
.
http://www.radiovaticana.org/s...
.
Mons. Gavenda je chodiaca encyklopédia o cirkevných veciach (právnych, teologických, procesných ...).
 

Hmm..

"Cirkvi a dianiu v nej venujú pozornosť len vtedy, keď si do nej môžu kopnúť." - zaujímavé však je, že cirkev po celom svete, hlavne katolícka, výdatne tie dôvody na "kopnutie" udržuje a živí. Nerobte prúsery, nebude do čoho kopať! To po prvé. A po druhé cirkev sme my, veriaci, a máme preto právo aj kriticky sa vyjadrovať.Nie všetko sú dohady a fabulácie, pedofilných a dokázaných káuz je habadej. Cirkev je kritizovateľná, tak ako všetko iné na svete.
 

cirkev je taká, akí sme v nej veriaci

.."nerobte prúsery, nebude do čoho kopať"... povedzte, ktorá ľudská inštitúcia, spoločenstvo, atď... v celej histórii ľudstva je bez "prúserov"? Ani len jedno manželstvo(kde sú len dvaja), priateľstvo, akýkoľvek vzťah a pod., nejde bez problémov alebo poznáte nejaký? dostanete nobelovu cenu, ak nájdete taký.. pretože nedokonalosť, slabosť, hlúposť,... sú ľudské vlastnosti, ktorým vo väčšej alebo menšej miere podlieha každý, teda aj veriaci v cirkvi. Ide len o to, do akej mieri sa snažíme alebo ich dokážeme eliminovať. Z Vášho príspevku usudzujem, že ste veriaci, zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako ste Vy prispeli k tomu, aby bola tá cirkev lepšia? Pretože ja sebe priznávam, že ja žiadno. Som vlastne len "užívateľom jej služieb", takže moje právo na kritiku, je veľmi malé..
 

všetko je to

pravda - ale nezľahčoval by som situáciu všeobecnými úvahami že všade sa niečo nájde. Už v manželstve je totiž rozdiel ak príde k bežnej hádke ale manželia inak dlho spolu v pohode žijú, alebo ak manžel ženu bije, alebo ak manželka napr. svojho milého zabije (ako dnešná správa kdesi z Košíc). Treba rozlišovať medzi tým, že každý kňaz je len človek s chybami a tým, že Sokol bol eštébák a obdivovateľ Tisa. To nie sú ľudské bežné chyby, to je hriech, inými slovami prúser. Ja sa zamýšľam nad tým ako cirkvi pomôcť celý život.Vyštudoval som teológiu a som vysväteným kňazom Cirkvi Československej husitskej. O cirkevných funkcionároch viem toho habadej a nie je z toho vôbec do spevu. Preto som sa rozhodol pomáhať tam, kde mám pocit zmysluplnej duchovnej práce - v DSS a ZpS Stupava. Na spoločných ekumenických bohoslužbách v obnovenej kaplnke prežívam s vozíčkármi a ľuďmi postihnutými to, čo mi častokrát chýbalo v "bežnom" kostole. Totiž pokoru a skromnosť pred Bohom.Tak nejako sa mi to vidí...
 

 

"Nuž ak by tie ovce
do vysvetlenia prestali napĺňať "zvončeky" a pokladničky pri oferách a hneď by sa začalo rozmýšľať o vysvetlení a o "zmene tradícií". Ale toto stádo je na to príliš tupé ..."

Ak by sa pridal aj baran - štát, bolo by 'vymaľované'.
 

 

RE: "ak by ovce prestali napĺňať zvončeky..."
.
Prepáč, ale to sú také iluzórne, detské predstavy. Čo myslíš, koho by tým potrestali?! Nového biskupa, pápeža...???
Jedine tak samy seba. Veriaci sa zbieraním do zvončeka skladajú každý na chod vlastného chrámu, na prevádzkové náklady svojej farnosti. Tým, že by prestali podporovať vlastný kostol, tým by si ublížili samy sebe, že by im ich vlastný kostol, ktorý postavili ich predkovia o pár rokov ostal v ruinách... no a samozrejme, že by potom bol preložený časom aj ich kňaz do farnosti, ktorá je perspektívnejšia...
...
Zdá sa mi, že reči typu "nech ovečky prestanú hádzať do zvončeka" vedú len tí, ktorí do toho zvončeka nedávali ani za Bezáka keď bol arcibiskupom, ani teraz po hocijakom vysvetlení... a nedávali by, ani keby bol biskup Bezák hoc aj zvolený za pápeža...
To sú len také reči... bla-bla.
Podobne ako teraz keď mnohí hovoria, že ten predchádzajúci pápež J.P.II. aký bol fain, oproti tomuto... ešte že si pamätám čo aj tento denník si o pápeža Jána Pavla II. utieral hubu, aký je nemoderný, zastaralý, chorý... slintajúci... a že kedy už konečne odstúpi.
To vždy ten kto práve je, nie je dostatočne ocenený. Až keď je po funuse. To iste by sa dalo povedať aj o Róbertovi Bezákovi, ktorého si SME ešte pred mesiacom nijako nevšímalo... hviezdou sa pre média stal, až keď skončil.
 

...

"no a samozrejme, že by potom bol preložený časom aj ich kňaz do farnosti, ktorá je perspektívnejšia..."

to je celkom pekne vydieranie alebo povedzme trhový systém, tu platia malo prelozime ho...
 

Iste,

je v tom kus pravdy, ale zdá sa, že už naozaj nadišiel čas na odluku.
Cirkevní papaláši sú si príliš istí svojím pravidelným príjmom štátnych zamestnancov.
Keby si ich platili veriaci sami, nemohli by s nimi zametať tak ako teraz - nepotrebujete nič vedieť, držte hubu a krok...
 

 

Bez ohľadu na to, či existuje oddelenie náboženských spoločenstiev od štátu, v katolíckej cirkvi platí to, čomu anglicky hovoriaci katolíci hovoria: "We don´t hire we don´t fire". Každý je nahraditeľný. Aj arcibiskup.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

bulo Gális

je obyčajný pešiak v tejto hre
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Chlapče zlatý, ktorého bude králľovstvo nebeské,
ty si takto predstavuješ svetovládneho Žida? Ako tupca, ktorý vypisuje do Sme pod nickom ferinkoo?
 

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre