SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Recenzent Nicholsonovej knihy vysvetľuje, ako pokračovať v kauze Gorila (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Musím s vami súhlasiť

Prečítal som spis aj knihu.
 

 

máš teraz lepší pocit? ;)

skôr je dôležité nastaviť pravidlá hry ako niekoho stavať pred súd.
 

Ja mám dobrý pocit aj z maličkostí

ktoré sa mi v živote stanú.

"skôr je dôležité nastaviť pravidlá hry ako niekoho stavať pred súd."
súhlas +++
 

 

ja som necital ani spis ani knihu ....

odstahoval som sa ....
 
Hodnoť

wow

To s TGM ako prvym Slovenskym prezidentom bolo odvazne... na tunajsie pomery(selektivne vnimanie historie).
_______
Ale inak palec hore.
 
Hodnoť

 

Dôležitejšie než postaviť pred súd niektorého z aktérov kauzy Gorila je pre Slovensko nastaviť pravidlá tak, aby sa dnešným Gorilám podarilo zabrániť - neviem čo autor týmto myslí, ale naozaj dostať ich pred súd nie je dôležité, lebo slovenské súdy to sú tak isto gorily, jednoducho treba zobrať spravodlivosť do vlastných rúk, vybehnúť na nich a fyzicky zlikvidovať, napr. obesením, uvidíte, že to pomôže, to jediné naozaj, nič iné.
 

 

autor tým myslel to, že minulosť aktérov skôr či neskôr dobehne.

Jednoducho kleptoman neprestane kradnuť dňom keď sa začnú zverejňvať zmluvy ale ľahšie mu bude preukázané, že niečo ukradol. takže skôr alebo neskôr si pôjde posedieť.
 

dobehne, ale neskoro,

ako toho fašistu z košíc...to sa na to vykašleme tak dlho čakať. to už potom nie je žiaden trest.
 
Hodnoť

Goriliaci vyhrali volby co dalej?

Goriliaci si robia srandu dalej pod vedenim koloveho Frca chystaju dalsi kseft za miliardu kupenim poistovne Dovera. Vsetci co bolo zapleteny do kauzy Gorila po vyhratych Frcovych volbach boli povyseny za zasluhy a ksefty budu pokracovat.
Co s tym asi nic kym sa nepreberie 44 percent neprebudenych nie je sanca nieco zmenit. Ale trieskat a nadavat mozme do sytosti.
 

žiaľ neprebudia sa

44% je rado, že nemusia myslieť, že si za sociálku kúpia lacné nekvalitné potraviny a že si večer pozrú Panelák, a že celú zodpovednosť aj za ich štát zverili do rúk uja Ficlera.
 
Hodnoť

 

ako sa da zabranit kradnutiu ked sa nikto nepostavi pred sud. Nijak, ale viem si predstavit ze o tom vznikne 100 stran vladnych materialov z ktorych vyplynie potreba nejakej regulacie ktora zakaze uradnikom, poslancom v hornej marikovej prijmat vecne dary vo forme toaletneho papiera alebo nebodaj im prikaze chodit po inej strane ulice ako starosta alebo jeho pes alebo ako miestny pekar, a sef miestnej stavebnej firmy a poslanci miestneho zastupitelstva budu rokovat len v neparny den ked bude sabat a o mieste rokovania sa dozvedia na zakllade nahodneho vyberu ktory uskutocnia pocitace v statnej agenture na tieto ucely zriadenej. Najprv ale sa samozrejme zriadi pracovna skupina, ktora pre to vsetko vytvori leigslativny ramec ale kedze tam nebude do tej skupiny nikto chodit, lebo je vela inej roboty, tak vznikne zakon ktory bude deravsi ako stavebny zakon z roku 1976 a nasledne sa 500krat znovelizuje aby bol este horsi...
 
Hodnoť

Milý Tomáš Němeček, opäť mimo mísu!

Doštudovať a potom písať. Neteoretizovať spoza hraníc. Ďakujem!

P.S. To čo sú za móresy pokefovať Nicholsona a potom sa vzdať honoráru za článok sa vzdal v prospech konta Gorila Toma Nicholsona??? Nerobíte náhodou PR články pre českú Pentu? To je ich štýl! Robiť zle a rozhadzovať okolo seba peniazmi!
 
Hodnoť

O GORILÁCH V NÁS

Priatelia, treba si uvedomiť, že celé je to o nás, o konkrétnych našich činoch a o našom myslení a cítení. O GORILÁCH V NÁS. Ak sa každý jeden z nás vzdá v sebe goríl, tak až potom sa ničo zmení. Všetky snahy a opatrenia už zlyhali, všetko. Tento systém je nastavebný zle preto, lebo sme nastavení zle MY sami - rozumejme si - sme gorily v malom - nadávame, kradneme nenávidíme, závidíme, kradneme, či svojimi (ne)činmi podporujeme krádeže a korupciu - síce možno v malom, ale predsa. Alebo zatvárame oči nad tým čo sa okolo nás deje. Že máme strach? Náš problém! Tak potom sa schovajme a v pelíšku nadávajme.
Podstatné je, že kým, každý z nás nebude žiť morálne a čestne, resp. tak že si uvedomí čo má v živote zmysel, kým nenájdeme KTO v skutočnosti sme a čo tu robíme, kam smerujeme a prečo, tak je zbytočné naháňať nejaké Gorily vonku. Lebo kým mám gorily v sebe, budú aj vonku. Uvedomme si ako žijeme a či vlastne nepriamo a často aj priamo tieto gorily nepodporujeme - svojím životným štýlom. Honbou za peniazmi, vecami - majetkom, pôžitkami, mocou, vplyvom... stačí že to robíme vo svojom bezprostrednom okolí, na svojom malom dvorčeku.... To stačí. To sa potom rozširuje ďalej, ako mor. Treba to zastaviť. Seba zastaviť a pozrieť sa poctivo na svoje životy. Ale naozaj poctivo. Tak, aby keď pôjdeme odsudzovať za činy tých "hore", sme nato mali plné morálne právo, pretože inak to bude zbytočné. Sme energie, každý z nás je energia a kú energiu vyžarujeme, taká sa nám vracia. Ak chceme ozajstnú zemnu, musíme začať OD SEBA, to nie je fráza, určiter nie. Verte, že nie.
 
Hodnoť

Treba byť konkrétny.

V článku je dosť frázovitosti a tendenčnosti. Viem, že p. Nemeček je český novinár, ale keď sa o niečo chce oprieť ako o jasný fakt, tak o tom treba naozaj niečo vedieť a poznať jeho podstatu. Ak dáva do súvislosti súčasné zrušenie tzv. hodnotenia policajtov stvorené Spišiakom a pritom z kontextu z toho vyplýva "zrušenie" pozitívnych trendov v polícii terajšou politickou garnitúrou, tak s tým nemôžem súhlasiť. Hodnotenie policajtov podľa systému zavedeného Spišiakom nemal žiadnu vypovedaciu hodnotu pre riadiaci menežment a neslúžil ani pre porovnávanie efektívnosti a kvality jednotlivých policajtov. Takže jeho zrušenie je úplne správnym krokom, bez ohľadu kto po Spišiakovi obsadil prezidentský či ministerský stolec.

Iné je, že treba práve v súvislosti so Spišiakom a Lipšicom hovoriť o tom, že po svojom nástupe urobili nevídané personálne "čistky" medzi služobnými funkcionármi a bez uvedenia dôvodu odvolali desiatky policajtov. Toto treba bez ohľadu na politickú príslušnosť práve v polícii zmeniť, toto sú tie pravidlá, po ktorých p. Nemeček tak volá. A zároveň treba urobiť pravidlá hry také, aby policajný prezident nemohol v rozpore so zákonom pár dní pred voľbami nariadiť stovkám policajtom preverovať registračné hárky jednej kandidujúcej politickej strany, verejne ju označiť za "falšovateľa" a takto ju v očiach verejnosti zdiskreditovať.
 

 

už se perou?
 

 

Pode mlejnem, nade mlejnem husy se perou, husy se perou, husy se perou, vem, Jeníčku, vem flintičku, zastřel některou, zastřel některou, ...
 
Hodnoť

 

Dakujem za moj koment v clanku :)
 
Hodnoť

tri veci,s ktorými s Němečkom nesúhlasím

za prvé, dôvody na odpočúvanie neboli "vycucané z prstu", k knihe len analytik poukazuje na to, "ako to chodí" a teda, že súd im vo väčšine prípadov odpočúvanie odklepne aj keby si tie dôvody vymysleli. A tu ich skutočne nebolo treba nijako vymýšľať.
Ďalej, problém nominantov. To si fakt skutočne myslíte, že nejaké etické kódexy zabránia týmto ľuďom kradnúť milióny eur????? Haló?!! Systém politických nominantov je výhodný jedine pre tých, ktorí chcú priamočiaro a jednoducho kradnúť, to treba povedať priamo a nie špekulovať, čo by sa ako a a kde ešte dalo.
A tretia vec, Nicholson nedáva Dzurindu po bok Mečiara. Uvádza, čo všetko Dzurinda a SDKU vo svojich časoch pre SR spravili. Hovorí však, a do detailu nám ukazuje systém zmien v SDKU po prichode k moci, že aj Dzurinda mal veľmi ďaleko od svätého a v podstate mal bližšie k Mečiarovi ako k politikovi s čistým štítom. Kradlo sa stále, akurát už nie tak okato ako za Mečiara, ale cez kdejaké zahraničné firmičky a kontá.
 

 

a systém hraných iluzornych konaní im jkradnúť zabráni? nekradnú nominanti, kradnú zlodeji.
 
Hodnoť

dôležitejšie ako postaviť niekoho

pred súd je postaviť niekoho pred popravčiu čatu.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre