SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Spišské párky, PhD. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Obávam sa,

že je veľká pravdepodobnosť zametenia tejto kauzy pod koberec. Nie že by štátostrana milovala jej hlavného aktéra natoľko, že by mu chcela ušetriť hlavybôľ, ale skôr preto, že sa obáva rozšírenia kazuistiky na viacerých z jej vlastných radov, ktorí teraz zaujímajú dôležité posty vo verejnom živote.
Je to niečo podobné, ako kauza Gorila. Tiež sa vynorila z politických hlbín ako bájny kraken, spoluspôsobila pád vlády IR a teraz, keď splnila svoju úlohu, bude sa vyšetrovať ...a vyšetrovať ...došetrovať prešetrovať,, vypočúvať a objasňovať tak dlho, pokiaľ sa na ňu nezabudne, pretože má nepochybne partnerov z druhého tábora opíc pijúcich kolu a preto nie je žiadúce zmysluplné pokračovanie. Skôr by bolo dobré preveriť, AKO a v KOHO záujme sa Gorila vynorila z pralesa v tak perfektne načasovanom termíne aj so všetkými sprievodnými komédiami s aktivistami a Nicholsonom na námestiach.
 

Vieš, že dnes

mi tiež niečo podobné napadlo, čitajúc ktorúsi diskusiu. A vzápätí som sa obvinila zo začínajúcej paranoje. Ale keď si to myslíš aj ty, tá myšlienka nie je na zahodenie. Niekomu sa možno jazyk pošmykne :-).
 

priateľka bbela

nepošmykne, nepošmykne... to by bolo jeho posledné prerieknutie... inak, súhlasím s tým, že pán Fígel je len špička ľadovca... spomenul som si, aké boli za bývalého režimu spiské párky fantastické jedlo... ale, tiež záležalo, kde ste ich kupovali... najlepšie boli v Jednote v Handlovej... mňáááám.... :)
 

Bolo to príliš dokonalé,

než aby to bolo náhodné a spontánne.
Vieš ja už mám more rokov a videla som už TOĽKO špinavostí v živote, že sa na každú podobnú dokonalú zhodu náhod pozerám s podozrením.
Môj manžel mi hovorieval, že je vždy múdre pozerať sa na každého nového človeka (obzvlášť na politika) ako na darebáka. Keď zistíš, že to nie je pravda - budeš príjemne prekvapená. Keď zistíš, že to pravda JE, tak ťa to ani tak strašne nerozčúli a nesklameš sa - jednoducho pokrčíš plecami a povieš - veď som to vravela hneď na začiatku. Manžel bol psychiater a nesporne hovoril z vlastnej skúsenosti. Nie vždy to dodržiavam, ale má to niečo do seba! :DD
 
Hodnoť

Pomeľme tú našu elitu do klobás!

Napr. do konskej by som pridával pomletého Fica. Tam by si ho nikto nevšimol.
 

re:Educ

Tvoj príspevok mi evokoval príhodu spred volieb, ked v našom meste mal míting Fico, tak som štuchol do našej babky, ktorá ho nemá rada, že tam budú dávať guľáš. Tak mi odpovedala, že by musel byť z Fica,
ľudožrútka jedna.
 

Skvelá babka.:)

.
 
Hodnoť

Milá Kapitáňka!

Vždy sa čudujeme, ako to funguje v severských demokraciách, ale len sa čudujeme! Jednoduché slovo poriadok!Ich vývoj išiel bez niečoho, čomu hovorím "socialistický skok." Nejdem túto éru hodnotiť, čo bolo dobré, čo bolo zlé, ale vyberiem si jednu stránku ako príklad. Zrušili sme živnostníkov, zčasti zlikvidovali, zčasti pozavierali. Naučili sme ľudí, že každý dostane prácu a to bez ohľadu na to, či bude robiť poriadne, alebo nie aj plácu. A tak sme si mnohí zvykli žiť aj v zmysle hesla"kto nekradne, okráda svoju rodinu," "v socializme sa stále kradne a je z čoho," atď. Zvykli sme si na to, že sme nihilizovaliu prácu inteligencie ako skoro zbytočnej "triedy príživníkov," a tak by sme mohli ďalej. Závody stavali byty, pracovníci ich dostávali "kvázi zadarmo," aj keď v živote nie je nič zadarmo. Ale v mysliach ľudí sa to utvrdilo. A prišiel tzv. kapitalizmus"juhoamerického typu"(ako ja hovorím.) A teraz už mi treba konečne zabočiť k tým titulom. Vieme, ako to bolo so vzdelaním, ak si nemal správny pôvod, nuž dostával si sa k tomu naozaj krivoľakou cestou. A kedže sme v kapitalizme juhoamerického typu pokračovali socialistickou cestou, niekde to muselo vyvrcholiť. A sme pri koreni veci. Nič sa nikdy poriadne nevyšetrilo, polícia, súdy, prokuratúra, ktorá sa zodpovedne riadila pokynmi OV,KV,ÚV KSS, ktorí rozhodovali aj o beztrestnosti, zistili že môže(aj za úplatky?!) vošli sme do týchto koľají.
To, že sa dala demokraticky možnosť vzniku vysokých škôl, urýchlených univerzít(viď urýchlené vybudovanie socializmu) nuž sme začali zneužívať v zmysle získaných skúsenosti a teraz sa to už nedá zastaviť. Je tu jedna možnosť: začať tento náš kapitalizmus budovať od začiatku! A to je nemožné.
Zabudol som celkom na tie tituly: v tomto smere je to naozaj hrozné, počul som, že doktorát niekto dostal aj za demižón vína. Zmeny musí chcieť v prvom rade vládnúca trieda, v tomto prípade je to Smer. Prísne zákony. ale ak by sme preverili vzdelanie napríklad poslancov resp. bývalých poslancov napr. strany Smer. No, "ježišmária?!" Takže vývoj pôjde ako šiel a p. minister bude drístaľ, aj keď spraví dielčie úpravy, nič moc!
A my, čo sme si výšku museli odmakať, budem nadávať, ale naozaj len to. A ešte otázka do pléna, koľko stoviek profesorov , docentov, nositeľov PhD a iných máme a aké sú výsledky "prideľovania?" To keby minister vedel odpovedať, ale mal by. aj keď len na tohto posledného to hodiť nemôžeme.
P.S. Trošku som si potáral, tak ako tí, ktorí si myslia, že sa niečo zmení. Ubezpečujem, že nič.
 

Pekne si to popísal.

Ak by sa na Fígeľovi ukončil proces s falošnými titulmi, tak by sme mali byť vďační. A tak mu treba, aj keď vyzerá, že má na to.
Ak však ide iba o prvoplánovú reakciu Bejby-Kalina, či morálne rozhorčenie prof. Jahnátka s Doc.Rydlom, alebo poníženie štuky vo vzdelaní Moniky, tak opäť iba :"na rohu ulice, vrah o morálce káže".
 


Najčítanejšie na SME Komentáre