SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Všedný deň SNP – 20. septembra 1944 (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

 

Pán Mičev, škoda, že Ste nepísali o 21 septembri. Ten už taký všedný nebol, aspoň nie pre obyvateľov obce Sklené okr. Martin. Ráno tam vtrhli partizánski hrdinovia, pochytali všetkých mužov od 15 do 60 rokov a za dedinou ich zavraždili. Napriek stannému právu sa nikomu z nich nič nestalo, naopak, boli doživotne slávni. Nože skúste, ako riaditeľ múzea SNP, raz napísať článok o tejto príhode.
 

Vďaka.

K+ za trefu.
 

nabehol si si

pretoze K-, kedze islo o rodiny fasistov
 

Dalsi blbec...

...obec Sklene mala obyvatelstvo hlasiace sa k nemeckym predkom, prisli tam v minulosti hlavne nemecki remeselnici a banici a to bol dovod, preco s nimi zatocili. A nie tie bludy, co si tu vygrcal...
 

...

Aspoň vidno, akí boli niektorí partizáni "hrdinovia".

Vadí mi tá jednofarebnosť pohľadu na celé povstanie... :(
 

najväčšími prdinami spomedzi nich

boli ale po vojne tí, čo boli ovešaní kadeakými radmi a vyznamenaniami. Užívajúc si doživotne výhody zákona 255.
Dajte niečo aj o tých, koľkí z nich a kde boli zalezení v čase samotného povstania a koľkí z nich namiesto toho vyplňali prihlášku do strany.
 

V Mníchove si včera pripomenuli SNP

slávnostným odpálením 250 kg US leteckej bomby. Nebol to síce plánovaný event, takže sa ho nezúčastnili ani veľvyslanci okupačných mocností - ZSSR (sorry, Rusko :) USA, UK, a F, ale zato o to pestrejší a hlavne doslova bombastickejší :) Pri strhnutí starého tanečného lokálu - kde sa 50 rokov tancovalo - sa pod jeho podlahou našla nevybuchnutá bomba z WWII. Išlo o takzvaný "Blockbuster" - nie z Holywoodu, ale taký, čo má spozdenené zapalovanie, takže po dopade preletí barákom až do pivnice, tam sa zapichne hlboko do zeme a až po čase exploduje. Pri tom zvalí celý blok barákov naokolo, včítane ulice a priľahlých kanalizácií. Tieto bomby mali nesmierne radi záchranári, keďže niektoré mali také spozdenie, že vybuchli až keď boli záchranné práce v plnom prúde. Ako sa ukzauje, niektoré majú spozdenie až dodnes (len niekedy predvčerom vybuchla podobná bomba vo Viedni - v Dunaji). Ako oslavu SNP je možné tento mníchovský výbuch chápať preto, lebo pyrotechnikom sa nepodarilo bombu zneškodniť, takže museli evakuovať štvrť a odpáliť ju na mieste. Zvukový efekt si tak mohlo užiť celé mesto, ale to ešte nie je koniec. nejakého vtipálka totiž napadalo bombu obložiť 10.000 vrecami piesku a balmi sena - vraj aby sa znížil účinok črepín. Baly sena sa však pri explózii zapálili a tlaková vlna ich porozhadzovala po okolitých strechách. Krovy striech sa tak zapálili tiež, lebo explózia predtým stihla odniesť škridlice, keďže po rozbití všetkých okien v susedstve už nemala čo na práci. Proste bombastická oslava, ako otvorenie olympijských hier - a úplne zadarmo, keďže bombu venovali US daňoví poplatníci a okná, ako aj strechy zase vďační účastníci (nepochybne budú odškodnení - ale ako to tak v demokraciách chodí, tak najskôr o 10-20 rokov, keď už väčšina z nich bude hore brkom).
 

asi ti

analytik unikol ten postatný fakt, že Rusi v- okupační vojaci už nie sú v Nemecku..Gorbi ich stiahol..
 

Bystrické povstanie

Hotová idylka bola v tej Banskej Bystrici podľa článku, až na tie vraždy civilného obyvateľstva povstalcami. Nedávno tu SME písalo, že Nemci nevedia o SNP nič. Sám riaditeľ múzea napísal toto: „Nemci vôbec nevnímajú Slovensko ako krajinu, ktorej národ sa v SNP postavil proti fašizmu. O našom protifašistickom odboji majú nulové vedomosti, o Povstaní ani nehovorím“ hovorí Stanislav Mičev.
http://www.sme.sk/c/6396465/ne...

Nemci, takí puntičkári, ktorí majú všetko podchytené, všetko zaevodované. A nevedia a nepíšu nič o nejakom povstaní. Vlastne nič o tom nepíšu ani západné encyklopédie o II. svetovej vojne (aj to sa tu už niekoľkokrát písalo). Tak vlastne ako to bolo s tou vzburou v Bystrici proti bratislavskej vláde na medzinárodnej úrovni?
 

V tej dobe to nemci

považovali za bezpečnostnú akciu proti zbúrencom a banditom, to neznamená že chcem znevažovať povstanie, ale napr. aj o pôsobení bieloruských partizánov sa hovorí oveľa menej ako o akciách pravidelnej armády
 

Glaserhau

Je treba si uvedomiť, že obyvatelia Skleného boli predovšetkým slovenskí občania a žiadni nacisti. To že sa hlásili k nemeckej národnosti predsa neznamenalo, že sa jednalo o vojnových zločincov, či nepriateľskú silu, alebo dokonca ríšskych nemcov. Tá beštialita bola činom lúpežnej soldatesky, ktorá v tomto regióne molestovala civilistov nielen v Sklenom. Jej vykonavatelia za svoje hrozné činy potrestaní nikdy neboli a v najväčšej spokojnosti dožili svoje životy v komunizme. Častý omyl pri nazeraní na nemeckú menšinu na Slovensku je, že sa vlastne jednalo o politických nemcov, pričom oni boli vlastne slováci, len hovorili nemecky. Svojim viac nez 700 rocnym pobytom na území Slovenska sa koniec koncom možu pochváliť omnoho lepším rodokmeňom, než mnohí iní "slováci".
 

 

O akých fašistov? Boli to slovenskí občania, civilisti, čo nemali s vojnou nič spoločného. Prečo by mal hneď každý kto hovorí po nemecky byť fašista?
 

Chce sa zvracat nad Slovenskom

Tak SNP je akoze velmi dolezite pre obracacov kabatov.
50 tisic Slovakov po boku wehrmachtu bojovalo proti Polsku, proti Rusku.
2,000 Slovakov sluzilo priamo v SS.
Slovensko vyplacalo fuzatemu ujkovi z Nemecka 500 RM za kazdeho obcana Slovenska poslaneho do Nemecka na pracu a do plynu v koncentrakoch.
Arizatori vyplienili majetky zidom, Nemcom, Madarom.
V tom slavnom SNP sa vsetci arizatori, gardisti, ludaci stavali partizanmi a pomahali zase fuzatemu ujkovi z Ruska.
V 1948 sa stali milicionari pri znarodnovani, v 1953 sa stali strazcami pri okradani naroda menou penazi.
V 1968 sa stali demokratmi s ludskou tvarou a v 1989 sa stali podnikatelmi, ktorym sa dari az do dnes.
Ich deti su roztrusene po svete, v zalaroch, drogy, kurvy.
Prepacte, musim sa ist vyzvracat nad tym holubicim narodom.
 

 

si nejaký pozvracaný a hlavne naivný keď si myslíš že cez vojnu a po vojne sa robí všetko demokraticky a j sa strieľa demokraticky.Mne sa zdá že demokrati splňajú všetky kritériá čo si vymenoval a len si prezliekali a prezliekajú kabáty ako sa mení zriadenie a systém v republike.
 

re:Bumbrlíček

Hlúposť sa nedá liečiť?! Čo je zajímavé, že sa tým ešte chváliš! Takže zvracaj sám nad sebou!!! Posdpájať veci krážom - krážok môže len hlupák a ako hovorí Werich: Z blbosti sa nedá vystúpiť žiadnym dekrétom!
P.S. dodatočne, ale predsa len som si prečítal tvoje predchádzajúce príspevky. Obvykle to robím vopred. Ale ani tento raz som sa nemýlil!!!
 

tak čítaj toto ty hlupák....

Ľudia deportovaný za 500 Ríšskych mariek ale neboli vedom deportovaní za smrť. Vtedajšia slov. vláda ich poslielala v domnení na prácu dokonca každého vybavila peniazmi na cestu. Ak by si nebol taký hlúpy tak by som ťa aj ľutoval. Mal by si zažiť asi také niečo, myslím tú dobu aby si pochopil že nie všetko je košer na svete. A hlavne sa začni rozprávať so starými ľudmi ktorý by to mohli pamätať alebo aspon s tými ktorí sú starí a majú informácie od svojich rodičov. Akí ste ľen dnes ľudia úbohý a lenivý. O tejto dobe nemáte páru. Nemáte ani páru o tom aké to bolo ked skončila vojna. Akí boli ľudia štastní že majú vôbec prácu za minimálnu mzdu ale že ŽIJU. Dnes ste iba karikatúru postavičiek plahočiacich sa za čo najvyyším úbohým platom....
 

 

Áno, to je demagogický blud, ktorý periodicky vypúšťajú ľudia, ktorí o danej dobe ani netušia... Ale uznaj, dobre to znie - Slováci Nemcom dobrovoľne vydávali Židov na smrť a dokonca im ešte platili 500 mariek na hlavu. Túto lživú interpretáciu opakovane používali dogmatickí boľševici a po r. 1989 pravdoláskari a zase boľševici s prevráteným kabátom.

Niekedy naozaj žasnem, čo všetko počúvam. Niektorým zjavne nedochádza, v akej zložitej situácii bola vtedajšia vláda. Teraz nemyslím bláznov typu Mach, alebo Tuka (Mach to vraj aj oľutoval http://www.youtube.com/watch?v...), ale hlavne ľudí okolo Tisu, ktorí boli realpolitici a snažili sa čítať Hitlerovu hru...

Inak povedané, keby čisto teoreticky vtedajšie elity pripustili možnosť otvoreného konfliktu s Hitlerom, tak dnes by si tu nepísal, milý BUMBRLICEK.
 

Aká skvelá bola ta vtedajšia slovenská

vláda. Najskôr boli prijaté tieto zvrhlosti
http://www.upn.gov.sk/data/pdf...
http://www.upn.gov.sk/data/pdf...
potom im blahosklonne dovolili zabaliť si zopár krámov na cestu, natlačili ich do dobytčákov a teraz pozor, tí dobráci ich ešte "vybavili peniazmi na cestu". Skutoční ľudomilovia.
A ty nazývaj niekoho hlupákom :-)
 

Skvelé je to, že dnes žiješ

O slovenskej lekárskej komisii, ktorej Nemci zakázali vstup do Auschwitzu niečo nenapíšeš? A o tom, ako potom transporty zastavené? Vtedajšie uvažovanie bolo také, že OK, Nemci chcú našich Židov do vojnovej výroby... Konieckoncov, do ríšskej vojnovej výroby šli tisíce slovenských robotníkov dávno pred nimi... Ale vraždy Židov tu nikto neschvaľoval, tak neklam. Aj keď tu nepochybne existoval katolícky antisemitizmus, ktorého korene siahajú do dedinskej úžery... Vieš, ono to nejde len tak vytrhnúť z kontextu. To môžeme potom napr. ukázať aj toto:

http://www.youtube.com/watch?v...

Ďalšia lož je židovský kódex. Je pravda, že bol na papieri prísnejší ako Norimberské zákony, ale to bola hra pre Nemcov. Už konečne pochop, že počas celej existencie Slovenského štátu sa hrala hra na oklamanie Nemcov a hra o to, aby tie 2 milióny slovenských kusov vojnu PREŽILI. Kódex nikdy nebol okrem nosenia hviezd prísne aplikovaný a opakovane na to do Berlína upozorňoval aj Wisliceny.
 

Čo trepeš šuhajko,

vyvráť mi konkrétnymi faktami niečo, čo som napísal. Dal som linky na konkrétne právne normy ktoré prijala vtedajšia ľudomilná slovenská vláda a opísal som exodus desaťtisícov slovenských občanov. Upotene sa snažíš obhájiť neobhájiteľné,
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre