SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stĺpček Konštantína Čikovského: Zaslúžia si (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Na položenú otázku = áno

Teda:
1. súhlasím, "aby štát tento rok nedal žiadne úľavy investorom"
2. súhlasím, aby "zdanil 19 percentami výsluhové dôchodky policajtov a vojakov"
Teda:
Súhlasím, aby "tak ušetrené peniaze dal na vyššie platy pedagógom".
Myslím, že odpoveď v bode 1. je na zváženie, lebo tých peňazí treba menej.
 

K tej druhej otázke.

Je skutočne zaujímavé, ako závisť zaslepuje ľudí. Každého štve pár tisíc ľudí s výsluhovými dôchodkami, ľudí, ktorí si tie dôchodky vyslúžili v službe tejto krajine, riadne odmakali, nastavovali krk a pokoj svojich rodín, prijali na seba obmedzenia svojich ľudských a občianskych práv. Akoby ale nikoho neštvali milióny pre čvargu, ktorá nikdy nemakal, nikdy makať nebude a a len sa priživuje na tomto boľševickom systéme a ako predmet získania svojej obživy nevidí prácu, ale rodenie detí. Sme však na závistlivom Slovensku, krajine kde masa primitívov si zvolí bandu zlodejov a diletantov. Závidíte slušným ľuďom ich výsluhy, ale príživnícka čvarga vám neprekáža. Veď sú to predsa voliči SMERu za 5 Evri, nie?
 

vysluhaci

Cim si zasluzil vysluhovy dochodok vojak, ktory sa par rokov povaloval na ministerstve obrany? Co nasadzoval? Akurat si mohol oko ceruzou vypichnut, ked zaspal a hlava mu padla na stol.
 

niektorí vedia viac

o tých výsluhových dôchodkoch vojakov a policajtov. Nik im ich neberie, ale isté zdanenie v prípade krízy, je na mieste. Ale to nechajme teraz bokom.
Zamerajme sa na podstatu: výsluhový dôchodok mohol mať v súčasnosti už bývalý vojak, policajt už ako 33 ročný. A to včítane slečien, či sekretárok, ktoré boli vedené ako vojačky, či sekretárky ako policajtky. Ak medzitým aj študovali a nielen jednu školu, môže byť, že medzi nimi sú aj takí, čo nevedia poriadne ani čo je vojenčina a polícia. Poznám prípady, že statný, urastený chalan už je na výsluhovom, a robil na ochrane verejných činiteľov, už má aj vyššie tituly. Z odstupného založil obchodík, ten nesúvisí ani s políciou ani armádou, zamestnal na blízkych a on vypomáha v nejakej SBS-ke.
Je mnoho prípadov, o tom vedia povedal mladší policajti, ako ich buzerujú tí s výsluhami od kamier alebo z kancelárií.
Áno za výkon a drinu patrí výsluha, ale nepatrí to každému, kde je spravodlivosť?
A učitelia nemajú drinu? Musia učiť do veku odchodu do dôchodku, majú mizerné platy a musia učiť aj ako dôchodcovia, aby mnohí vôbec prežili ako dôchodcovia, len mnohí už nemajú nervy na to.
Takže treba trocha sebakritiky a pozrieť aj na iné profesie.
 
Hodnoť

 

Samozrejme súhlas.
Ale v štátnej správe tečú potokmi financie v zlatých padákoch, v obstarávaní, v reklamách štátnych firiem,v neefektívnej byrokracii,....
............
Treba zrátať, koľko úradníkov na jedného učiteťa sa priživuje v rezorte školstva
 
Hodnoť

S tými výsluhovými dôchodkami je problém

A to taký, že sa v podstate jedná o zmluvný vzťah medzi bývalým vojakom (policajtom) a štátom, kde sa jedna strana zaviazala po istú dobu vykonávať prácu v prospech druhého, pričom tento ho bude platiť tak, ako sa zaviazal v danej dobe. Vojak si svoju časť zmluvy splnil a teraz by si druhá strana nemala plniť svoje povinnosti zo zmluvy? To mi príde čudné (protiprávne?). Netvrdím, že boli výsluhy nastavené správne, ale boli nastavené takto.
 

 

Zmluvny vztah to asi nebude, vysluhove dochodky boli stanovene zakonom, tento zakon je mozne zmenit, tak isto, ako stale menia zakon o sporeni v II. pilieri, kde okradli polovicu sporitelov
 

pracovná zmluva to bola

a riadila sa podľa vtedy platného zákona. Iste, každý zákon je možné meniť, ale záväzky by sa meniť nemali. Rovnako by sa mohli 19%-ami zdaniť aj bežné dôchodky.
Ale uviedol si zlý príklad. Zákon o zmene II. piliera má úplne opačný efekt. Na peniaze ti nesiaha, naopak štát sa zaväzuje platiť viac väčšiemu počtu ľudí (je to bublina a hlúposť), ale na individuálne práva, pohľadávky ani na majetok sa nesiaha (zatiaľ).
 
Hodnoť

Zrazu pravicovému

denníku SMe akosi záleží na platoch obyčajných zamestnancov, ako sú učitelia !!!!!!

Len som zvedavý, že čo by boli vypisovali, keby boli učitelia prišli s tým štrajkom pred rokom, za zlepenej vlády !!!!!!

To by bolo článkov o tom, ako na to teraz nemáme a všetci sa musíme uskromňovať, atď. !!!!!!!

Samozrejme, že tí učitelia majú neprimerane nízke mzdy, ale okrem podnikateľskej a mafiánskej ( čo je často totožné )sféry, je 90 % percent občanov platovo vysoko podhodnotených !!!!!!

Dobre sa tu majú iba zlodeji, vydriduchovia, mafiáni a všetci ich verní lokaji, včítane novinárov a politikov !!!!!!
 

Ako riešia KRÍZU

na Islande, to sa nedozvieme?
"Keď odvedenú prácu porovnávame s odmenou, tak musíme priznať, že určite nemáme takých dobrých novinárov, ako dobre ich platíme."!!! Samozrejme hodnotenie "MÍNUS".
 

všetko je ináč ,

trepeš hlúposti a sú od veci, lebo podstata je o inom. Nik v tejto spoločnosti nie je patrične ohodnotený. Jedni majú toho toľko, že s je treba diviť, kde je hranica hrabivosti a druhí na to kukajú a mlčia, lebo - "na ulici čaká takmer 20% nezamestnaných" a tí dokážu zapchať ústa aj tej nejmyšlienke o zlepšení ohodnotenia práce!
 

Prečítaj si

čo som písal a zistíš , že je to rovnaké, ako píšeš !!!!!!
 
Hodnoť

A pán Čikovský !

Tú "skúšku správnosti" Vám poradil Fico či Čaplovič ???????????????????? Pretože takúto skúšku správnosti mohli len títo dvaja vymyslieť..............A mimochodom. Ak nevedia kde zobrať peniaze - tak prečo sa tam tlačili, nikto ich nenútil..................... Takže p.Fico a aj Čaplovič - len pekne - krásne hľadajte. Veď sa hovorí kto hľadá , nájde.Možno by som aj vedel poradiť, ale kedže mne neplatíte /na to máte onakvejších poradcov/,tak žiadne poradenie nebude................. A budem čakať ešte na jeden objav.Kedy sa zobudí p.Fico a povie, že toto zorganizovali opozičné strany, aby hádzali polená pod nohy jeho vláde.............
 

inzinier132 - ovi,

ale tie požiadavky nemajú len štátni zamestnanci, ale celá spoločnosť!!!!!! Lenže, dobre sa kričí, dobre štrajkuje, keď si je človek istý , že sa prakticky nič nemôže stať. Skúste to v súkromných firmách - do 24 hodín si môžete spakovať švestky a ..... na ulici máme 20% nezamestntných, takže asi tak, vážení štátni štrjakujúci!
 


Najčítanejšie na SME Komentáre