SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stalo sa, čo sa malo stať (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Odkazovať páežovi, čo má robiť, je

riadna drzosť.
 

Carnogursky na Hrad

Jan Carnogursky je format, ktory by si zasluzil byt prezidentom SR. Carnogurskeho pohlad na Rusko je v horizonte dekad vyvazenejsi ako ten dnesy -situacny. Podobne Carnogursky bol najvacsim politickym odporcom Meciara, preto si mohol dovolit to gesto, Carnogursky sedel za Husaka, preto si aj tu mohol dovolit take gesto. Carnogursky pisal doktorsku pracu o pravnom kodexe Slovenskeho statu, a nikto tak dorazne uz za sociku neodsudil jeho antidemokraticku povahu. Jeho zosnuly otec Pavol Čarnogurský bol za Slovenského štátu poslancom Slovenského snemu a podobne ako Eszterházy nehlasoval za Židovský kódex: "Slovenský historik Ján Mitáč píše vo svojom článku v Historickej revui č. 3/12[1], že nebol ani jediným, hlasovania sa zdržali niekoľkí poslanci združení okolo Pavla Čarnogurského. Pretože v slovenskom Sneme sa hlasovalo aklamačne bez možnosti vyjadriť iné stanovisko než "ÁNO"..." deň po hlasovaní navštívil predsedu Snemu Dr. Martina Sokola a svoj postoj odôvodnil slovami: http://sk.wikipedia.org/wiki/J...
Podporu ku kandidature ma okrem krestanov aj od od liberalov.
 

 

ale od nás nemá podporu
 
Hodnoť

"Čarnogurského zlatý padák"

"Čarnogurského kancelária dostala 1,6 milióna eur.
300 eur/hod. fakturujú špičkové medzinárodné právnické firmy, ktoré pracujú pre veľké komerčné nadnárodné spoločnosti, riešia kauzy v cudzích jazykoch, resp. otázky týkajúce sa viacerých právnych poriadkov. To nie je prípad Trnavskej arcidiecézy. Pri tejto sadzbe je za 200 pracovných hodín v mesiaci honorár 60 tisíc eur. Za 5 mesiacov práce 300 tisíc. Čarnogurského firma dostala bez práce odstupné v sume prevyšujúcej honorár za 2 roky takto platenej práce."
http://www.postoy.sk/node/3786

Ján Čarnogurský chce byť silou mocou prezidentom za nejaké zásluhy a píše si tu históriu,
zrejme už do školských dejepisov.
Je všeobecne známe, že majetku si jeho rodina nahrabala viac než dosť,
tak jeden prezidentský dôchodok snáď k prežitu nepotrebuje.
Alebo je taký "narcis", že potrebuje "visieť" na každej stene?
Alebo sa mu páči predstava "štátneho pohrebu"?
Lebo občanom nemá čo ponúknuť , iba ak "Kadidlo a Naftalín".
Doteraz sa na tomto štáte akurát perfektne priživil. No je jasné, o čo mu ide,
s kým, načo, prečo a začo.

"Cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami."
On tomu Peklu, ktoré spolu s KDH sám celé roky vyrába, chce prezidentovať
a keby tie dobré úmysly nejaké mal a praktizoval, inak by to tu vyzeralo.
 
Hodnoť

Stalo sa, čo poniektorí chceli

Komunizmus bol nepriateľom veľkej časti občanov Československa.
Kedy bol komunizmus porazený? A je už porazený dnes?
Pre mnohých z nás hlavnou štátoprávnou otázkou bola zmena totalitného režimu na demokraciu. Pre niektorých hlavnou otázkou sa stali nacionálne problémy.
Vyčítať VPN provinčnosť od vás, pán Čarnogurský je viac ako faloš. Vy ste dali prednosť slovenskej vláde pred federálnou, pravda vtedy, keď ste potrebné materiály tam zlikvidovali.
...............
Ale štátoprávna otázka sa na Slovensku objavila veľmi skoro a nebolo ju vôbec treba prebúdzať. Ale, ale, však ste ju s vašim otcom už prebúdzali v decembri r. 1989. A ako píšete ďalej, čo tie letáčiky a zahraničné časopisy, ktoré vyzývali, vládnime si sami??? To bolo prebúdzanie, rsp. nacionalistická propaganda, zobudila by i mŕtveho.
...............
Po revolúcii sa postupne ukazovalo, že nový český establishment nepozná slovenský problém. Nepoznala som ani ja, a so mnou množstvo vzdelaných a osvietených Slovákov, ktorí chceli budovať DEMOKRACIU bez nacionalistických vášní, bez zneužívania národného cítenia.
...............
Iste štát nie je fetiš, ale na území, kde chceme nastoliť vládu zákona a demokraciu neviem načo potrebujeme dva štátne aparáty? Chceli sme a chceme to isté....
Chyba je v tom, že štátne aparáty namiesto vykonávania „vlády zákona“, vykonávali a dodnes vykonávajú vládu korupcie a mafií a to celkom určite práve i v dôsledku nevyporiadania sa s komunizmom.
..............
KDH nemohlo byť lídrom, jednoducho nemalo na to podporu!
"Osobitným problémom ponovembrového Slovenska bolo dedičstvo slovenského štátu z rokov 1939 – 1945. Každý slovenský pohyb smerom k samostatnosti okamžite vyvolával vo svete asociácie s týmto dedičstvom, ktoré dopadalo najmä na KDH." Treba povedať, že právom.
Napriek tomu ste boli jeden z ideologických lídrov rozbitia republiky.
 
Hodnoť

Čarnogurský

na prezidenta nemá, nemá ani zahraničné kontakty. On bol iniciátorom rozbitia republiky, Mečiar s Klausom len vykonávatelia. A aký bol disident, keď právo vyštudoval na Karlovej univerzite v Prahe, kde ani vynika-júci českí študenti sa nedostali !!!
 

 

Ale je rusofil a to je jeho pred(ZAD)nosť :(
 


Najčítanejšie na SME Komentáre