SME
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Za segregáciu Rómov musí byť súdený štát (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Súd v tomto prípade rozhodol spravodlivo

píše sa v texte. Gratulujem. Pocit, že nejaký súd rozhodol spravodlivo som na Slovensku nemal už dávno, ak vôbec. Skôr by sme mohli povedať, že súd rozhodol podľa platných zákonov. Aj ked ani tým nie som si istý, ale neznie to tak sprosto ako "spravodlivo".
Nuž pozrime sa o čom rozhodol súd nie de jure, ale de facto .
Súd rozhodol, že žiaci z normálne fungujúcich rodín musia byť vystavení priamemu riziku zavšivenia, infekcie, okrádania, šikanovania a znižovania kvality výučby. Hodnotiť toto ako spravodlivé môže naozaj len cigánsky aktivista. Potom, čo sa cigánskym aktivistom toto podarilo vysúdiť sa môžu čudovať názoru obyvateľstva na ich prácu, a na cigánov, ktorým akože pomáhajú.
Jediné čo sa reálne dosiahlo bude cestovanie bielych detí do veďlajšej obce. Za túto komplikáciu pri školskej dochádzke budú cigánskym aktivistom trvale vďační.....
Naďalej môžete pokračovať v tejto záslužnej činnosti v zbližovaní cigánov a (zatiaľ) majority.
Naďalej hrajte ukrivdených, pobúrených a prekvapených.
 
Hodnoť

 

máme kopec sociálnych inžinierov, čo vedia najlepšie čo človek potrebuje. Pravda je, že plebs si za to môže sama, pretože volí socanov a tu to má - sociálne cítenie v praxi. BA je v klidku, tam niet ciganov
 
Hodnoť

Mám takú "vrtáckú" otázku.

Dopredu upozorňujem - neberte ma úplne vážne.
Keď sa stane to čo tu niektorí predpovedajú - že teda gadžovia prehlásia svoje deti do škôl v susedných dedinách,kde rómske deti nie sú v prevahe - nemožno toto posudzovať ako otvorenú diskrimináciu či segregáciu ? Podľa mňa rovnaký čin by a mal rovnako posudzovať a ak škola bola stíhaná za to,že delila deti na rómske a nerómske - či skôr neprispôsobivé , tak potom aj rodičia za to ,že svoje deti umele či účelovo oddelili od rómskych /neprispôsobivých/,čo je otvorené segregácia by mali byť podobne stíhaný................Teda súd by mal rozhodnúť,že rodičia musia svoje deti vrátiť do tejto školy.............. Ale to by bolo obmedzovanie osobných slobôd . A bolo či nebolo by potom obmedzovaním osobných slobôd ak by rodičia detí povedali,že nechajú svoje deti v pôvodnej škole ,ale za podmienky,že pre ne škola vytvorí osobitnú triedu ????????????????
 
Hodnoť

Pytam sa

nepoznam podrobne ani situaciu v tej skole, ani rozhodnutie sudu.
Ale nemozem uverit, ze v manageri tej skoly by boli taki hlupi, ze by segregovali ziakov do roznych tried "na základe ich etnickej príslušnosti", ako pise autor.

Ak to robili naozaj pre etnicku prislusnost, tak je rozhodnutie sudu spravne.
(A riaditel tej skoly je hlupak.)
Ak to rozdelenie do tried bolo na zaklade studijnych vysledkov (prospechu), tak je rozhodnutie zle.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre