SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Rusku oprášili Stalinovo mesto. Masový vrah pomôže Putinovi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Nezmysel

Každý, kto sa dopracuje k vlastnému mestu, bezpochyby má na rukách aspoň trocha krvi. Zato netreba mestám dávať mená ľudí.

Dobre, že zrušili Stalingrad, aj keď to dobre znelo, keď po vojne na futbalových zápasoch na nemeckých futbalistov vykrikovali "Myslite na Stalingrad!". Teraz zrušme Washington.
 
Hodnoť

 

všetko dnes zvalíme na Stalina, na bandu "vyvolených" hrdlorezov od Leniana cez Trockého až po Beriju treba zabudnúť a kto by nechcel, tak ten je antisemita
 

 

ale veď Berija bola Stalinova páka, tak kam ho to chceš upratať? :)
http://youtu.be/6JG9_8dzaZo?t=...
 

 

Preboha vieš o čom píšeš, nie som antisemita, ale ak by si si zobral nezávilé historické zdroje, tak by si mal vedieť, že ruskú revolúciu, a nie len ju riadili bohatí židia, zober si ako fakt, kto bol a kto nebol za vlády najväčšieho vraha v historii ľudstva / hoc keď som sa bavil na túto tému, tak Rusi, ako aj Ukrajinci, považujú za väčšieho zločinca a vraha Lenina/ , boli to ždia- Trockij, Zinoviev, Kamenev ap. a už nehovorím o rôznych komisároch ap. , ktorí boli v pozadí a hnali obyčajných ľudí na istú smrť, chápem, že možno bez týchto represívnyvh opatrení by Stalin vojnu nevyhral, a možno by ľudstvo prehralo, ale fakta sú len fakta, a nešpekulujem nad nimi, na to majú odborné právo historici.
 

 

veď presne tak som to myslel ako píšeš,len ja som to písal ironicky..inverzne
 
Hodnoť

Masovych vrahov bolo

v tom obdobi plno, vratane Winstona Churchilla (2.5 milionov obeti iba v Indii) ci Harryho Trumana (150,000 obeti za jeden den vrhnutim Atomovej bomby).
 

Tiež sa nezdá, že by si ty bol

jedinou obeťou Roberta Fica.
 

maďarónik,

pozor aby ti Fico nevyskočil zo skrine a "nepokúsal" ťa do krku.
 

 

Ale, no tak. chapem, ze pre zaritych komunistov bude Stalin cisty, ako lalia. Ale nikto, este raz NIKTO, nezabil viac Rusov, ako Stalin. Komunisti maju masochisticku uchilku zabijat vlastnych ludi a v tomto sa im
nik nevyrovna.
 
Hodnoť

Film Stalingrad

turiska

Radšej pieseň Stalingrad:
http://www.youtube.com/watch?v...
 

 

najlepsi film o 2. sv. vojne aky som videl
 
Hodnoť

"...ktorý ňou môže prekryť správu

o najhorších politických represiách od rozpadu Sovietskeho zväzu."

Ktoré sú to, tie "najhoršie politické represie"?
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

EURO-AZIA

prave tieto rehabilitacne snahy potvrdzuju, ze Rusko nie je normalnou krajinou a dlho ani nebude, a uz vonkoncom nie krajinou hodnou obdivu (ako to predvadza vela tupcov na slovensku vratane Carnogura). Je prejavom znacnej civilizacnej zaostalosti glorifikovat v takom hojnom pocte grazla z cudziny, co ma na svedovi viac zabitych Rusov ako Tatarske hordy. Ja si neviem predstavit, ze by sme napr. na slovensku glorifikovali nejakeho Osmanskeho dobyvatela, co tu kosil obyvatelstvo - by sa na nas divali ako na blaznov. A Rusi si ho veselo oslavuju, premenuvaju mesto po nom, a ako bonus si este nechaju tu hnusnu mumiu Lenina na hlavnom namesti.
A pre blbcov oslavujucich jeho vitazstvo vo vojne - CCCP vyhralo nie vdaka stalinovi, ale NAPRIEK nemu. Lebo on robil vsetko pre to, aby to mali vo vojne tazsie - ignoroval spravy spionov, kynozil generalov, ma na svedomi extremne pocty padlych sovietskych vojakov kvoli zlej strategii (staci si porovnat pocty obeti nemcov a rusov).
 
Hodnoť

Protiruskému charakteru článku sa

nemožno čudovať vzhľadom k tomu že Petit Press vlastní nemecká mediálna skupina vlastniaca medzi iným aj mladú frontu dnes v Čechách.
Predne čo je to najväčší masový vrah. Zrejme to nemôže byť hodnotené od abslútneho počtu obetí ale vzhľadom k veľkosti populácie a dobe kedy pôsobil. A medzi masových vrahov by sme potom kľudne mohli zaradiť predstaviteľov inkvizície, europských kolonizátorov a otrokárov, Napoleóna ale aj amerických vyvražďovateľov indiánov v USA . Alebo taký hladomor. Čo tak si pripomenúť veľký hladomor v Irsku v r.1845-1849 kedy zomrelo okolo 1milión írov a 2 milióny sa ich pred hladom vysťahovalo alebo také hladomory v Indii, počas jedného takého hladomoru v niektorých častiach Indie boli v Dillí nejaké oslavy královnej Viktórie na ktoré bolo pozvaných 5000 indických radžov, boháčov, britských vysokých úradníkov.. A čo taký belgický král Leopold ktorý mal ako osobné vlastníctvo obrovské územie v Afrike-Kongo a tam sa diali hrozné veci..Aamerická občianska vojna bola prvá moderná vojna s taktikou spálenej zeme , nezmyselnými masovými útokmi, záškodníckou vojnou v tyle nepriateľa, atď. Alebo takí osloboditelia z USA ktorí pri "oslobodzovaní" (takom že z Filipín urobili vlastnú kolóniu) Filipín zabili temer milión filipíncov..A čo tak nedávno vyvraždenie cca 1milión ľavičiarov a prívržencov "otca vlasti" prezidenta Sukarna vojakmi generála Suharta a muslimskými bojovkami...ale späť k Stalinovi.
Iste, jeho čiastky mu nemožno odpustiť ale otázkou je čo by sa stalo keby nemal absolútnu moc v štáte počas vpádu Hitlera, či by generalita (ako Tuchačevskij, ktorí mal zo Stalinom spory) alebo opozícia v strane nepodľahla pokušeniu podriadiť sa Hitlerovi. Stalin iste nebol vojenský génius alebo bol schopný manažér ktorý dokázal "vyžmýkať" rezervy keď to bolo treba (to úznával aj Žukov) a voči Hitlerovi mal navrch v tom že v kritických okamžikoch dokázal počúvať rady svojích generálov a bol schopný vo vnútri štátu takticky manévrovať (napr cirkev, židia, spolupráca zo Západom) čo sa o Hitlerovi nedá povedať. Samozrejme zdrojom víťazstva je vždy národ ale to bolo pozadím aj iných víťazstiev v dejinách, napr. aj Napoleónových . Stalin jednoducho bol vedúcim činiteľom štátu ktorý porazil Hitlera a "vziať" mu to, to je ako vziať víťazstvá Alexandrovi Veľkému,Ceasarovi, Augustovi, Džingischánovi, Napoleónovi, atď. atď..potom už môžeme kludne meditovať nad tým čo by sa stalo keby bol Pompeius vyhral nad Ceasarom a lebo Antonius cisára Augusta..
 

 

Ďakujem, bol to vľmi kvalitnýý komentár, krátky, ale výstižný a plne s vami súhlasím.
 

súhlas

Nič iné sa nedá napísať ako ÁNO, súhlas s Vaším príspevkom.
 
Hodnoť

Na tomto článku musím oceniť "až" jednu

vec. V dvoch odstavcoch - "argumentom nostalgikov" a "obratu vo vojne" si autor aspoň dal záležať a splodil niečo čitateľné. Lenže zbytok je obyčajný blud a nič viac! Proste jeden veľký odpad, ktorý len dehonestuje novinársku prácu. Nenávistný postoj SME k Rusku je už chorý, trápny a niektoré články o Rusku dostávajú až grotesknú podobu. Za tieto výplody by sa nemusela hanbiť ani Goebbelsova propaganda a tá sa činila až až. Autor tu na spája hrušky s jablkami, porovnáva neporovnateľné a čo je najdôležitejšie ukazuje nám svoju odbornú negramotnosť, historickú neznalosť a dôvod prečo to robia. Autorove argumenty sú chabé, trápne a lacné. Rusko si nepripomína Stalina, Rusko si pripomína Stalingradskú bitku a to je veľký rozdiel.
Autor nech si zapamätá jednu vec. Stalingradská bitka sa radí medzí najväčšie, najdôležitejšie a je najkrvavejšou bitkou histórie. Ruský národ má právo a hlavne povinnosť si pripomínať ľudí, ktorí tam bojovali, boli zranení alebo padli. Oni sa obetovali pre svoju krajinu a za svojich krajanov aby mohli žiť, aby mohli mať budúcnosť. A za toto by im ďalšie generácie mali vzdávať hold. A to isté platí aj o nás Slovákoch. Každý by si mal pripomínať SNP, lebo SNP pretvorilo porazený národ čo musel ťahať s Nemeckom na národ, ktorý sa zaradil medzi víťazné štáty 2. sv. vojny. A toto by si mal autor a jemu podobní dobre zapamätať!
 

 

Článok je obraz úbohosti autora. batman 82 má absolútnu pravdu.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre