SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

A čo vláda robila minulý rok? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Minulý rok sa historicky dvíhali dane a odvody, znepružňoval sa trh práce a podnikateľom sa hádzali ďalšie polená pod nohy. Tento rok sa súdruhovia budú diviť, že k nám nikto nepríde investovať a že nezamestnanosť pôjde nad 15 %. Riešiť sa to bude pravdepodobne kupovaním investorov stimulmi, aby aspoň neodchádzali, keď už tu nemajú prečo chodiť noví.
Je úsmevné, že dvíhanie daní niekto označuje za "konsolidáciu" a politickú korupciu za "podporu hospodárskeho rastu". Newspeak.
 

babs

môžem sa pod tvoj komentár podpísať aj ja? :)
 

Zvlaštne

Na Slovensko by malo vzniknuť 4800 pracovných miest, ktoré môže priniesť dokopy 22 investícií. Ide preodvšetkym o pracovne miesta ktore vzniknu na strednom a vychodnom Slovensku!
 

Keď píšeš A napíš aj B

a doplň informáciu aj o údaj, aké desiatky miliónov vo forme stimulov to bude stáť. Lebo tam kde si to čítal bol aj tento údaj.
 

 

S výstavbou diaľnic nech je to na pravej miere. Koľko km diaľnic postavil Figeľ? Nie koľko odovzdal, koľko postavil. Hovoriť o lacných diaľniciach a ušetrených peniazoch mu ide rovnako dobre, ako Žitňanskej o súdnictve. Ani jeden z nich nespravil kroky, smerujúce k realizácii.
 

O čom ???

My o voze ty o koze. Ktože tu spomína diaľnice ??? A čo sa týka Figela, môže keď aj lepiť sáčky v Ilave. Ale keby bolo Slovensko právny štát, Fizzo je tam ešte pred ním...
 

nezamestnanosť pôjde nad 15 % lebo ajvEU

povedal Fizzo. A ľudia mu to žerú
ked bola vlani pred voľbami akože vysoká (ale nižšia než dnes) mohla za to Radičová
A ľudia mu to žerú, lebo Fizzo
 

 

Ak je naša konomka postavena na 85% exporte do zahraničia, tak čo ine ovplyvnuje zamestnanosť, ak nie dopyt po našich vyrobkoch? Ak je recesia u našich odberatelov tak je aj u nas. Bez ohľadu či je tu Fico, Radičova, alebo Dzurinda.
 

tak potom Fizzo

prečo nebol takto "múdry" pred voľbami a navážal sa do Radičovej?
lebo ako vieme kríza (teda celosvetová) tu nie je od marca 2012
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Ake 3 dni ?

Veď Fizzo tu za posledných 6 rokov okrem jednej krátkej vpodstate ročnej epizódky vládne už zhruba 5 rokov. Za stav aký tu momentálne je Fizzo zodpovedný výraznou mierou. A že to tu do roka - dvoch skrachuje bude len a len jeho zásluha.
 

re:autor22

ty si to pochopil tak, ako si chcel. Čo robil ficko predchádzajúce volebné obdobie? To vieš určite aj ty, že tu ficko vládne druhé volebné obdobie s prestávkou 1,5 roka čo sa Radičovej vláda snažila dať trochu do poriadku ten bordel, ktorý tu ficko zanechal. On vyhlasoval, že na Slovensku nie je kríza a rozdával a rozdával. A teraz rozdáva ďalej. Rozbehnutie zabrzdenej výstavby dialnic - to čo tým myslíš? Že ficko musí dohnať tie predražené dialnice, lebo jeho sponzorom niekto siahol na marže? Jediné čo fica a jeho bandu zaujíma je ako čo najviac sa odvďačiť svojim sponzorom a naplniť aj svoje vrecká. V koľkých firmách to figuruje pani Ficková?
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Ty si sa aspoň

dievčenské meno bývalej premiérky naučil - aj to je prínos, môžeš si aspoň virtuálne zakopať do bývalej političky a ženy. Mládež naša, smerácka, inteligentná.
 
Hodnoť

P- Čikovský, rast hľadáte na nesprávnych

miestach. Podnikateľské aktivity sponzorov a mecenášov Smeru-SD v minulom roku utešene rástli.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

keď Fico včera

pred televíznou kamerou v súvislosti s rastúcou nezamestnanosťou ako veľký rétor kládol otázky kto predal Východoslovenské železiarne Američanom a kto bude vinný ak zo Slovenska teraz odídu, a v Košiciach zostanú tisícky nezamestnaných, čo len trochu rozmýšľajúcemu človeku ako prvé asi napadlo, či je tento politik vôbec v poriadku...

Veď - koľko času uplynulo odvtedy, čo Mečiar slovenskej kapitálotvornej vrstve doslova venoval najväčšie slovenské podniky ?
Koľko času potrebovali "slovenskí kapitalisti", aby mnohé z týchto podnikov vytunelovali, alebo predali zahraničným záujemcom a nabalili sa na niekoľko generácií dopredu ?
A konkrétne - v akomže stave boli železiarne, keď z nich vyrazili Rezešovcov s ich kindermanažmentom ?

A len naokraj - ako dlho vládol pán Fico so svojím koaličným partnerom Mečiarom, keď už si nepamätá ani takéto "míľniky" gazdovania na Slovensku ?

A nakoniec to najpodstatnejšie - ako môže človek s tak krátkou pamäťou vôbec riadiť štát ?
 


Najčítanejšie na SME Komentáre