SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Spoločné problémy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Všetko so všetkým súvisí

V Pekingu motýľ zatrepe krídlami a na Islande sa strhne búrka. Zároveň na Slovensku si vyšlapneme za Malinku, odtrhneme od detí a ideme skúmať, ako sa cítila pred 5 rokmi.

Vie niekto z nás, v akej kondícii bol pred 5 rokmi? Na to si spomenie len fico, lebo vtedy si menil slípy na švechate.
 

 

Pochybnosti o súdržnosti pravice vzišli z minulých volieb čo sa prejavilo pádom vlády. Darmo bude Zajac s Osuským tvrdiť niečo iné. Im je Slovensko ukradnuté. Čo sa týka Mlainovej, názor, že si protimaďarský útok vymyslela nezastával len Fico, ale väčšina politického spektra, o verejnosti nehovoriac. Osobne Malinovej neverím, ale je to len môj názor, neviem úplné podrobnosti prípadu aké vedia len vyšetrovatelia, prokurátor a súd. Čo sa Čentéša týka, nič nebránilo vtedajšej koalícii zvoliť ho štandardne, demokraticky bez škandálov, alebo na to by nemali dostatok hlasov?
 

 

Počúval som debatu pred pádom Radičovej vlády a bolo mi špatne, ako starí chlapi z OKS vykladali, že nutne musia hlasovať proti Radičovej.

Dobré na tom bolo iba to, že už nikoho nenapadne nosiť na chrbte do parlamentu politických dobrodruhov a idiotov ako OKS či Matoviča s jeho pricmrndávačmi.

S malinkou je to tiež jasné. Odlepila sa jej chuderke známka, hahaha. Lenže vtedy to naši šerloci mali vyšetriť a urobiť tomu krátky koniec, nie teraz po 5 rokoch ťahať malinku do blázninca.

A čo sa týka čentéša, ja som o tom prečítal asi viac ako ty. Preto ti môžem odpovedať, prečo ho nezvolili jednoducho a bez škandálov. Preto, lebo čentéša chcela Radičová, ale Dzurinda chcel, aby ostal Trnka.

Trnka je spoľahlivý v zametaní politických káuz. Preto zázračne prišiel od poslanca SDKU návrh na kandidatúru Trnku a preto za Trnku hlasovali viacerí poslanci SDKU, hoci sľubovali hlasovať za čentéša. Dzurindovi však táto intriga nevyšla.
 

 

Suhlasim s Vašim príspevkom, ale k tej malinvej - ved to ťahaju 5 rokov len média. Prokuratúra predsa spis už uzavrela a vyšetrovanie je pravoplatne skončene s tým že skutok sa nestal.
 

 

To je pravda. Kauzu naťahujú len politici. Niektorým sa hodí takáto maďarská kartička.

Na druhej strane je tu malinka už ako matka dvoch detí. Treba jej už dať pokoj. Nakoniec jej Brusel prisúdi odškodné za trvalé prenasledovanie.

Polícii neverí natoľko, že radšej sama prilepila odpadnutú známku. Ae nechystá sa prchnúť zo Slovenska, hoci ju tu vraj zbili, lebo hovorila po maďarsky.

BTW, keby sme mali biť všetkých, čo hovoria po maďarsky, dokážete si predstaviť ten masaker?
 

Veľa o tom nevieš.

Otvorený je iný spis.
 

 

Taký príspevok je k ničomu. Zarýpanie do diskutujúceho sa tu neoceňuje. Mal si napísať aspoň vetu o tom, čo za spis je otvorený.
 

O krivej výpovedi.

To, čo bolo ukončené, že skutok sa nestal, bolo o bitke.
Ale ja som reagoval na roky balboa.
 

OK, ale príspevok som prečítal

aj ja. Keď malinku chcú stíhať za krivú výpoveď, už mala byť doma z basy, resp. mala rozchodiť podmienku. Trestné stíhanie musí prebehnúť za primeraný čas.

Čo zisťovali na krivej výpovedi 5 rokov? A čo chcú zistiť, že ju teraz idú zatvoriť do blázninca?

Fico by celý ten cirkus mal ukončiť. Uvedomujeme si vôbec, aký ohlas to bud mať vo svete? Matku dvoch detí vytrhneme z rodiny a ideme jej skúmať duševný stav spred piatich rokov. Absurdné.
 

Alep po tretie:

Mala byť zbavená obvinenia za tie roky. Či také neberieš?
 

* Alebo...

,
 

Mali jej vtedy hodiť na krk

obvinenie z krivého svedectva, keď na to prišli. Veď stovky policajtov hladali holohlavcov, ktorí ju mali zbiť. Preháňať toľko policajtov, to by naštvalo aj väčších dobrákov ako fico či kaliňák.

Mali ju pohnať pred súd pred 5 rokmi a už by sme to mali za sebou. Teraz radšej nech sa na ňu vykašlú.
 

 

... ten čas možno upresniť na deň, keď sa jej obhajby vzdal ten maďarský poslanec. S veľkým rachotom vytiahol na jej obhajobu a rachotil by dodnes, keby malinku skutočne zmastili za maďarčinu.

Lenže za pár dní s hrôzou zitil, do čoho stúpil. Ešte aj jej meno poplietol - Malina Hedvigová, hahaha, a to pred novinármi. Zrejme si predtým na záhode búchal hlavu o stenu, že sa mu to tak poplietlo.
 

Máš pocit, že to

bolo k veci? Veď to bolo off topic aj voči tvojmu vlastnému príspevku, nieto k mojej odpovedi.
 

 

Asi sa musím hlboko ospravedlniť, že som sa tu napchal. Takže sorry.
 

 

Nuž, stačilo pred rokom a pol nevydierať sa, nekrižikovať, nekruškovať, nekupovať hlasy, neskratovať, nesťahovať kandidaturu, nemeniť volbu z tajnej na verejnu a ńaopak, pokusiť sa o dohodu na spoločnom kandidátovy s opoziciou a dens už sme mohli mať noveho GP davno vymenovaného.

Teraz už možno len čakať dokedy Ustavny sud rozhodne o predbežno opatrení a potom pristúpiť k volbe nového geenrláneho prokurátora, kedže pri čentéšovy prezident využil svoju ústavnu právomoc a nevymenoval ho.
 

Stačilo by,

keby si sa naučil pravopis a hneď by si bol o kúsok dôveryhodnejší.
 

 

Kolega Feďo, pravopis sa preceňuje. Na fóre určite. Preto by si sa mal zdržať takýcho poznámok.
 

Ja by som povedala,

že je to opačne - pravopis sa podceňuje.
 

 

Ja dávam prednosť spontánnej myšlienke.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre