SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nepotrebujeme návrat do minulosti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

:) K+
 
Hodnoť

K+

Dobrý článok, a vôbec. Je dobré keď sa k problémom vyjadrujú ľudia, ktorí niečo vedia lebo niečo prežili. Keď človek číta ich názory nemá pocit, že ide o mlátenie prázdnej slamy alebo o účelové tvrdenia.
 
Hodnoť

eurovizia?

S clankom samozrejme suhlasim, akurat ta zmienka o eurovizii ako dokaze nizsej kvality slovenskej hudby mi pride ako ulet. To akoze na eurovizii vyhrava kvalita, hej?
 
Hodnoť

Sedi zaba na prameni

http://www.youtube.com/watch?v...

Toto by mali hrat cele dni. Alebo soundtrack k Fontane pre Zuzanu 2 :D
 
Hodnoť

 

RE: "V 60. rokoch minulého storočia sme u nás mali kvóty na hudbu. Šesťdesiat percent muselo byť domácej, tridsať socialistickej a desať inej zahraničnej. Experiment sa neosvedčil."
- Experiment, keď sa vysiela dokola 10% tej istej našej a 90% pochybnej zahraničnej sa osvedčil ?

RE: "Sedemdesiate, osemdesiate a začiatky deväťdesiatych rokov boli najkvalitnejším obdobím éry slovenskej populárnej hudby. V tom čase sa dlhohrajúce zvukové nosiče, aj napriek cenzúre, predávali v desať- a dokonca niektoré v státisícových nákladoch."

- V sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch boli takisto kvóty špeciálne na západnú hudbu. Bola kontrola tvorby hudby a vysielania hudby. Ale naša (aj česká) hudba mali úroveň. Skladby a interprétov z tejto doby pozná aj mladá generácia a ich koncerty a TV programy majú dodnes úspech.

Prečo naše rádiá ignorujú umelecky vysoko hodnotnú tvorbu našich/českých interprétov 70-tych a 80-tych rokov ostáva pre mňa absolútnou záhadou.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre