SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Moje menšiny (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Keď ľudia zle počujú a zle chápu !

Tie Ficove výhovorky o tom, že on v tých rečiach o menšinách vychádzal z konkrétneho prípadu, "o ktorom predsa v médiách nebude klebetiť" a preto ich nemožno zovšeobecňovať, mi pripomínajú Fujaroviča keď tvrdil, že svojho času pomenoval M.Kováča starým ujom, a nie tak ako to zachytili mikrofóny.
 
Hodnoť

Treba sa mať

na pozore, keď premiér vypúšťa takéto štvavé slová z úst. Lebo zrejme testuje, čo si môže dovoliť doma a čo v EÚ. Doma veľmi nebolo počuť ľudí, ktorým by to vadilo. Inteligencia mlčala ako vši pod chrastou. Jediná, ktorá sa patrične ozvala, bola pani Zuzana Szatmáry - klobúk dolu, veď pretrpieť voľačo také je nad ľudské sily. Takže aj my, všetci musíme pretrpieť niečo podobné, aby sme mali záujem sa vyjadriť k ponižovaniu od jedného z hlavných predstaviteľov štátu. Totiž tiež patrím k menšine, názorovej. Je mi smutno z toho a bojím sa, že keď nezačneme byť nezakomplexovným, hrdým národom, ktorý si ctí všetkých obyvateľov Slovenskej republiky bez ohľadu na rasu,národnosť, vieroviznanie a príslušnosť k etniku a nenájdeme cestu, ako s nimi vychádzať a spolupracovať, nemáme šancu na prežitie.
 

Dobre píšeš,

na chate mám najbližších susedov bratislavčanov (2x), zvolenčana:-) a maďara. Výborne si rozumieme. Pri Banskej Štiavnici, len pre upresnenie. S cigáňmi som v pracovnom kontakte tak 2x do týždňa a žijem. Fico žije asi vo virtálnej realite.
 
Hodnoť

Úprimne povedané,

mne od samého počiatku /a to je už pekných pár rokov/, liezlo na nervy hlásanie tých "pravých" o "štátotvornom národe", ako totálnej degradácii občianskeho štátu, ako totálnej degradácii menšín na akýchsi druhotriednych občanov. Tieto úvahy o "štátotvornom národe" sú naprosto neprijateľné všeobecne od kohokoľvek, nie to ešte od premiéra štátu zaradeného v EÚ. Celkom úprimne a otvorene hovorím, že nehanbím sa za Slovensko, ale za premiéra Fica a za prezidenta Gašparoviča, ktorý s výrokmi premiéra súhlasil, keďže sa neohradil.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre