SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Daňový podvod môže mať aj divadelné prvky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Esteze nam to tu vyklada byvaly predstavitel firmy, ktora bez korupcie sa nevie ani pohnut, vcitane tej na financnom raditelsstve
 
Hodnoť

Aký meter pod zemou? Biely kôn, ktorý

zinkasoval unik z predaja emisií, predraženého mýtneho tendra, nástenkového tendra a veľa ďalších odhalených aj neodhalených, sa schováva na tlačovkách a ani súd ho nevie nájsť.
 
Hodnoť

Divadelné prvky...

...(Jasné, že sme to tam vozili),zistiť v nákladoch v nakúpených pohonných hmotách,zistiť podľa zaplateného mýta z bodu A do bodu B .Nástroje kontroly štát má,len ich treba efektívne využiť.
Štát najradšej využíva kontroly na tých najmenších( živnostníkov),ktorý sa nevedia dobre brániť ,hľadá chyby ,ako je hotovosť v pokladni,nápisy (kusové cigarety nepredávame,alkohol mladším 18 rokov nepodávame,zákaz fajčiť)a podobne. Hľadať porušenie zo zákonov na tých ,s ktorými má štát najmenšie problémy.
Na veľkých podvodníkov je štát slabý,lebo v dphačkovom podvode ,môžu ísť právnici,účtovníci, daňový úradníci,spriaznený politici.
Vie niekto posúdiť,alebo vypočítať ,aký má vplyv sivá ekonomika na chod štátu a o koľko príde štát ?Konštatovanie, že daňový podvod,únik nieje pravdou,že peniaze sa skôr dostanú do rozpočtu (nemyslím tým dphačkarov ,ale opravárov pračiek) .Z logického hľadiska štát vy berie viac.
A na záver, od osamostatnenia Slovenska 1993 štát (predstavitelia štátu) viac minuli (neefektívne) na chod štátu ako vybrali na daniach,prečo asi?Výsledok sa dostavil:Zničené školy,nemocnice,cesty atď...Chcel by som byť štátnym úradníkom....
 
Hodnoť

(Autor je prezident Finančnej správy SR)

Máme to My prezidentov. Jeden lepší ako tretí.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre