SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kandidát Čarnogurský (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

:-)

Lenže jeho politické kóty sú postavené tak, že netrafí nikoho - nebude prijateľný pre nikoho.
 

 

žiaľ, niekto ten príspevok vykótoval.
 

Ja nie,

to nie je môj štýl. I keď som už pri jednom nicku rozmýšľala, že ho dám zrušiť, ale niekto ma predbehol. Aj to nie pre jeho názory, ale pre jeho stalking.
 

Tak teda ešte raz:

Čarnogurský nad vecou "situačných novín"

Už dlho som nevidel nejakého politika byť tak nad vecou pri položených otázkach.
Niekoľko príkladov kde si Čarnogurský postavil pomyslené politické kóty:
K Ficovi, resp. k jeho voličom:
- Spomedzi iných kandidátov som pre nich najviac prijateľný. Ak by teda kandidoval Robert Fico, títo voliči najlepšie dosiahnu svoje predstavy, ak budú hlasovať za mňa (smiech).“

- "o Čižnárovi som nepočul“,
Inteligentné ignorovanie hlavného Ficového kandidáta Čižnára na šéfa GP.

Ku KDH, ktorého súčasné vedenie nemá gule podporiť vlastného zakladateľa:
-„Stále sa nevie, či KDH postaví svojho kandidáta. Minimálne dovtedy majú členovia strany voľné ruky. Viacerí mi pomáhajú.“
Silný politický odkaz do radov KDH, kým vedenie KDH zbabelo vajatá, členovia KDH mu pomáhajú v kampani..
Ku Kauze Bezák: Ako si v tejto otázke rozumiete s Františkom Mikloškom, ktorý vedie výbor za vašu kandidatúru a zároveň proti Sokolovi svedčil na súde s časopisom Týždeň? „Každý si držíme svoj názor.“
V Kauze Bezák vystupuje Čarnogurský ako skutočný liberál.
K Slovenskému štátu:
"O prezidentovi Tisovi som sa v minulosti viackrát vyjadroval. Prezident Tiso podstupoval mravné kompromisy,
Politické dištancovanie sa od Tisa.
K prírodným vedám: Podľa vás vznikol vesmír veľkým treskom? "Vesmír vznikol veľkým treskom. Je evolúcia reálny fenomén? "Je, lebo to taktiež hovoria prírodné vedy."

K samotnej redaktorke Tódovej:
Na západe existujú veľmi silné konzervatívne subjekty, ktoré zakazujú, aby sa tieto teórie vyučovali na školách. "Existuje to len v Spojených štátoch. Ako viete, som dosť veľký kritik Spojených štátov a dávať mi príklad zo Spojených štátov, nie je vhodný záver tohto rozhovoru." Je pravdepodobné, že Monika Tódová si asi nadpis článku rozhovoru s Jánom Čarnogurským, "Pre voliča Smeru som ideálny" vymyslela. Čarnogurský nikde nepovedal "Pre voliča Smeru som ideálny", Tódova z toho urobila nadpis článku.

Ku svojej kandidatúre:
Ste už definitívne rozhodnutý kandidovať?
"Chcem kandidovať, oficiálne oznámim kandidatúru, keď odovzdám podpisy. Teraz som prekročil 10-tisíc podpisov, zákon vyžaduje 15 tisíc."

Jediná výhrada k Čarnogurskému, mal by sa vo vzťahu k Čentéšovi prísne držať ústavného Staus Quo.

Pravica už najlepšieho kandidáta na prezidenta má, je ním Ján Čarnogurský.
 

Nemôže byť najlepší

kandidát ten, kto je skoro nezvoliteľný:-)
Vyjadril sa k Tisovi, že robil mravné kompromisy, Nemôžem si pomôcť, ja ich začínam vidieť aj u Čarnogurského. Toto je u mňa veľké mínus. Už predtým som s ním v mnohom nesúhlasila, ale rešpektovala som ho pre jeho zásadovosť. Už sa mi to s tou jeho zásadovosťou nezdá byť, také jednoznačné. Chce sa zapáčiť všetkým, a stratí aj tých, u ktorých rešpekt mal. Možno sa mu podarí iných získať, tak sa potom stane prezidentom.
 

Ty si spadol z jahody

Myslím, že Černogurský je skôr Ficov kandidát. Neviem kto by ho z pravice navrhoval, veď aj pre KDH je neprijateľný . Taký slizký had sa hodí len do košiara Smeru.
 

koloman9,

po prvé - týmito opakovanými spamami robíš medvediu službu čarnogurskému.
po druhé - čarnogurský svojimi paktami s rôznymi kriminálnikmi, sokolom dávno stratil morálny kredit, ktorý pre mnohých mal.
po tretie - pravica horšieho kandidáta už nemôže ani vybrať. Keby sa nedajbože dostal do druhého kola, tak prvýkrát nepôjdem voliť.
 

Dakujem a pozdravujem slusnu obcianku

Myslim si, ze Carnogursky najlepsie stelesnuje vsetky uspechy aj zakopnutia tejto krajiny. Vzdy ked bolo Slovensko na kolenach, Carnogursky stal v prvom rade a pomahal, aby sa postavilo na vlastne nohy. Tato krajina si zasluzi, aby mala podobne ako mali krajiny v strednej Europe konecne prezidenta so silnym politickym pribehom.
Mam dovod si mysliet, ze Carnogursky je spravna prezidentska volba pre Slovensko.
Pravicova Ludova platforma, Dano Lipsic, Rado Prochazka by preto mali spolocne podporit kandidaturu Carnogurskeho na prezidenta.

Dakujem a pozdravujem tymto vsetkych ctenych vedomych aj nevedomych podporovatelov Jana Carnogurskeho, zvlast nasich liberalov.
 

koloman9,

spomeň si štyri roky dozadu, ako ste ty a tebe podobne zmýšľajúci brojili aj tu na smečku - blogy i diskusie - proti Radičovej. A teraz čakáš, že tu padneme na zadok a budeme voliť JČ? Ja teda ani náhodou. Nech tam je starého uja klon, mne je to už jedno. V roku 2009 sme mali šancu zvoliť normálnu prezidentku, práve ľudia čarnogurského zmýšľania tomu zabránili.
 

to zase nie

klon súčasného prezidenta? Nebudem kričať radšej Barnabáša. Dúfam, že takáto voľba nenastane.
 

:-)

nemyslis skôr Barabáša ?
 

Počula som

to v oboch verziách, Barabáš je správnejšie.
 

a ktora je bez Barabasa ?

inak - mas "myliaci" nick :)
 

Viem,

a už som to tu párkrát vysvetľovala. Je to jednoduché, nechcelo mi prijať žiaden mnou navrhovaný nick, až som použila meno psíka, ktorý mi akurát sedel pri nohách. Mohla som ho poženštiť, ale priznám, nenapadlo mi to. Ani to, koľko otázok to spôsobí:-)
 

Radičová politicky zlyhala

Iveta Radičová politicky zlyhala. Neudržala vlastnú vládu, pritom nestratila politickú väčšinu v parlamente. Toto je unikátom a skutočnou ponovembrovou raritou, ktorú si Iveta ponesie až do konca života. To že jej Mikloš s Dzurindom podrazácky prikurovali ju nezbavuje ako premiérky politickej zodpovednosti. Spojenie hlasovania o dovere s Eurovalom bolo zo strany Ivety Radičovej nielen politické, ale aj emocionálne harakiri. Aj keď 24 hod. pred týmto rozhodnutím to spájať nechcela.
 

koloman9

ja hovorím o roku 2009. IR bola predsedníčkou vlády 2010-2012.
 

slušná občianka

Uprednostnil som F. Mikloška pred I. Radičovou. A keby som si mal hypoteticky vybrať iba medzi I. Radičovou a M. Bútorom, volil by som Martina Bútoru.
Iveta Radičová bola dobrá ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny /aj keď sa vtedy urobila vážna chyba pri koeficiente dôchodcov, čo išli do dôchodku pred rokom 1989/, potom už Iveta Radičová politicky precenila svoje možnosti. Škoda.
 

To som rada,

že sa aspoň v niečom zhodneme. Ja úplne na prvé miesto dávam pána Bútoru.
A koho si uprednostnil v druhom kole? Ak smiem vedieť. Lebo tam už Ferko Mikloško nebol.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre