SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Shooty (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Pavúk

na rukáve hovorí za všetko.
 

pavuk

Je to hlupe ale toho pavuka som nepochopil pls objasnite :) Moc slovensku politicku scenu nesledujem, studujem v CR
 

Keď raz uviazneš

niekde a nehýbeš sa, tak sa naťahujú pavučiny. Je to síce alegória, ktorú som v tomto prípade ja pochopil takto. Ten chlapec s tým pavúkom na rukáve je v tom zrejme nevinne.
 
Hodnoť

ťažká

ale-glória
 
Hodnoť

Duel?

Vyzyvatel, sekundant, ale ...pokud az sahaji stari .ujerovi?
 

Žiaden duel...

sám proti ... tfuj ... červenej mafii ...
 
Hodnoť

Rozostup

max 1 m a bez prilieb, s priamym prenosom v RTVS.
 
Hodnoť

Srandičky?

Je neskutočné aké bahno sa valí Slovenskom.
Je to zbytočne aj spomínať. Proste "štandardným politikom", sudcom, zákulisným "elitám" vyhovuje daný stav politického marazmu, právnej žumpy a morálnej biedy štátu ktorý tu rozkvitá. Viera, že voľby, zmena persón na postoch zmení tento stav k lepšiemu, je naivná. Voľby u nás nič nevyriešia, lebo je nutná zmena systému. A tento systém, predsa nezmenia tí, čo z neho ťažia (možnosť že iné ako "štandardné" politické strany dosiahnú volebný výsledok zaručujúci ústavne zmeny, teoreticky existuje, ale teoreticky existuje aj možnosť cestovania v čase..)

Pravdepodobne všetky tieto prevaľujúce sa škandály, rozkrádania, zneužívania zákonov a moci skončia ako býva na Slovensku zvykom... bez vyšetrenia a následkov pre aktérov. Jediný výsledok bude rastúca rezignácia, apatia, frustácia obyvateľov a následne rastúca moc v rukách "politikov".
Dávnejšie som rozmýšľal ako mohli komunisti v '48 tak absolútne prebrať v štáte moc. Tiež boľševík nemal vtedy 90-95% podporu obyvateľstva, tiež nemálo ľudí predsa muselo vidieť kde to všetko smeruje a predsa boľševík na dlhé desaťročia zakopal sa v mocenských pozíciach. Nechápal som, ako vtedy väčšina mohla ten boľševický puč dopustiť (bez odporu v podstate).

Dúfam že o 5-6 desaťročí nebudú na nás takto nazierať a rozmýšľať, či sme fakt až takí tupí, rezignovano zbabelí boli a nechali si všetko vziať.
 

 

obávam sa, že to čo spomýnaš v prvéj časti druhého odseku sa tu deje bez prerušenia už 'pár' desaťročí.
 

Tupí

Ano, ked sa zacnu moralne hodnoty stracat, zamienat a miesat s ideologickymi.
 

 

Ako mohli bolsevici prevziat moc? Takto nejako :

Komunisti sa dlhodobo, už počas druhej svetovej vojny, pripravovali na prevzatie moci v štáte. Úzko spolupracovali so stalinským Sovietskym zväzom, snažili sa narušovať činnosť ostatných politických strán po roku 1945 združených v tzv. Národnom fronte. V prvých povojnových voľbách 26. mája 1946 získali komunisti v Česku 40% hlasov. Komunisti s hlasmi za sociálnych demokratov dosiahli pohodlnú väčšinu v parlamente a postupne sa im podarilo ovládnuť políciu, armádu i robotnícke organizácie. 2. júla 1946 sa vtedajší predseda Komunistickej strany Česko-Slovenska (KSČ) Klement Gottwald stal predsedom vlády. Komunisti využívali roztrieštenosť vtedajších demokratických politických strán, faktickú neexistenciu opozície, povojnový radikalizmus a "mníchovské sklamanie" a nerozhodnosť chorého prezidenta Edvarda Beneša.
http://sk.wikipedia.org/wiki/F...

Ako to tak citam, ako by to bolo zo sucasnosti. Len treba dosasit 44.4% za 40 a miesto Gottwald meno aktualneho predsedu kleptovlady.
 

Dobre hovoríš Light.

Aj teraz už je boľševik už zakopaný. Ale prešaltoval to na feudalizmus! A nás obyčajných má za nevoľníkov.
 

Zmeny v rámci demokratického systému

“Voľby u nás nič nevyriešia, lebo je nutná zmena systému.”

Akú zmenu systému by si vlastne chcel, keď neuznávaš voľby? Hádam len nie zmenu demokratického systému opäť na nejakú diktatúru, ako sa to stalo v roku 1948!

O zmene volebného systému by sa dalo uvažovať. Aj o iných zmenách a zlepšeniach v rámci demokratického systému vrátane zmeny ústavy. K tomu je však potrebná diskusia medzi súperiacimi politickými stranami. Odmietnutie takejto diskusie súčasnými vedúcimi predstaviteľmi opozičnej Ľudovej platformy považujem za neospravedlniteľný krok, ktorý je na škodu nielen spoločnosti, ale aj opozícii.
 

Re:A.Horislav

Teda to upresním.
Voľby v súčasnej podobe u nás nič nevyriešia, lebo je nutná zmena systému.
Systémová zmena od plutokracie (reprezentovanej tzv. štandardnými politickými stranami) ovládanej korporáciami, k demokratickému systému, ktorý odvodzuje maximum rozhodnutí od priamej vôle obyvateľov.

Práveže súčasná vláda sa pravdepodobne inšpirovala komunistickým pučom z 1948 roku, lebo všetky jej kroky k tomu podobnému výsledku vedú. (personálne obsadenie všetkých mocenských, správnych aj justičných postov, salámové okresávanie osobnej slobody... - dnešný "Zákon hranica nie je korzo", je len ukážka) A smutné na to je, že podobne ako KSČ (ktorej verchuška ujarmila vlastných obyvateľov Moskve) cieľ je tiež podobný. Skončiť ako nesvojprávny štát, národ v područí bruselkracie.
Teda diktatúru tu buduje Smer (v tichom súhlase s ostatnými štandardnými pol. stranami)

O zmene volebného systému uvažujú "štandardné politické strany" od okamihu zavedenia jedného volebného obvodu V.M. Koľko rokov podľa vás sa dá o zmene (bez zmeny) ešte uvažovať?

Diskusia k zmene ústavy.
Obávam sa že akákoľvek zmena ústavy v podaní "štandardných politických" strán, by ešte viac upevnila ich osobnú moc a znehodnotila postavenie jednotlivca. Teda odmietnutie takej diskusie Ľudovej platformy so Smerom považujem za jeden z mála ich pozitívnych krokov z postu opozície. (aj keď by som stavil na to, že "zákulisné" konzultácie v týchto blokoch prebiehajú... čo neveští nič dobré)
 

FUJ, niečo v tomto štáte 23 rokov smrdí

sú to maniere bývalého režimu
 
Hodnoť

To je...

...kladivo spravodlivosti,alebo kladivo na čarodejnice?
 
Hodnoť

 

Nech už SME prestane s vyťahovaním osôb ktoré su pasé a prehrali poctivý boj s nezávislými inštitúciami a osobnosťami akymi sú pán prezident Ivan Gašparovič, či predsedkyňa ÚS SR Ivetta Macejková.
--------
Punc nezávislosti tomuto už uzavretému prípadu dáva list manžela pani Macejkovej pána Ľubomíra Macejku. V ňom pán Macejka veľmi štandardne podáva svoj objektívny náhľad (pripomeniem ako právnik) na neúspešného kandidáta pána Čentéša.
--------
Nakoniec je dobre, že pán Macejka sa tak oženil - síce to môže vyzerať že je v tieni svojej manželky ale on možno nemá také ambície, prípadne sa mu tak nedarilo na Právnickej fakulte UK pod vedením pána Gašparoviča.
 

tonko

toto bolo excelentné:-)
 

Tonko moj drahy krasny

Pan predsident aj sudruzka Macejkova by sa museli strasne chechtat, keby si precital tvoj prispevok. Urcite by sa na tom co pises dobre pobavili ako ich dokaze niekto takto zrat aj napriek tomu co robia. Takych tupcov ako ty totiz oni potrebuju a su na nich zivotne zavisli spolu s celou cervenou mafiou v tomto state. Pre nich si zdroj sily, mozu len dakovat Bohu, ze vdaka gaussovskemu rozdeleniu IQ v populacii sa mohli prepracovat k moci a zrat z koryta. Ibaze.... by si ty sam bol jeden zo spominanej dvojice, ked pises taketo riadky ;)
Posielam pusiny na Sumracnu.
 

 

keď sa raz naučíš čítať medzi riadkami, možno si všimneš, že tam je občas napísané 'irónia'.
tlieskam človeku na ktorého reaguješ vždy keď si prečítam jeho príspevok do diskusie, a smejem sa na ľuďoch čo majú pred očami červené súkno ako taký býčok v aréne.
svet našťastie nie je čierno-biely (ani červeno-modrý).
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre