SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Šachisti a figúrky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Autorovi článku to bude

úprimne ľúto a ja mu to verím.
Horšie je, že našim cirkevným hodnostárom to nebude ani ľúto - ani neľúto. Bude a je im to ľahostajné. Prew nich je najdôležitejší ich podiel na moci a financiách, ktorý vyplýva z ich postavenia. Keby mali moc ako pred niekoľkými storočiami, tak by arcibiskup Bezák zhorel pod zbožným dozorom KBS na hranici a množstvo z jeho prívržencov s ním. A páni biskupi by sa pomodlili a ostatnému ľudu by udelili požehnanie.
Keby sa hneď stalo,že ich opustia všetci veriaci (a to sa týka mnohých vo Vatikáne aj po celom svete), tak pokiaľ by im zostali cirkevné majetky, tak by im to nestálo ani za mávnutie rukou.
 

K+ mum,

vzala si mi tie slová takmer do bodky priam z jazyka. Na prípade Bezaka katolícka církev ukázala akou v skutočnosti je. A ak raz pod tlakom verejnosti dôjde k tomu, že Bezák bude rehabilitovaný, čomu veľmi neverím, to ešte zďaleka nebude znamenať, že v kat. cirkvi sa niečo zmenilo.
 

Súhlasím do bodky

Len jedného sa bojím, aby svätý otec neskončil tak záhadne a rýchlo, ako jeden z jeho predchodcov - myslím, že to bol Pavol VI, ale nie som si istá. Ten vydržal iba 33 dní a vraj mal v úmysle urobiť poriadky s celibátom.
Veď je to na smiech - ani v jednej kresťanskej cirkvi okrem RK celibát neexistuje - iba určité obmedzenia. Lenže keby sa celibát v RKC zrušil, tak by sa odrazu ukázalo v plnom svetle, ako je to s homosexualitou ktorú RKC tak preklína, medzi RK kňazmi a ako je to s morálkou u nich vôbec. Sama osobne poznám tri prípady, kedy RK kňaz mal deti so svojou gazdinou - a to je ten lepší prípad. To, čo sa hovorí o morálke v tých najvyšších kruhoch vo Vatikáne, ani netreba pripomínať.
Takže nech dá Pánboh svätému otcovi zdravie a výdrž, aby mohol začať robiť poriadok a aj ho dokončiť.
Naši slovenskí biskupi nemajú záujem na tom, aby zostal arcibiskup Bezák na Slovensku, pretože toho vie priveľa. Radšej nech "jeho kroky vedú do zahraničia" - a čím ďalej - tým lepšie.
 

 

je naivné si myslieť, že jeden človek dokáže urobiť poriadok s inštitúciou (štátom), ktorá je prehnitá. To ako keby si ty bol zvolený premiérom a chcel robiť zmeny, a tisíce malých či väčších štbákov v štátnych funkiách by sa ti smialo do ksychtu a hádzalo polená pod nohy. Jediné, čo taký reformátor môže urobiť - umyselne či nie - poukázať na prehnité základy zriadenia a nechať ho skolabovať a dovoliť čomusi novému, nie nutne lepšiemu, vyrásť. Vid Gorbačev..
 

Gorbačev mal iste tie najlepšie

úmysly, ale keď sa tak na Rusko pozerám z odstupu 20 rokov, tak demokraciu tam nezaviedli len Putinokraciu, lajdáctvo, byrokracia a miliardová korupcia je tam hádam ešte tvrdšia, než predtým a finančne sú na tom tak, že včera som sa dočítala, že majú v rozpočte sekeru bilión dolárov.
Tak teda neviem - ono to asi dosť záleží aj od úrovne národa.
U nás komunizmus trval "iba" 40 rokov a bude potrebné ešte zo dve generácie, než sa ten smrad v ľudských mozgoch vyvetrá. A teraz si predstav, že u nich po 1000 rokoch cárskeho absolutizmu nastúpil postupne leninizmus, stalinizmus, až po Brežneva - celkove ca 70 rokov! Čo ešte dokáže vyvetrať TAKÝ marazmus vo svedomí národa???
 

ad Gorbačov

Je jasné, že KGB moc z rúk nepustí, ale medzi Brežnevom a Putinom je predsa obrovský rozdiel. Rusko dnes je na tom aj ekonomicky neporovnateľne lepšie, ako keď sa rozpadal Sojuz.
 

 

ano...ale. sojuz sa rozpadal lebo ekonomicky krachol. co spravili? ano , ekonomika je slobodnejsia a tym efektivnejsia, ale vsetko ostatne ¨caristicke¨ostalo. ani s tym kapitalizmom to nieje az take ruzove, ten funguje tak aby bol rast HDP, ale nie aby sa mal priemerny obcan dobre. a to je rozdiel. nejde o demokraticky kapitalizmus, na to treba malych podnikatelov a velmi silnu ochranu statu pomocou vymahania prava a prisnych pravidiel a rozumnych regulacii.

rusko nekrachne, ale ci sa ma obcan lepsie ako za brezneva? nuz, s tym by som si nebol taky isty. je tam urcita davka zdraveho rozumu, take nezmysly ako sadenie kukurice na sibiri, to sa ¨vyriesi¨uz tym ze sa nerobi nic, na rozdiel od planovaneho hospodarstva ked sa skor viac skody naplanovalo ako uzitku. ale nerobi sa vela v prospech. klucove odvetvia su stale statne a korupcia, vymahatelnost prava, to decimuje kazdeho potencionalneho podnikatela
 

Hovorí sa,

že prakticky celý socialistický blok bol pred ekonomickým krachom.
Medzi Brežnevom a Putinom je samozrejme obrovský rozdiel, nielen v IQ, ale aj v tom, že Brežnev bol až do smrti presvedčený, že ZSSR je podľa ich hymny "Sojuz nerušimyj respublik svobodnych...", čo bol samozrejme veľký omyl.
Putin túto chybu nerobí, ale bohužiaľ si nedokáže predstaviť iný spôsob riešenia situácie, než priťahovaném skrutiek a tým aj salámovým návratom ku stalinizmu - aspoň čiastočnému.
Možno, že skutočne verí, že vždy po zatiahnutí ďalšej skrutky to už bude fungovať, lenže to by chcelo výmenu celých blokov toho súkolia - vrátane obsluhy, pretože ak priťahujeme na sústrojí skrutky a nemáme ku sebe pasujúce súčiastky, tak to funkčnosti celého mechanizmu nepomôže. A tento fakt nielen Putin, ale aj mnohí jeho obdivovatelia, budovatelia tretích ciest a "sociálnych" štátov jednoducho nedokážu pochopiť!
 

 

milá mum, ten pápež čo tak rýchle skončil bol Ján Pavol I , a nechcel urobit poriadky s celibátom,ale chcel rozohnat slobodomurárske lóže vo Vatikáne,ktoré ničia dodnes Cirkev zvnútra.
Ono tragédiou je ked ludia nerozumejú,lebo neštudujú,a stačia im stupídne článočky v novinách a na základe nich si myslia že problematike rozumejú, a všetci takýto tupáči sa zhodnú aká je RKC len zlá. Problém je velmi žložitý.
 

 

ešte si mal spomenúť aj Sorosa :)
 

Mýliš sa Frantík,

RKC nieje zlá, ale je prehnitá od koruny - t.j. od Vatikánu smerom nadol , cez všetky stupne cirkevnej vyššej hierarchie. Slušní a čestní cirkevní hodnostári, ako je Bezák, sú im tŕňom v oku, pretože nielen, že vidia za tie zlatom pretkávané paravány z mitier a ornátov, zahmlené kadidlom, ale majú snahu pýtať sa PREČO a zhadzovať tie paravány.
Je to presne ako v politike - ani tu čestní a poriadni nemajú miesto a darí sa im ako v tom starom porekadle:"Zamiešal sa medzi svine a svine ho zožrali!"
Keď sa ten Augiášov chliev raz vyčistí a cirkev sa vráti nazad ku Kristovmu učeniu, založenému na pokore, chudobe a láske k blížnemu, potom bude mať šancu ďalšie tisícročia.
 

 

http://www.spiknuti-proti-cirk...

ked si tu prečítaš zopár článkov, potom sa prihlás s názorom, vravím dnes sa nechce nikomu čítať, lebo už ovčania ani čítat nie sú schopní
 

Práve som si vygúglila a prečítala

obsiahly článok "Záhadná smrť pápeža Jána Pavla I. (v tom mene si mal samozrejme pravdu - Pavol VI. bol jeho predchodca):
Obávam sa ale, že slobodomurári neboli ani zďaleka jediný prehrešok rozptýlený po Vatikáne - bolo toho oveľa - oveľa viac a pápež mal veľké plány, ktoré žiaľ nemohol realizovať, pretože vraj zomrel na infarkt myokardu, ale Kúria nikdy nedovolila pitvať jeho telo, len ho prekotne rýchlo zabalzamovali a tak zničili akúkoľvek možnosť niečo zistiť pitvou.
Jedným z hráčov proti nemu bola aj povestná Vatikánska banka, z ktorej (bohužiaľ presne tak, ako teraz) odstúpili dvaja špičkoví predstavitelia a vedelo sa o prepojení banky aj mnohých kardinálov s mafiou.
Ešte jedna vec mi príde zvláštna - svätý otec František sa aj vizážou až nápadne podobá na Jána Pavla I. - ako keby to bola jeho reinkarnácia.
 

 

ja nevravím že niečo je presne tak alebo onak,ja iba apelujem na to,že kým si človek má spraviť nejaký približný názor na problematiku,tak mu k tomu nemôže stačiť SME,Markíza a Nový Čas
 

Apeluj Franto, apeluj,

zaručuje ti to aj ústava - v prenesenom slova zmysle. :)
Z uvedených troch médií to posledné som mala v ruke iba vtedy, keď som ním podstieľala klietku našej fretky. Ináč s ním do kontaktu neprichádzam.
Články o Jánovi Pavlovi I. som čítala už veľmi dávno, takže som sa hneď presne neorientovala. Pravdu som ale mala v tom, že mal v pláne začať čistiť ten Vatikánsky Augiášov chliev a napotvoru mu v tom zabránila jeho veľmi neočakávaná a veľmi predčasná smrť. Veď mal iba čosi po šesťdesiatke nikto z jeho okolia a rodiny nespomínal žiadne zdravotné problémy.
Ale jeden nikdy nevie - všakže! :D
Terajší svätý otec si je toho všetkého celkom iste veľmi dobre vedomý aj bez našich pripomienok a určite si z toho vyvodil pre seba dôsledky.
Ja mu osobne držím všetky palce a želám ešte veľa energie a samozrejme šťastia.
 

 

no mumko,situácia je podľa mňa veľmi vážna,prevážna,hodiny Apokalypsy začali odpočitávať
 

Verabože - máš pravdu!!!

Ešte aj tá bulharská veštica baba Vanga, ktorej proroctvá sú vraj na 80% úspešné, prorokovala koniec sveta okolo roku 3700 aj s chvostíkom! To je vážna vec - treba sa chystať!
 

 

a ešte čosi mumko , ked budeš mat čas.....
http://www.vzdelavaci-institut...
 

Ďakujem -

keď budem mať čas, rada si to prečítam. Asi to bol mocný link, lebo miz neho zamrzol počítač! :)
 

Tak,tak

materiálne zabezpečenie hierarchie a sebazbožšťovanie ich Ega sú také Istoty, že na také nemá ani Fico. Tohto sa nepustia títo klerikálni bezbožníci...a potrebujú k tomu armádu bezvlastnenázorových a vraj pokorných vraj tzv.pastierov a stáda oviec.....
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre