SME
Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ad.: Čentéš za Čižnára (19. 7.) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

 

"Hra sa skončila"

Súdruh predseda má isto na mysli hru na demokraciu.
Súdruh predseda, aj vy veríte, že váš spolužiak, ktorého ste si pretlačili na najvyšší post v prokuratúre, bude skúmať nahrávku, na ktorej sa chválite čiernymi peniazmi zaobstaranými akousi vlastnou hlavou?
A ako Fedor, už nedrží alebo ešte stále drží?
 

 

ahoj roztlieskávač, kde si sa zašíval ? A ty si myslíš, že čenteš by skúmal gorilu, alebo nebodaj tu nahrávku ? Tato hra za výdatnej podpory smečky, už svoju úlohu splnila, tak sa prosím ťa nestrápňuj.
A ty ešte fakt veríš tomu, že narcis lipšic si nenechal urobiť expertízu tej nahrávky, keď mal pod palcom políciu?
Pri politických nominatoch nie je žiaden rozdiel, jedine, že ten je náš, ten druhý ich. čenteš bol taký istý politicky nominat ako čižnár
 

 

Generálny prokurátor môže kedykoľvek otvoriť a obnoviť vyšetrovanie.
Ficov spolužiak to asi nikdy neurobí, všakže...
 

 

na základe čoho tvrdíš, že by to urobil čenteš ? aha lebo fico
 

nie lebofico

ale lebo idiot, podľa vlastných slov
 

 

Kto verí tomu, že zástupca trestného odboru, skúsený prokurátor Čentéš omylom skartoval Matovičovu výpoveď? Zrejme tomu verí len úzky okruh zanietencov.
 

citoval som to tu už viac krat

Traja oslovení odborníci na ústavné právo Pravde povedali, že nie je ústavná prekážka, ktorá by bránila voľbe nového kandidáta.

"V tomto prípade asi neexistuje ústavná prekážka. Existujú prekážky politické alebo morálne," komentoval novú voľbu ústavný právnik Peter Kresák. Hoci je podľa neho zvolený kandidát Jozef Čentéš, tak na to, aby nastúpil do funkcie, potrebuje vymenovanie prezidentom Ivanom Gašparovičom. Ako ďalej poznamenal Kresák, keďže prezident so všetkou zodpovednosťou povedal, že ho nikdy nevymenuje, tak generálny prokurátor nie je. Kresák predpokladá, že Čentéš pôjde na súd do Štrasburgu, bude namietať, že nemal prístup k spravodlivému súdu a "to aj určite vyhrá, ale nemôže namietať, že nebol vymenovaný".

Rovnako Dušan Nikodým z Ústavu štátu a práva SAV sa vyjadril, že "žiadna prekážka tam nie je".

Bývalý sudca Ústavného súdu Ján Drgonec si tiež myslí, že nič nebráni zvoleniu nového kandidáta na šéfa prokurátorov.
 

Vy primitívi

Foicoidi sa obraciate na svojich ľudí, ktorých schopnosť skúmať pravdu, je na 0. Sú to ľudia podriadený diktátu, jednoducho staré komunistické štruktúry, tak ich tu ani nespomínaj. Dúfam že vieš čo je to mafia. Je to zoskupenie ľudí, ktorý sú podriadený svojmu vodcovi, a nikdy mu nebudú odporovať. Presne to ste vy, celý mafiánsky Smer.
 

A čo tí,

ktorí majú opačný názor? Napr. bývalý predseda ÚS Mazák?
kalibaby oslovila len tých, o ktorých vedela, že budú ťapkať ficovi.
 

 

za 3 dni iba 30 prispevkov? nie je to malo?
 

a ty si myslíš že za éry Kolopiča

sa gorila vyšetrí?
sancta simplicitas...
 

prečo si nevybral tohto spolužiaka?

Prečo Fico píše do SME?

Musí ho riadne štvať, že smečko sú najčítanejšie slovenské noviny.
A práve tie sú také nepriateľské k Smeru.

Nepríjemné, že pán Fico?
Tak ste sa rozhodli, že uverejníte Vaše už stokrát Vami vyslovené názory k voľbe GP aj v tejto jame levovej. Zbytočne. Tieto Vaše názory sú také zjednodušené, pretože Vaša taktika je, že nepripúšťate kvalifikovaného diskutéra. Ten by Vám totiž mohol argumentovať aj tým, čo Vy nechcete počuť a na čo nemáte protiargument. Napr. "relevantný ústavný právnik". Kto rozhoduje, ktorý ústavný právnik je ten "relevantný", Vy?

Alebo, koľko sme sa od Vás napočúvali, že trváte na tajných voľbách kandidáta na GP. Argumentovali ste tým, že treba zabrániť tomu, aby GP mal čo i len zamak pocit záväzku k jeho voličovi. Čo ste dosiahli v týchto voľbách? Čižnár vie menovite, kto ho volil. Volili ho výlučne poslanci Smeru okrem jediného smeráka v ten deň neprítomného, a ešte aj to vie zistiť zo stránky NR SR, ktorý to bol. Páči sa Vám to?

Ešte mám takú malú otázku: Vo vašom príspevku používate rovnaké argumenty a slovné spojenia, aké použil prezident vo svojom odôvodnení nevymenovania Čentéša. Nie sú obidve z jedného zdroja?

A ešte menšiu otázku: Ak ste postavili voľby nového kandidáta na GP na vyjadrení prezidenta, že Čentéša
NIKDY nevymenuje, nezaoberali ste sa aj možnosťou, že prezident môže napríklad zomrieť už na druhý deň po takomto vyhlásení? V takom prípade by bolo Vaše rozhodnutie naozaj predčasné.

P.S. Vzhľadom na to, že ste uverejnili článok v smečku pod svojim menom, bolo by od Vás férové, aby ste na niektoré príspevky aj odpovedali.
 
Hodnoť

Robertko

svet je taký, ako ho vidíš, ja ho vidím inak a pre mňa je tento svet krajší :)
 

ale áno,

sú aj pokrivené politrucké nátury, ovplyvnené straníckou tlačou, ktoré svet vidia cez prizmu pollitiky. A sú rovnako odporné, ako za komunizmu. Poznajú sa o.i. tak, že nikdy neargumentujú.
 

cez prizmu pollitiky?

Hodnoť

Arcipreceda,

prečo tu zbytočne zaberáš priestor kktinami?
 

 

V článku sú samé fakty. Od skatovania výpovede, cez fotenie a označovanie hlasovacích lístkov až po vôľu, resp. nevôľu opozície hľadať spoločného kandidáta. Prečo by sa niekto iný ako opozícia mala bezpreho podriadiť druhému, keď sama odmieta prijať kompromis. Na jednej strane žiada od Smeru, aby rešpektoval jej požiadavky, na druhej strane odmieta rokovať o ústupkoch ako rozmaznané decko. Nech sa potom nečuduje, že na žiadnej voľbe, kde sa niečo presadí, neparticipuje.
 

 

Tak to som naozaj zvedavyy, ake fakty mas na mysli. Pokial viem, ustavny sud SR skonstatoval, ze volba GP (Centesa) bola v sulade s Ustavou SR a aj zakonom (rokovaci poriadok NR SR a aj z o prokurature). To su fakty. Nikto nikdy nepovedal, ako mohla NR SR nerespektovat svoje povodne rozhodnutie a ako sa mohlo stat, ze pan prezident nevymenoval zvoleneho kandidata. To su fakty. US SR nasledne vyslovil, ze prezident nemusi vymenovat kandidata, ak su na to zavazne dovody. Zavazne dovody odovodnil informaciami v clankoch RSS po tom, co cca 18 mesiacov drzal bobrika mlcanlivosti. Som naozaj zvedavyy, na com sa mala opozicia s vladnym smerom este dohadovat. Ci to nazve niekto neschopnostou alebo niecim inym opozicie je jeho vec, ale podstatu problemu to neriesi. A to, ci mohol alebo nemohol prezident nevymenovat zvoleneho kandidata a ci v slusnej spolocnosti sa nemalo pockat na rozhodnutie, ci prezident svojim rozhodnutim porusil alebo neporusil prava zvoleneho kandidata (napr. podla cl. 30 ods. 4 Ustavy SR). Nasledna volba noveho kandidata z formalneho hladiska pravdepodobne namala zidne vady, ale z materialneho, v ramci materialneho pravneho statu, ich mala asi naozaj dost. Som naozaj zvedavyy nie len na fakty, ale aj na argumenty.
 

 

Podľa mňa fotenie hlasovacieho lístka nie je v poriadku pri tajnej voľbe a to, že sa tým ÚS nezaoberal, neznamená, že to bolo v poriadku, pretože rozhodoval o tom, čo bolo v návrhu. Sám popieraš, že čentéšova voľba nebola v poriadku, hoci fakty boli medializopvané a nikto z vtedajšej koalície ich nepoprel? Čakala koalícia pri jeho voľbe na rozhonutie ÚS o rpedbežnej otázke? nečakala.... ďalší dôvod. Mal by si si dať dole tie klapky z očí, ktoré ako jediného v súlade s právom zvoleného kandidáta vidia Čentéša.
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre