SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pointa je na Cypre (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Takže tak, už ma to ani neprekvapuje a čo horšie, už ma to tuším ani nerozčuľuje, len mám šťastie, že som večerala pred hodinou. Ako je možné, že má Široký také dlhé prsty..čo na nášho dokonalého vie..
 

no konečne

je to na svetle božom... aj keď dať do iba na web (pri Piane) a do tlačeného vydania SME to naozaj nestačí...
 

Hlavný páchateľ je Ficova vlastná hlava

Ficove ISTOTY sa coskoro naplnia v DOVERE.

..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou. Oficiálne prídu a budú normálne vykryté v strane. To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať. Aj preto som urobil niektoré rozhodnutia vo vzťahu k týmto financiám. Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať. Napriek tomu si myslím, že musí vzniknúť nejaká paralelná finančná štruktúra, ktorá musí byť k dispozícii pre účely aj volebnej kampane a ďalších vecí."

Odkaz pre baronov SMERU za Cyperskou schránkov:

I ensured this year35 next year about40

.. I hope that no one listens, I ensured this year 35 next year, about 40, plus therefore other things. I ensured them that the money, own head. Officially come and will normally proceed from the side. That is when the wobbly Fedor, does not mean that someone will hold the balls, it will not happen. That's why I made certain decisions in respect of such finance. I broke free from Fedora and I said Fedor, I gave it to her head and you can not put it into his head, so I will now decide on certain matters. Nevertheless, I think that it must arise from some parallel financial structure, which must be available for the purposes of the election campaign and other things. "
 

Akcionary zazracnej spolocnosti

Osobne mam dojem ze Smer o sikovnych podnikatelov nema nudzu. Zvlast viem o jednom co to perfektne ovlada "vlastnou hlavou". Uz sa len dozvediet kolko percent to dvojslovne spojenie znamena
 

errata

akcionari...
 
Hodnoť

Tento komentár

by mala opozícia vytlačiť ako plagát a Hlina by ho mohol namiesto antiúžerníckych plagátov vylepovať v MHD, aktivisti na stĺpoch a podobných verejne dostupných miestach nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku!
Človeku sa chce skutočne vracať pri pomyslení, čoho všetkého je schopný tento náš teraz uhladený Fuehrer.
Jemu a jeho ekonomickému varietnému umelcovi Kazisvetovi zrejme nestačí miliardová sekera v budúcoročnom rozpočte, na ktorú si opäť napožičiava, ale má ešte tú drzosť okradnúť účtovníckym podvodom svojich vlastných občanov, ktorí živoria na okraji chudoby (nemyslím tým samozrejme megazlodejov zo schránkových firiem na Cypre), a ktorí sa mu potom na jeho megapodvody budú musieť poskladať zo svojich aj s krvou vydretých daní!
A pritom podľa autora - sú traja schránkoví podvodníci - Dlhý, Široký a Bystrozraký. Bolo by zaujímavé poznať mená aj toho prvého a tretieho, Pretože to je počin, nielen na hranici zákona - ale ďaleko za ňou, ba dokonca až na hranici vlastizrady.
A týka sa to aj toho, kto ich kryje a umožňuje všetky tieto podvody zakrývať a kamuflovať ideologickým blábolom a demagógiou o starostlivosti o pacientov a svojou - nie síce autoritou, pretože tú už u slušných ľudí stratil v rokoch 2006 - 2010, ale svojím postavením a funkciou !
 

Som zvedavá,

ako na toto bude reagovať blonďatá Sjúzy.
 

Ako pekne si ju pomenovakla!

Ja som samozrejme zlomyseľná stará osoba a tak jej hovorím jednoducho Pentapijavica! :DDD
 

:-))))

A čo tak Majka z Gurunu ?
 

:)))

Tak to by som neodporúčala!
Mohli by sa mimozemšťania na smrť uraziť a poslať na nás trestnú expedíciu, ktorá by zariadila, že všetci muži v danom štáte by sa zmenili na Veľkého Vodcu a všetky ženy napr. na tetu Vierku, alebo priam na Pentapijavicu. Vieš si predstaviť tú hrôzu??? :DD
 

Ja len kvôli tej podobe,

akoby len nedávno dotočila oný seriál. Ešte aj oči jej sem-tam zasvietia, ale zistil som, že na rozdiel od Majky je to len vtedy keď jej na konto pribudne ďaľší milión. Inak musím uznať fantáziu máš bujnejšiu než ja. Taká stará ako sebe zvykneš tvrdiť asi predsa len nebudeš :-))))
 
Hodnoť

Konať zlo(voliť Ficu), nemôže ostať

nepotrestané. Budeme prirodzene poslaní do biedy.
 
Hodnoť

Trativod

Najhoršie na týchto príbehoch je poznanie, že slovenská verejnosť sa naučila správať ako žumpa, ktorá funguje na princípe tvz. trativodu. Mám takú na chate, ktorú vlastním vyše 20 rokov, a stále je takmer prázdna. Asi záleží na kvalite podložia. Pri priaznivom zložení podložia sa všetky splašky jednoducho akosi stratia a nikomu nič nevadí.
 
Hodnoť

Kolko ti dali za tuto kačicu CIKO ???

Dalšia kačica pre modré hlavy aby sa mohli odbaviť To akože po 10 rokoch prišiel Cikovský na to že Cipersku firmu PREFTA vlastní Śiroký??Nuž pan novinár-škrabák Kto to bol kto sem vpustil Sirokeho pochybnú Ciperskú firmu ?? Nie náhodou Dzurindová vláda spolu s Zajkom -uškom To potom znamená že naša pravica spolupracovala s STB-kom Sirokým skôr ako sa on napojil na Fica ..ak by bola pravda toi čo tento škrabák napísal tak v roku 2010 pred voľbami by Dzurinda neaplikoval ale to Ficovi vykričal na celú hubu Pravda za prispenia SME a dalšieho bulváru ...
 

Super :)

Super, osobne som rad! len tak dalej, pravica sa musi spojit .. mat nove smerovanie, program atd. .. Len tak dalej NOVA :)
 

omyl

toto mi sem PC supol automaticky nechapem asi nejaka chyba sory :) neviem ci sa da zmazat prispevok nejak...
 

objavujes tiez ameriku?

To tu teraz tymito infoskami objavujes ameriku? vsak to vsetci vieme ..?? Smer aj SDKU su v tom namoceni.. ci to sme ako doteraz nevedeli ci co? :O
nejde o kacicu.. taketo veci je dobre ak sa dokola opakuju a pripominaju predsa nie?
 
Hodnoť

Ciko

Chico ideeeees !!!! ...chceme vediet viac !
 
Hodnoť

Tento text si zaslúží súkromné

odomknutie, preto ho sem vkladám za svoju úhradu Piana.

KOMENTÁR KONŠTANTÍNA ČIKOVSKÉHO
Pointa je na Cypre
Každého by mala zaujímať informácia o tom, kto vlastní poisťovňu Dôvera. Nie je totiž jedno, komu sa vláda chystá vyplatiť stovky miliónov eur.

Zdravotná poisťovňa Dôvera v piatok prekvapivo oznámila, že stále nie je plne pod kontrolou skupiny Penta, ale že päťdesiat percent jej akcií stále vlastní cyperská firma Prefto. Oficiálne vysvetlenie je, že minulý rok ohlásený predaj akcií Dôvery zablokovali banky, respektíve si ho firmy rozmysleli.

Prečo by to malo zaujímať aj verejnosť? Pretože nie je jedno, od koho štát nakupuje alebo koho vyvlastňuje. Ak by to bola len Penta, vláda by sa mohla tváriť, že bojuje s triednym nepriateľom.

No, ak by mal štát zaplatiť stovky miliónov eur do schránky na Cypre, to by mohol v Smere aj niekto znervóznieť. Zvlášť v situácii, keď vo vedení Smeru veľmi dobre vedia, ako blízko majú k predsedovi strany traja slovenskí občania, ktorí sa skrývajú za touto cyperskou firmou.


Stručne z histórie majiteľov Dôvery: Pôvodne ním bola len Penta, ktorá Dôveru vytvorila skúpením iných menších zdravotných poisťovní.

Posledná z nich bola poisťovňa Apollo, ktorej majitelia Pentu naťahovali tak dlho, až museli na pomoc privolať Juraja Širokého. Apollo sa stalo súčasťou Dôvery a Penta navyše dostala ubezpečenie, že Robert Fico zastaví reálne ťaženie proti zdravotným poisťovniam.

Samozrejme, niečo to stálo. V prvom rade prišla Penta o polovicu podielu, ktorý fakticky darovala Širokému a spol. (To je to cyperské Prefto.) Prejavom tejto zmeny bol napríklad aj príchod súčasnej ministerky zdravotníctva Zuzany Zvolenskej do vedenia Dôvery.

No aby nikto zo zapojených neprišiel skrátka, rozhodli sa majitelia, že si ďalšie peniaze vyberú z poisťovne. Ešte pri spájaní Dôvery a Apolla použili legálny účtovný trik, vďaka ktorému im zrazu poisťovňa na papieri dlhovala približne pol miliardy eur.

Keďže však trikmi reálne peniaze nevznikajú, a Penta a Prefto chceli z Dôvery vybrať peniaze, musela si na to poisťovňa požičať od bánk. Áno, ničím reálnym, len účtovným trikom vznikla pohľadávka a poisťovňa si peniaze na jej splatenie musela požičať.

No ani to nestačilo. Robert Fico prišiel s nápadom, že akcie poisťovní štát odkúpi alebo vyvlastní. Majitelia Prefta by tak len za to, že majú vplyv v Smere, dostali peniaze trikom vytiahnuté z poisťovne, k tomu jej zisky a ešte by to všetko od nich ako bonus napokon odkúpil štát. Nechceli by ste vedieť, kto sú tí podnikatelia, ktorí vedia robiť taký zázračne efektívny biznis?

http://komentare.sme.sk/c/6897...
 
Hodnoť

V Dôvere je zaparkovaný mecenáš Široky

Vláda chce súkromné poisťovne kúpiť alebo vyvlastniť. Polovicu jednej z nich má stále firma blízka Smeru.
http://ekonomika.sme.sk/c/6897...

Cyperská firma Prefto Holding Limited má stále polovicu akcií najväčšej súkromnej poisťovne Dôvera.

Ako oficiálni vlastníci firmy vystupujú rôzni právnici, reálnu kontrolu nad firmou má skôr skupina podnikateľov okolo Juraja Širokého.

Pred necelým rokom pritom Penta, ktorá vlastní druhú polovicu akcií Dôvery, ohlásila, že od cyperskej firmy jej podiel v poisťovni kupuje.

Včera firma oznámila, že obchod po rokovaní s bankami stopla. Od bánk si totiž Dôvera požičala zhruba 180 miliónov eur, pričom do zálohy bankám putovali aj akcie Dôvery.
Limit na iné projekty
Penta vysvetľuje, že ak by bola jediným vlastníkom Dôvery, musela by prebrať aj záruky za Prefto a ťažšie by si požičiavala pri iných investíciách. „Mohlo by to znamenať limitovanie iných projektov,“ hovorí Danko.

Úver poskytlo poisťovni konzorcium bánk. Penta nechce povedať mená všetkých z nich, hovorí, že je ich šesť.

Podľa Notárskeho centrálneho registra záložných práv medzi nimi boli Tatra Banka, VÚB, UniCredit Bank a Privatbanka.

Posledná menovaná patrí Pente. Banka však nemá podľa hovorcu Penty Martina Danka postavenie lídra konzorcia, je tam podľa neho najmenšia.

Banky sa k stopnutiu predaja nechcú vyjadrovať. „Údaje o našich klientoch podliehajú bankovému tajomstvu, preto uvedené informácie nebudeme komentovať,“ povedala Zuzana Povodová z komunikácie Tatra Banky.

Podobne reagovali aj ostatné banky.
Hádali sa pre jednu poisťovňu
Ďalším dôvodom, prečo Penta nekúpila všetky akcie Dôvery, má byť podľa Danka aj to, že sa spomalili práce na jednej poisťovni.

V čase, keď Penta ohlásila, že chce Prefto kúpiť, v médiách sa niekoľko mesiacov hovorilo o zavedení jednej poisťovne, čo budilo dojem, že to aj rýchlo prebehne.

Penta vtedy tvrdila, že chce byť jediným vlastníkom Dôvery aj preto, aby so štátom o prípadnom odkúpení poisťovne rozhodovala sama.

Prefto malo na zavedenie systému jednej poisťovne iný názor ako Penta, preto vraj medzi akcionármi vznikli nezhody.

„Došlo k nim po zverejnení iniciatívy vlády zaviesť systém jednej zdravotnej poisťovne na Slovensku,“ povedal ešte vlani partner Penty Eduard Maták.

Prefto sa pred rokom netajilo, že „nie je dlhodobým ani strategickým investorom v zdravotníctve“. Preto po hrozbe od vlády, že vznikne jedna poisťovňa, chcelo podiel predať.

Penta zase stále opakuje, že z trhu nechce odísť. A preto jej môže hroziť vyvlastnenie. Dôvera už urobila aj zmeny v štruktúre, aby sa v prípade vyvlastnenia mohla Penta lepšie brániť cez arbitráže.

Keďže sa však práce spomalili, nie je zatiaľ potrebné akcie kupovať. „Celý projekt jednej poisťovne nie je taký horúci a predlžuje sa,“ povedal Danko.

Pôvodne chcela vláda, aby fungovala len jedna poisťovňa od januára budúceho roka. Teraz sa hovorí ako o najskoršom termíne o roku 2015. „Takže nie sme tlačení do rozhodnutia,“ hovorí Danko.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre