SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Smrť si po Csatáryho prišla skoro i neskoro zároveň (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

uz je to *****

ale co nie je ***** a je velmi zaujimave a bolo by dobre preskumat, kde prislo tolko bestii k tak tuhemu korienku.
 
Hodnoť

Dedo esesák

Normálne uvažujem, či ho len nespratali do Argentíny alebo inej časti južnej ameriky..podplatiť doktora a vodiča pohrebníctva a už si to sviští súkromným lietadlom poslaným vernými dožiť niekde v južnej amerike k ujkovi Mengelemu a spolku esesákov čo sa zazobali za morom .-)
 

 

Mal 98 rokov... tam je asi trošku pravdepodobnejšia skutočná smrť :D
 
Hodnoť

 

"odkaz pre popieračov holokaustu či o pripomienku, že to, čo je napísané v zákonoch, nie je automaticky morálne" ... zakon, ze za popieranie cohokolvek sa ide do basy, tiez nie je moc moralny :D

ani sa nedivim, ze Galis zabudol na inych zlocincov, napr. Thaciho, Haradinaja. Ti maju stastie, ze stali na strane Zapadu. O politikoch, ktori na zaklade vykonstruovanych klamstiev vpadli do Iraku, vybombardovali Libyu a v Syrii podporuju al Kajdu, je aj skoda hovorit.

Tzv. sud v Haagu je tiez len institucia, kde vitaz, Zapad, vazni porazenych, pricom niektori obcas umru za zahadnych okolnosti, ak maju toho vela co povedat :)
 

dejiny

píšu "víťazi"
 
Hodnoť

božie mlyny

akosi zabudli mlieť aj v tomto prípade. Čím to bude, že v prípade esesákov, nacistov, štbákov, komunistických papalášov a iných bezcitných humanoidných kreatúr tie božie mlyny sa akosi zadŕhajú?!
Po objavení toho deda v Pešti to malo hneď zobrať do rúk nejaké komando a dedkovi názorne na ňom osobne osviežiť pamäť, ako sa on správal počas vojny... a nečakať, kým zgegne na zápal pľúc v nemocnici.
 

 

Bozie mlyny su vymysel takych hovvad o ktorych pises pre obycajnych ludi aby si mohli povedat ked lezia na kolenach ze aj na to hovvado raz dojde. a boli ticho. Bajky su najlepsie na udrzanie oveciek.
 
Hodnoť

Uľavilo sa mnohým

Bezpochyby aj najvyšším kruhom.... čo ho schovávali roky a roky v centre Budapešti.... Pokým ho nevypátrali briti.... Briti sú briti a pred tými sa začalo hrať malé divadielko so súdmi. Divadielko môže skončiť....
 

 

Nikto ho neschovával. V Maďarsku nikdy nebol súdený a od Slovenských orgánov mal údajne papier, že nebudú žiadať jeho vydanie, keď sa vráti z Kanady. Aj to má svoje pozadie. Totiž do dnešného dňa je záhadou ako sa dostal do Kanady, a ako vybavil občianstvo. To bolo možné jedine pomocou spojencov. Po vojne húfne pomohli nacistom na západ.
 

Záhadou je

ako sa dostal do Budapešti a prežil tam roky. Za demokratického zriadenia.... Nuž aj Horty mal štátnu slávu za dnešného demokratického zriadenia....... Keby že ho neobjavia briti tak zomrie v pokoji "na rodnej hrude". Ale briti sú predsa iný partner aj pre Hortyho celebrantov, nedalo sa ignorovať britské noviny a tak sa zorganizovali malé mediálne hry na jeho stíhanie a počkalo sa na prirodzenú "odúmrť". O dva týždne sa budú všetci Hortyho celebranti (aj v Europarlamente) tváriť že žiadny Csatáry nikdy po tomto svete nechodil.... a budú si vymieňať vyznamenania a poklony s Hríbom........ Ešte by si mohol upresniť od akých "slovenských orgánov mal údajne papier". Buď sa vydanie žiada, alebo ak sa nežiada načo aký papier a od koho ?
 

 

Aký papier mal? Bola Tvoja otázka. Ale otázka znie, aký papier naši nemali? Jeho spis nebol v Štátnom archíve. Takže naši nemohli nič podniknúť v roku 1997, keď Csatáryho právnici položili v tom čase otázku, čí by mohlSlovensko žiadať o vydanie. Spis bol v ÚPN. Skoro rok trvalo, kým tam našli. Veď preto zahájila v roku 2011 maďarská prokuratúra trestné stíhanie za vojnové zločiny. Až keď sa našiel spis, tak stíhanie zastavili, lebo za ten skutok už bol odsúdený. Na a potom sa čakalo na našu žiadosť o vydanie.
 

Po prvé

aspoň čítaj po sebe čo si už napísal.
Po druhé aspoň sa zopakuj matematiku základnej školy. 2011 - 1997 = 14 rokov..... Rok sa hľadal v archíve.... Logicky sa našile v roku 1998, ak sa hľadal rok.... Takže ak sa nejaký spis rok hľadal v archíve a našiel sa v roku 1998, pretože 1997 + 1 = 1998, tak Csatáry v pohode žil v centre Hungárie 14 rokov.... Maďari vedeli z nášho nájdeného spisu už v roku 1998 že vlastne bol už odsúdený a nič ? ...... Aha, predsa niečo.... začalo sa trestné stíhanie za vojnové zločiny, hneď ako sa tam zjavili briti. V roku 2011. Prečo sa začalo keď už bol odsúdený ? .... Čo tam robí ten rok 1997 zostáva záhadou. Mám za to že, vtedy prišiel do Budapešti, lebo najeko vtedy ho definitívne vyhodili z Kanady....
Trochu nám tú historickú matematiku rozober..... Rovnako tú nečinnosť maďarskej prokuratúry.... až pokiaľ neprišli k jeho dverám briti....
 
Hodnoť

V kontexte doby pociťovali nacisti

predsa len istý tlak a schovávali sa.
Úplne absurdne potom vyzerá žívot komunistu a prokurátora Rašľu, ktorý mohol donedávna ešte aj študentov devastovať svojimy výplodmi.
 
Hodnoť

pánko si požil, asi ho strážil iný "boh"

ako tých, ktorí s ním prišli pred rokmi do "náhodného kontaktu". niekto pekne počarbal spravodlivosť....alebo po nej stále čarbe.
 
Hodnoť

Relativita fašizmu a komunizmu podľa SME

Do pozornosti autorovi článku p. T. Gálisovi.
Prvou fázou komunistického režimu bol stalinizmus.
Druhou fázou komunistického režimu bola normalizácia.
V tretej fáze bývalí komunisti ovládajú ČSFR, SR, ČR a podľa svojich predstáv budujú demokratickú spoločnosť.
Začiatok okupácie ČSSR 21.8.1968 bol začiatkom komunistickej normalizácie.
V apríli 1969 nastúpil JUDr. Gustáv HUSÁK do funkcie 1. tajomníka KSČ.
Dňa 10. júla 1969 na stretnutí ÚV KSČ s veliteľmi Ľudových milícií v Prahe G. Husák dáva príkazy:
„Stanovisko vedenia KSČ je také, že to, čo sa odváži k aktívnemu odporu, niekde na ulici alebo k niečomu podobnému, rozbijeme nemilosrdne, nech by to stálo čokoľvek.“
Od 10. augusta 1969 dostalo 20 000 dôstojníkov a vojakov ČSĽA, 40 000 príslušníkov Ľudových milícií, desaťtisíce príslušníkov Zboru národnej bezpečnosti, tisíce príslušníkov Štátnej bezpečnosti a príslušníkov vojsk Ministerstva vnútra v celej ČSSR ostré náboje na streľbu do občanov pri potláčaní očakávaných protestov občanov pri prvom výročí okupácie 21.8.1969.
"Naše" komunistické vraždenie v celej ČSSR trvalo štyri dni. Začalo 19.8.1969, pokračovalo až do 22.8.1969. Bolo zavraždených 5 občanov (aj 14-ročný chlapec B. Syřínek!) a ťažko zranených okolo 200 občanov ČSSR, zatknutých bolo 2 500 občanov -časť zoznamu zranených a zavraždených občanov viď môj blog SME. Ozbrojení sluhovia komunistického režimu strieľali štyri dni do skupín protestujúcich občanov zo samopalov a pištolí aj z korieb idúcich nákladných aut.
O situácii pri "potláčaní nepokojov" (rozumej o vraždení) boli v denných zvodkách informovaní všetci členovia ÚV KSČ, ÚV KSS, vlády ČSSR a členovia Federálneho zhromaždenia ČSSR.
Pretože nebola zablokovaná telefónna sieť, o komunistickom vraždení v Prahe, Brne a streľbe v ďalších mestách vedelo státisíce občanov v celej ČSSR.
Dňa 22. 8. 1969 Predsedníctvo Federálneho zhromaždenia ČSSR prijalo Zákonné opatrenie o niektorých prechodných opatreniach, nutných k upevneniu a ochrane verejného poriadku tzv. Pelendrekový zákon, ktorý podpísali "naši" A. Dubček, L. Svoboda a O. Černík.
Moc komunistov a nomenklatúrnych kádrov KSS a KSČ teda aj od roku 1968 v normalizačnom období až po súčasnosť vychádzala a vychádza z vraždenia.
Počas normalizácie boli zavraždení ŠtB napr. aj katolícki kňazi v ČSR a SSR (napr. Š. Polák, P. Coufal, J. Tóth, F. Cubínek, Ľ. Senáši) a stovky českých a slovenských občanov. Ďalej pokračovalo vraždenie na hraniciach.
V decembri 1989 si predstavitelia Občianskeho fóra niekoľkokrát sadli za stôl s organizátormi komunistického vraždenia a dohodli sa. Kolaborantská dohoda znela: “My vám dáme časť moci, potom spolu spravíme hrubú čiaru za komunistickými zločinmi .“ V druhej polovici decembra 1989 túto dohodu podporila aj prevažná časť vedenia VPN.
Na základe tejto dohody sa Václav Havel dobrovoľne nechal zvoliť za prezidenta Československej socialistickej republiky.
Zvolenie V. Havla 29.12.1989 bolo bodom zlomu, umožnilo právne legitimizovať komunistický režim a transformáciu státisícov nomenklatúrnych komunistov (aj vrahov) do všetkých mocenských orgánov Československa, neskôr do ČR a SR.
Dve otázky pre pána T. Gálisa:
-aký obsah podľa Vás má mať vyvážený komentár o obludnom zločincovi Csatárym a ignorovaní činov komunistických zločincov (tu do nich zahŕňate len cit."...dozorcov z komunistických lágrov...)?
- prečo v článku nespomínate fakt, že desaťtisíce "našich" zločincov žije beztrestne v pokoji v ČR a SR, prechádzajú sa spokojne po Bratislave alebo po Prahe?
Blog SME Ivan Mačura, bývalý predseda VPN okresu Nitra, nov. 1989 -jan. 1991
 

 

To co si sa utrhol z retaze ?To kde chodis na take blbosti?Ja zasnem co sa ztvojho primitivneho zaslepenectva vyklulo
 
Hodnoť

...

stačilo mi počúvať toho psychopata Vašša a viem si predstaviť čo muselo byť aj toto hov do zač
 

Vašša

kryl dnešný predseda ústavného súdu ČR Rychetský a jeho "tatínek"..... Jednoducho nie je o čom....
 
Hodnoť

 

Na tomto je najsmutnejsie ze zapadni demokrati sudia len ked maju vojnovi zlocinci 80-desiat a vyssie ako v kocurkove je to hanba zlocineckeho zapadneho rezimu
 

No hlavne, že my sme ani jedného...

...zločinca neodsúdili a radšej súdime názory iných, než by sme si priznali, že sme tu mali (my, Maďari, Česi, atď.) hromady a hromady kadejakých quislingov, kolaborantov, prospechárov a hrdlorezov - či už riadených Moskvou, Berlínom, Prahou, Bratislavou alebo vlastnou chorou hlavou a pokrivenou chrbticou bez morálky.

Pozametaj pred vlastným prahom a potom táraj o tom, ako nám každý ubližuje a ako nás každý odsudzuje. Ak je tu niekto nami i zahraničím právom odsudzovaný, sú to ľudia ako Csatáry, Ďurčanský, atď., ktorí by zahlušili aj vlastnú mater, keby z toho mali moc a prospech. Nik tu kolektívne neodsudzuje Slovákov či Maďarov či hocikoho. Tak ti radím kolektívne neodsudzovať "zlých západniarov". Nebyť tých zlých západniarov, máš tu dnes mečiarovské Bielorusko a žiadnu šancu vypisovať si slobodne na internet.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre