SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stĺpček Petra Schutza: Bez obštrukcie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

OSN je organizácia

spochybnená už pred jej vznikom a pochybná po jej inštalácii, ako sme sa mali možnosť veľakrát presvedčiť. Tie peniaze, čo sa do nej lejú, by sa isto dali využiť oveľa efektívnejšie.
Zhnitá, stará Európa, potkýnajúca sa na barlách neschcopnosti, dejiny to veľavravne dokumentujú. Zas len čaká na zámorského mesiáša, že bude vrámci obranného spoločenstva za ňu ťahať gaštany z ohňa. A potom nejaký slovenský paholok začne robiť ramená... fuj.
 
Hodnoť

Šuc

Nie Nemecko, ale Veľká Británia podporuje ozbrojený zásah proti Sýrii.
 

 

aj nemecko
 

Nemecko

To je kardinálna lož, pretože Nemecko podporuje diplomatické riešenie konfliktu a dôveruje vyšetrovaniu OSN.
 

 

no vsak vysetrovanie OSN povedalo, ze boli pouzite bojove plyny. len zatial nevedia povedat, ze kto.
a hadam uznas, ze co podporuje Nemecko, to bude teraz najma zalezat od toho, ake nalady maju volici pred volbami. je to smutne, ale je to tak.
inak, diplomaticke riesenie s bojovnikmi z al-kajdy, to chcem vidiet :)
 

 

Opravím Ťa. Nie Veľká Británia ale premiér Cameron a jeho minister zahraničia, väčšina ostatných sú proti. Proti tomu zásahu je aj veľká časť Konzervatívnej strany, opozícia je proti a hlavne je proti drvivá väčšina občanov Veľkej Británie. Verejná mienka vo Veľkej Británii je v tomto úplne jednoznačná - jednoznačne proti.
 

Veľká Británia

ŽIaľ, práve tieto vyšinuté pro-islamistické kreatúry v tejto chvíli reprezentujú Veľkú Britániu a oni rozhodnú o tom, že Veľkú Britániu zatiahnu do ďalšieho vojnového dobrodružstva. A poslušná generalita vykoná príkazy ministerského predsedu a príslušného rezortného ministra. Toto sú tie príkladné západné demokracie?
 
Hodnoť

Vážim si Vás za tento názor p. Schutz.

Chorý antiamerikanizmus, ktorý v tomto národe nadobúda rozmer epidemie, je ľahostatjný k utrpeniu ľudí. Hlavne nech sa američania nestarajú, svine.
 

Schutz nie je vsevediaci

Moj nazor je ze postoj Ameriky skodi zaujmom Europy. Pre Europanov je nebezpecnejsie vyzbrojit a vycvicit desiatky tisic dzihadistov ako sa snazit o diplomaticku zmenu rezimu v Syrii.
 

Nehovorím o tom, či je lepší Assad,

alebo opozícia - povstalci. Na to si netrúfam. Hovorím o ideologicky podmienenom antiamerikanizme (aj atmosférou v tejto spoločnosti) a o, touto nenávisťou motivovanej, ľahostajnosti k utrpeniu ľudí.
Mám pocit, že keby to isté robili Rusi, tak im slovač tlieska.
 

mna to inak mrzi

vzdy obhajujem americke, resp. izraelske zaujmy. Bohuzial tu som v plnej miere na opacnej strane. V pripade vitazstva opozicie si to Europa odskace...
 

Z toho, čo som čítal, mám rovnaké

obavy. Z blata do kaluže.
 
Hodnoť

za starých dobrých čias

boli členmi Bezpečnostnej rady OSN Sovietsky zväz a Tchai-wan.
Odkedy je tam Rusko a Čína, už OSN nikto neberie vážne.
 
Hodnoť

hnus hanba

prečítal som si zopár komentárov na túto tému v britskej tlači a keď to porovnám s týmto výplodom, tak je to skutočne hanba. Myslím samozrejme tento chorý výplod. Je to hlavne hanba že mienkotvorný denník na Slovensku má takéhoto komentátora.
 
Hodnoť

 

"Horšie je, že opäť musí ozbrojená moc USA aj za Európu ťahať gaštany z plynu."
To čo tým chcel autor povedať? Čo má Európa spoločné so sýrskym konfliktom? Je snáď v záujme Európy, aby v Sýrii vyhrali moslimskí fanatici napojení na Al-Kajdu? Podľa mňa nie. A podľa väčšiny Európanov nie. A tí európski politici (ako napr. Cameron), ktorí podporujú fanatikov, tak konajú proti záujmom vlastných štátov, konajú proti vôli svojich občanov a voličov a mali by odísť.
 

 

Európa s tým má minimálne to že sem budú utekať vojnoví utečenci.
 
Hodnoť

Ja by som v tomto prípade

bol veľmi opatrný. Dnes ešte nikto nepovedal ani to aká bojová chemická látka bola použitá,tobôž kto ju vlastne použil ??????????????, Ak sa hovorí o nervovo -paralytických plynoch /Tabun,Sarin,Soman a látky radu V a VX/,tak napríklad z dôb útoku japonských teroristov v Tokijskom metre viem,že sarin je možno vyrobiť aj s minimálnym laboratórnym vybavením. Takže tvrdiť,že ich mohol použiť iba Asad prinajmenšom pláva na vode. A okrem toho - čítal som aj to,že tieto Asadove zásoby sú rozmiestnené po celej Sýrii. Ako môže niekto tvrdiť,že sa nedostali povstalcom či Irackej Al-kaide do rúk ? Nebudem komentovať kto by mal a kto nemal zasahovať,ale mám taký pocit,že je to veľmi blízke prípadu ,keď poradci Amerického prezidenta spolu s tajnými službami tvrdili,že Sadat má jadrové zbrane,ale na koniec nikto nič nenašiel !!!!!!!!
 


Najčítanejšie na SME Komentáre