SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Obama sa zľakol zodpovednosti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Diletant Šuc

Prezident al-Assad je síce moslim, avšak alawitský, čiže alkohol požívať mohol, ak to uznal za vhodné. Piano "kvalita".
 

 

Presne.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Jasne

To sú závery ideologickej komisie ÚVKSS
 

bohajeho

to je naozaj dobry matros...)))))
 
Hodnoť

 

Schutz, ty odporný vojnový štváč.
 

 

je to odporný štváč s krvavými paprčami
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

familia a paprce

FYI
1981 (April 23, after a failed attack by armed Islamist guerillas) - Assad (born September 11, 1965, Damascus, Syria [Credit: Bassem Tellawi/AP] Syrian president from 2000) mal 15 rokov.
1982 - According to Syrian media, anti-government rebels initiated the fighting, who "pounced on our comrades while sleeping in their homes and killed whomever they could kill of women and children, mutilating the bodies of the martyrs in the streets, driven, like mad dogs, by their black hatred." Security forces then "rose to confront these crimes" and "taught the murderers a lesson that has snuffed out their breath"
May 25, 2012 a 6 June 2012 during the country's ongoing civil conflict - to je súčasná vojna a nie rodina, ak sa Ti nedarí nájť nič o tom ako Islamisti s výkrikmi "Alah Akhbar" posielajú na druhý svet vládnych vojakov aziatskými spôsobmi, daj vedieť, skúsim Ti pomôcť.
 
Hodnoť

Ale Obama neustúpil

kvôli Asadovi. Ale kvôli Rusom. Neisť do priamej konfrontácie s Rusmi nie je hanba USA ani ich prezidenta. Ale je to hanba tých čo k tej konfrontácii vyzývajú. A pritom si neuvedomujú aký by to malo vplyv na celí svet.
 

ErB37

Ty si jeden z rietkych ktori su na spravnej stope.
Bez Ruska a Ciny sa tento problem neporiesi. Summit G20 v Moskve je prilezitost dohodnut sa.
Akakolvek vojenska intervencia by znemoznila akukolvek dohodu.
Obama vyslal jasny signal. Vyuzijme prilezitost a dohodnime sa skor ako Kongres bude hlasovat.
K+)
 

Signalov je viac

Co ine je nahla starost o financne zabezpecenie zbrojnych dodavok do Syrie a Iranu? Do Syrie nedodaju Mig-29 a rakety S-300, o iranskej dodavke S-300 rovno povedali, ze rakety rozobrali. Oficialne kvoli financnym otazkam. Neoficialne - znak dobrej vole do USA
 

 

a hlavne voči Izraelu, kde už skoro polovica obyvateľstva je z bývalého sovietskeho zväzu/ imigranti/
 
Hodnoť

 

Taki ste vsetci tu mudri jak aj Schutz.
 
Hodnoť

 

Veru, schutz, "silny" lider by s utokom nevahal, necakal na vysetrovanie, nepotreboval dokazy a ako spravny demokrat by sa uz toboz nezaujimal o nazor kongresu a americkych obcanov- proste by krajinu znicil ako bush irak - a ze dovody na vojnu boli lzive a vojna samotna odporny zlocin, ktory stal zivoty statisicov nevinnych? Pre schutza a spol je to dokaz, ze americania udrzuju vo svete poriadok. Naozaj, odpornejsiu propagandu som uz necital velmi dlho.
 
Hodnoť

 

Obama ustúpil kvôli tlaku doma. Prezident nemôže vyhlásiť vojnu, len kongres. Obama doma čelí veľkému tlaku. V roku 2011 bol Kongresom veľmi kritizovaný za to, že pred vojenským zásahom v Libyi nekonzultoval s kongresom. Veteráni spravodajských služieb vyzvali šéfa Zboru náčelníkov štábu generála Dempseyho, aby v prípade Obamovho rozkazu útoku na Sýriu radšej rezignoval.
Tak teda Obama sa nezľakol zodpovednosti, ale skôr naopak pán Schutz. Ešte šťastie, že nie ste prezident, inak by sme tu mali už 4. svetovú vojnu.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Churchil demokrat ???

„Když zahájil Mahatma Gándhí svůj boj pasivní resistence, Churchill zuřil, že "by ho měli svázaného položit u bran Dillí a pak by ho měl rozšlapat obrovský slon, na němž sedí nový britský viceroy". Jak se odpor začal šířit, Churchill prohlásil: "Nenávidím Indy. Je to zvířecký národ se zvířeckým náboženstvím." A tato nenávist zabíjela. Jen jeden příklad: r. 1943 vypukl v Bengálsku hladomor, který vyvolala - jak dokázal ekonom Amartya Sen, nositel Nobelovy ceny - britská imperiální politika. Hladem zemřely tři miliony lidí, zatímco britští činitelé prosili Churchilla, aby do oblasti poslal potraviny. Churchill to odmítl udělat. Zuřil, že je to jejich vlastní vina, "když se množí jak králíci". Jindy se jim posmíval, že hladomor nám "pěkně" vybíjí obyvatelstvo.“

Až po vyše pol storočí, keď sa otvorili archívy, vyšlo najavo, že to bola pravda. Britský premiér Winston Churchill naozaj plánoval nemysliteľné, a tak to aj nazval – Operation Unthinkable. Bezprostredne po skončení druhej svetovej vojny mala nasledovať ďalšia. V tomto novom svetovom konflikte sa bývalí západní spojenci Sovietskeho zväzu mali spriahnuť s dovtedajším úhlavným nepriateľom – zvyškami Hitlerovho wehrmachtu a prekvapujúcim útokom napadnúť Červenú armádu. Malo sa tak stať 1. júla 1945.
známy výrok lorda Palmerstona: „Bolo by úzkoprsé predpokladať, že môžeme niektorú krajinu označiť za večného spojenca alebo trvalého nepriateľa Anglicka. Nemáme večných spojencov a nemáme ani trvalých nepriateľov. Naše záujmy sú večné a trvalé a o tieto záujmy sme povinní dbať.“ Churchill naozaj vždy konal presne v súlade s vyhlásením lorda Palmerstona. V krátkom medzivojnovom období sa vehementne staval proti sebaurčovaciemu právu tých národov, ktoré boli súčasťou britskej koloniálnej ríše.

Tak sa v Churchillovej hlave zrodil bláznivý nápad vyriešiť poľský problém novou vojnou. Ako vyplýva z britských dokumentov odtajnených pred pätnástimi rokmi, hlavným úmyslom ním navrhovanej „Operácie nemysliteľné“ bolo „vnútiť Rusku vôľu Spojených štátov a Britského impéria“ s cieľom „získať vhodné podmienky na rokovanie o Poľsku“. Plán predpokladal prekvapujúci útok 47 amerických a britských divízií v oblasti Drážďan smerom na Poznaň, ktorý by malo podporiť aj desať zachovaných nemeckých divízií. Neskôr sa k nim mali pridať aj poľské jednotky. Ďalší útok mal smerovať pozdĺž pobrežia Baltického mora smerom na Štetín.

Súčasťou plánu bolo aj masívne použitie amerických ťažkých bombardovacích lietadiel proti veľkým sovietskym mestám vrátane Moskvy. Mala sa pritom zopakovať taktika použitá bombardovaním Drážďan, kde počas jednej noci dokázali americké lietadlá kobercovým náletom zabiť až sto tisíc civilistov. Úspech operácie sa zakladal na momente prekvapenia a predpokladalo sa, že do zimy by jednotky nových nemecko-západných spojencov mali dosiahnuť vysnívanú Hitlerovu líniu Archangeľsk ̶ Stalingrad. Ak by sa tak nestalo, konflikt sa mal zmeniť na vleklú vyčerpávajúcu vojnu. Churchill predpokladal, že významnú úlohu vo vojne mala zohrať hrozba použitia jadrovej bomby zo strany USA.
 

Jasné.... však som tam dal : štváč !

vojnový štváč....

a chválme Chamberlaina.....
Mierotvorca.
zabezpečil Mier na večné časy....Vlastnou hlavou !

USA padajú ,. a hlupáci tlieskajú....
ako to napísal Tolkien ?
temné mraky sa dvíhajú z východu
 
Hodnoť

Pán Schutz

dodržiavanie zákonov a ústavných zvyklostí nie je prejavom slabosti ale zodpovednosti. Váš článok je stupídny a Vaše názory sú názormi militanta.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre