SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ak Kremeľ myslí tlak na Asada vážne, dohoda môže mať zmysel (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Len tak mimochodom, Damask bol pred konfliktom niekolkokrat vyhalseny za najbezpecnejsie mesto na svete...
 

Malý CHEMICKÝ ÚTOK

niekedy na jar, o ktorom hovorila Karla Del Ponte bol pre USA NEZAUJÍMAVÝ ???
 
Hodnoť

List zahraničnej redakcii SME

Vážená redakcia

Ak niekto z Vás číta diskusie, skúste sa zamyslieť nad obsahom tohto komentára, ktorý nepodsúva, nemanipuluje, nerobí "odvážne" myšlienkové skoky. Možno je tým, že Tomáš Gális, nie je súčasťou Vášho tímu a preto sa drží zdravého sedliackeho rozumu.

Nikto so zdravým rozumom nebude považovať politikov za výkvet slušnosti, morálka a humanistické hodnoty sú floskuly dobré na prejavy o stave únie, avšak politická realita je plná machiavelizmu, pragmatizmu, je to miesto kde vraha a teroristu ako bol Arafat oceňujú Nobelovou cenou mieru. Politika a zvlášť tá vysoká je proste šedá zóna, kde sú pochybnosti vždy na mieste bez ohľadu na to, o akú stranu ide. Vždy ide o presadzovanie vlastných záujmov a vlastného prospechu a medzinárodná politika je opatrné hľadanie rovnováhy medzi krajinami s protichodnými záujmami.

Písať a bezdôvodne adorovať jednu stranu, ignorovať porušenia zákonov, nedostatočnú váhu dôkazov a tiež ignorovanie fungujúceho modus vivendi znamená súhlasiť a ospravedlňovať chaos, státisíce mŕtvych a milóny utečencov len ako vedľajšie škody, collateral damage. Druhá strana nie je diabolské stelesnenie pekla na zemi, ako sa má čitateľ podľa Vašich článkov správne domnievať. Vojna je vždy zlá a krutá. Myslím, že ľudia veľmi dobre chápu obludnosť a krvavosť tohto konfliktu, že niet spravodlivých ani na jednej strane. Premaľovávanie skutočnosti na bielu a čiernu, však je bohapustým klamstvom. Nedivte sa, že SME stráca kredibilitu, keď väčšina zdravo uvažujúcich čitateľov pamätujúcich si časy Pravdy a Rudého práva z čias komunizmu, si na tú dobu začína spomínať pri čítaní podobných tirád.

S pozdravom

Váš "platiaci" čitateľ
 
Hodnoť

SME nemajú poňatia

Podľa amerických novín Los Angeles Times môže byť dôvodom Obamovho váhania fakt, že sýrska protivzdušná obrana vyzbrojená ruskými zbraňami už okrem štyroch rakiet zostrelila aj najmodernejšiu neviditeľnú americkú stíhačku.
Podľa slov vojenského experta americké vojsko a prezident Barak Obama zrejme odďaľujú útok na Sýriu. Ako dôvod udáva to, že sýrske vojsko zničilo americké vojnové lietadlo F-22 Raptor. Navyše, aby cela vec bola pre Američanov ešte komplikovanejšia, údajne sýrske vojsko použilo ruský protiraketový systém, pomocou ktorého zničilo aj štyri rakety „tomahawk“, uviedol Los Angeles Times.

F-22 Raptor je momentálne najvyvinutejší „lovec“ na svete, ktorý letí mimoriadne vysoko a rýchlo, pričom disponuje prvkami technológie stealth, ktorá ho robí pre radary neviditeľným. Práve preto je ťažké ho lokalizovať a zasiahnuť. Vybavené je takou výzbrojou, že vie zasiahnuť nepriateľa aj vo vzdialeností 50 km.

Americkí generáli sú preto právom znepokojení. Toto technologicky najvyspelejšie lietadlo bolo profesionálne zničené ako aj rakety typu „tomahawk“ s plochou dráhou letu. Americké bojové lietadlo sa zrútilo v blízkosti hraníc s Jordánskom a zneškodnené rakety spadli do Stredozemného mora.

O zasiahnutí lietadla F – 22 Raptor píše “Los Angeles Times“. Tiež v tomto denníku 30. augusta uviedli, že sýrska protivzdušná obrana zneškodnila štyri rakety „tomahawk“ ruským protiraketovým systémom „Pancier-1“. Toto sú prvé ruské protilietadlové rakety ktoré zneškodnili americké rakety s plochou dráhou letu.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre